Ilk Yerli Rv Motorhome El&en Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan elen karavan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,557

elen karavan

0553 529 36 35
Yer
istanbul
Web
www.filmefekt.com
Merhaba,ismim Zafer Urundaş youtube kanalında bir çoğumuz amerikan karavanların videolarına bakmışızdır, bende uzun bir süre neredeyse bir çoguna defalarca baktım ve avrupa ülkelerinde iş icabı dolaştıgımda zaman zaman yakından görüp inceleme fırsatım da olmuştur ve neden bizde yok neden kimse yapmıyor demişimdir hep kendime.

Cesaretimi toplayıp uzun süre hatta sürekli yaşanılabilecek bir araç tasarlayıp işe başladım,işlerimden zaman buldukça her bir noktasına kadar kendim araştırıp sabırla işleyerek buraya kadar geldim.

Aracımın şu anki rengi astardır en son boya ve koltuk döşeme işleri kaldı,bu araç benim için referans degerindedir. Aracın tüm işlerinin bitimi yaklaşık 2 ay kadar daha sürecektir sonrasında psa gurubundan bir aracı campervan olarak yine farklı bir dizayn ile üretimini yapmayı planlıyorum.

Şu andaki aracın emsalinde veya benzer modeller de tercihen faklı proje çalışmalarımızda olabilir psa gurubu veya otobüs vs.

Bitmek üzere olan aracın özellikleri

Motorlu asansör yatak

Asansör yatağın içerisine gizlenmiş 90 derce harekeli 102 ekran tv.

2 adet (slide room) 80 cm.araç park halinde iken araç dan dışarıya dogru çıkan hareketli cumbalar.

4 adet aracı yere sabitleyip veya tüm tekerleri yerden yaklaşık 30 cm. tamamen kesen hidrolik mekanizma meyilli zeminlerde stabil konumlama yapabilmesi.

Toplamda 5 adet su depoları,2 adedi krom temiz su için paralel 400 L toplamı,2 adedi gri atık su için parelel,yine 1 adedi ise siyah atık su deposudur.

Depolarda havalandırma seviye kontrol ayrıca temiz depoda su bitince hidraforun elektirigini kesen limit siviçlidir.

Tek sepet bulaşık makinası

Kurutmalı çamaşır makinası

Aracın dışarısındaki konaklamalarda dış tv yeri

80*80 duş iç duş 24volt maceratörlü büyük taş wc.

Sıcak soguk duş mikserli arıcın dışında duş yuvası

Kavisli mutfak ve yatak odası dolap kapakları

Su ve genel araç ısıtma lpg soba ve şofben

2 Adet motor hareketli pan ve eksenli güneş panelleri

Motorlu ön cam projeksiyon güneşlik ve perdesi.

2 adet hidrofor motorunu genleşme tankı ile destekleyip 3 adet filtre ile dak.34 lt.su sistemi.

Otomatik uydu anten vs.

Detaylı bilgi için
Zafer URUNDAŞ
0553 529 36 35

20170119 121722

20170119 121739

20170119 121804

20170119 121817

20170211 145007

20170105 101611

Etiketler

Çok güzel olmuş emeğinize sağlık bu donanımdaki araca havalı süspansiyon çok güzel olurdu konfor ve sürüş keyfi açısından

Çok güzel olmuş emeğinize sağlık bu donanımdaki araca havalı süspansiyon çok güzel olurdu konfor ve sürüş keyfi açısından
Teşekkür ederim sağ olun,evet havalı (körük)sistemini düşündüm olsa daha iyi olur haklısınız,belki daha sonra tüm işler bitince bu donanımıda ekleyebilirz.

Kolay gelsin. Prototip sayildigi icin izninizle anlayamadigim iki soru soracagim. 400 litre su cok degil mi? Maceratorlu tuvalet yolda giderken yatlar gibi atigini kacak atsin diye mi? Ya da nereye bosaltabilir?
Renk mesele bile degil, kolay degisebilir.

Kolay gelsin. Prototip sayildigi icin izninizle anlayamadigim iki soru soracagim. 400 litre su cok degil mi? Maceratorlu tuvalet yolda giderken yatlar gibi atigini kacak atsin diye mi? Ya da nereye bosaltabilir?
Renk mesele bile degil, kolay degisebilir.
Teşekkür ederim,400lt. paralel 2 deponun toplam lt. yani isterseniz 1. depoyu dolum yapılabilecek 2.depo dolum yapılmayabilir 250 lt. olarak tamamlanabilir. Konaklama yerinde su takviye edeceginiz yer olmayabilir düşüncesi ile 2 depo olarak tasarladım, hem araçdaki şasi arası boş yerleri degerlendirdim hemde toplamda 400 lt suyu tek depoda toplamadım.

Yatlarda kullanılan macaretör atık depo çıkışında kullanılıyor bildigim kadar,karavanlarda wc.taşının içerisinde komplike şeklindedir atık deposundan öncedir.
Atık siyah su boşaltımı maalesef ülkemizde aslında büyük sorun,avrupada karavan parklarındaki wc. boşaltma alanlarının haricinde otobanda seyahat ederken benzinlige 5 km. kala benzinlik levhasını görürüsünüz bu levhada karavan resmi olur bazılarında işde bu karavan resmi olan benzinliklerde atıgınızı boşaltma yerleri vardır,bizim ülkemizde bırakın otoban benzinligini ücretli kamp yerlerinde dahi bu yerler bulunmamaktadır siz söyