İlk Defa Karavan Alımına Dair Deneyimler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 174
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 160,188
Pino karavanı bende aradım oradaki bayan tip onay belgemiz var fakat ücrete tabi isteyen müşterilerimize çıkartıyoruz ve fiyatı da 2-3 bin civarı dedi bana. Karavnlarına fatura kestiklerini söyledi ruhsat için fatura yeterlimi tim onay belgesi gerekli mi bende bilmiyorum

Etiketler

Ynt: İlk Defa Karavan Alımına Dair Deneyimler

Konu tip onay ve çeki demirine kayınca taşımak gerekti,linkten takip edebilirsiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=102289.30

Merhaba değerli karavancılar,

Pino Karavan olarak 2009 yılından bu yana sipariş üzerine butik üretimler gerçekleştirmekteyiz. Bir hobi olarak evin bahçesinde ve yakın dostlarla başlayan çalışmalarımız zamanla bir yapı kazanarak Pino Karavan’ı kısa süre içinde sizlerin ifadesi ile "Türkiye'de en kaliteli üretici" konumuna getirmiştir. Pino Karavan'a güvenmiş olan tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Karavan meraklılarına öncelikle karavanın yapısı hakkında bilgi edinmelerini, kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri, donanımları tanımalarını tavsiye ediyoruz. Bilgi almak için bize ulaştığınızda Tofaş, Fiat, Mercedes, BMW gibi farklı kalitelerde, farklı ihtiyaçlara ve tercihlere hitap eden ürünler ile otomotiv sektörünü örnek gösteririz. Bunun sebebi her sektörde olduğu gibi kalite-fiyat karşılaştırılmasının yapılması ve buna göre tercih yapılmasını önermemizdir. Bu yaklaşımımızı paylaşım içinde olduğumuz karavan meraklıları bilmektedir.

Ürünlerimizle ilgili birkaç noktaya vurgu yapmak isteriz:

- İTHAL ÇEKİ AKSAMLARI: Takip edildiği üzere, karavanlarımızda güvenilir dünya markası Al-Ko şasi, dingil, kaplin ekipmanları Almanya'dan ithal edilerek kullanılmakta. Ayrıca stabilizatör ve dingil amortisörü gibi parçalar karavanlarımızda standart donanım olarak yer almaktadır.
Hymer, Knaus gibi markaların da tercih ettiği Al-Ko ürünlerle Pino Karavan’larda en başta sürüş güvenliğini önemsemekteyiz.
- ÜST YAPI: Karavanlarımızın üst yapısını bütünüyle el işçiliği ile üretmekteyiz. Tüm kabin yapısı ve iç mobilyalar her karavan için ayrı olarak üretilmektedir. Kavak kontradan üretilen üst yapılarda mdflam, sunta, metal vb. malzemeler kesinlikle kullanılmamaktadır. Ayrıca fiberglas dış yapı ve iç donanımlar firmamız bünyesinde üretilmektedir.
- FARKLI DONANIMLAR: Seri üretim olmayan butik çalışmalarımızın içeriği karavancıların tercihlerine göre değişmektedir. Ek aksamlar için ayrıca tesisat ve montaj çalışmaları gerekmektedir.
- ÜRÜN DETAYLARI: Facebook sayfamızda ürünlerimize ait çokça fotoğrafla ürün detaylarını sizlerle paylaşmaktayız.
- TESLİM SONRASI SERVİS: Ürün tesliminden sonra üretimden kaynaklı sorunlarınızda her zaman çözüme odaklanarak ürünle ilgili şikâyetlerinizi gidermek üzere yanınızdayız.
- ESTETİK VE KULLANIM KOLAYLIĞI: Sadelik ve tasarımları ile tercih edilen karavanlarımızı keyifle ve rahat kullanımını dikkate alarak üretmekteyiz.

Pino'yu Avrupa markaları ile karşılaştıran dostlara teşekkür ederiz. Bu platformda vurgulanan bir Türk karavan firmasının klasmanını yükseltmesi dileği ise, Pino Karavan olarak bu vizyonla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Düsseldorf 2013 Karavan Fuarı'nda sergilediğimiz Pi2010 2 kişilik modelimiz İtalyan, Hollanda tasarımı ürün zannedilmiş ve Türk ürünü olduğunu duyan Avrupa'lı karavancılar tarafından takdir edilmiştir.

Bu platformdaki Pino Karavanlarla ilgili tüm paylaşımlar ve gözlemler için çok teşekkür ediyoruz. Sıkıntılarla ilgili bize ulaşıldığında ürünle ilgili ihtiyaçları gidermek amacıyla taleplerinizi karşılıyoruz. Zira bir Türk markası olan Pino karavanlar, birçok ülkede beğeni toplamaktadır. Hal böyleyken, ürün kalitemizi düşürmek değil yükseltmek hedefindeyiz. Burada ürünlerimizle ilgili dikkat çekilen noktalar üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ülkemizde yasal mevzuatın pratiği olsun olmasın, Pino Karavan olarak ürünlerimize Tip Onay Belgesi yani karavan ruhsatı için gerekli uygunluk belgesini verebiliyoruz. Belge Irlanda'dan alınmış olup TÜV onay testleri sonucunda, 27 Avrupa ülkesinde, İsrail vb. EU Direktifi 2007/46 ya tabii ülkelerde geçerlidir. Bunun için 2012 yılında başlattığımız çalışmalarımız sonucunda, TÜV Süd ile işbirliği yapılmış, karavanlarımız testlerden geçirilmiş, gerekli çalışmalar sonucunda Belge alınmıştır.

Pino Karavan’lardaki el işçiliğini ve el emeğini dikkate alan tüm karavancı dostlara teşekkür ederiz.

Pino Karavan hakkında, ürünlerimiz hakkında, sertifika ve belgelerimiz konusunda bilgi almak isterseniz, bizi ziyaret etmenizi diler ve bekleriz.

Esen kalmanız dileğiyle, bilgilerinize sunarız,
Pino Karavan
www.pinokaravan.com

TipO202

TipO1

Sevgili pino, (büyük ihtimalle Faruk Bey)
Açıklamalarınız için teşekkürler.
Ürün kaliteniz ile ilgili şüphemiz yok. Yaşanmış olan bazı olumsuz olayları genele yayıp sizlere haksızlık etmeyi eminim buradaki hiçbir karavan dostu düşünmüyordur. Kaldı ki bunların telafisi için elinizden geleni yapacağınızı belirtmişsiniz.
Yolumuz düştüğünde hiçbir şey olmasa bile bir çayınızı içmek için uğradığımızda görüşmek üzere.

cevap için PİNO ya teşekkür ederiz ama ben hala bu tip onay belgesi durumunu anlayabilmiş değilim. yani tüm karavnlarınıza tip onay belgesi veriyormusunuz yoksa isteğe özel olarak ve ekstra bir ücretlemi bu belgeyi veriyorsunuz? eğer bu ek bir ücrete tabi ise bu ücret ne kadardır? benim gibi yeni bir karavan alacak arkadaşların en çok merak ettiği konu bu diye düşünüyorum.

Pino bugüne kadar kendileri ile ilgili hiç bir soruna değerlendirmede bulunmayan diğer tüm üreticilerinin aksine ,genel ifadelerlede olsa açıklamalarda bulunmuş takdir etmek lazım ancak bana kalırsa sitede ifade edilmiş olan sorunlar ve çözümlerine yönelikde birkaç cümle kurulmalıydı...
Kalın sağlıcsakla

Bende aynı şekilde düşünüyorum,aldığı karavanda onlarca sorunla karşılaşan bu arkadaşımızın başına neden böyle bir durum geldi,bizde pino karavan alırsak aynı sorunlarla karşılaşırmıyız?nerede hata yaptınız ve düzeltmek için ne yaptınız?

Değerli Dostlar,

Beklediğim gibi Pino'nun bir açıklama yapması güzel bir adımdır; kendine güvenmeyen firma zaten bundan kaçınır.

Bu arada Pino karavanda tamiratların yapılması için yakından ilgilendi; ancak mevcut durumda zamanım olmadığı için fabrikaya götüremiyorum. Yağmurlar durduğu için çalışmaktan (karavanı mobil ofis olarak kullanıyorum) arta kalan zamanda bazı düzeltmeleri kendim yapıyorum. Resimde gördüğünüz üzere karavanımız estetik olarak gayet tatminkar.

Akademivet'in belirttiği gibi Pino bana sözlü olarak yeni bir karavan yapma taahhüdünde de bulundu...Buna resmi cevabım "mevcut hatalara yolaçan nedenlerin ortadan kaldırılması ve gerekli kalite kontrol'ün yapılması şartıyla" EVET oldu.

Bu konuyla ilgili Pino'yu haddinden fazla zorlamak istemem. Evvelce yazdığım gibi bir iç değerlendirme yapıyorlardır; tabii ki bu değerlendirmelerin forumda paylaşılabilir kısımlarını açıklamak Pino için çok daha güven artırıcı bir adım olur. (En azından bir CRM uzmanı olarak naçizane görüşüm bu)

sevgiler,

20140324 161957

trek71' Alıntı:
Değerli Dostlar,

Beklediğim gibi Pino'nun bir açıklama yapması güzel bir adımdır; kendine güvenmeyen firma zaten bundan kaçınır.

Bu arada Pino karavanda tamiratların yapılması için yakından ilgilendi; ancak mevcut durumda zamanım olmadığı için fabrikaya götüremiyorum. Yağmurlar durduğu için çalışmaktan (karavanı mobil ofis olarak kullanıyorum) arta kalan zamanda bazı düzeltmeleri kendim yapıyorum. Resimde gördüğünüz üzere karavanımız estetik olarak gayet tatminkar.

Akademivet'in belirttiği gibi Pino bana sözlü olarak yeni bir karavan yapma taahhüdünde de bulundu...Buna resmi cevabım "mevcut hatalara yolaçan nedenlerin ortadan kaldırılması ve gerekli kalite kontrol'ün yapılması şartıyla" EVET oldu.

Bu konuyla ilgili Pino'yu haddinden fazla zorlamak istemem. Evvelce yazdığım gibi bir iç değerlendirme yapıyorlardır; tabii ki bu değerlendirmelerin forumda paylaşılabilir kısımlarını açıklamak Pino için çok daha güven artırıcı bir adım olur. (En azından bir CRM uzmanı olarak naçizane görüşüm bu)

sevgiler,

tam istediğim ofis ve ortam ..ne mutlu size :smiley:

Teşekkürler, bütün hikayenin arka planı ofisle doğayı mümkün olduğunca birleştirmek içindi. :smiley: karavanlarin sorunsuz olması konusundaki hassasiyetim bu yüzden. Tamir için harcadigim zaman dogrudan ekmek teknemizi etkiliyor !

Bu yazı ingilizce; dilimize çevirecek vaktim yok maalesef.

Ancak hata yapmanın teori ve pratiği ile ilgili güzel bir özet. İmkanınız varsa okumanızı tavsiye ederim.

http://marlagottschalk.wordpress.com/2014/03/22/admit-it-we-still-hate-failure/

HAZIR PİNO DAN KARAVANINI ALMIŞ OLAN BEHÇET BEYE BU SORULARI SORALIM O ZAMAN. BEHÇET BEY SİZ KARAVANINIZI ALDIĞINIZDA SİZE TİP ONAY BELGESİ VERİLDİMİ? KARAVANINIZIN 750 KG ÜZERİ OLDUĞU ANLAŞILIYOR.SİZ AYRI BİR PLAKAMI ÇIKARDINIZ? RUHSATINI ALDINIZMI? EHLİYETİNİZİ DEĞİŞTİRDİNİZMİ? BİZE BU AŞAMALARI BEHÇET BEY ANLATABİLİRSE ÇOK SEVİNİRİZ

sanırım bu karavan hevesimi 1 on yıl daha ileri atacağım bu ülkede yanlış bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum, egede bir köy evini 3 ayda adam edip teknelerle koy koy dolaşırım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri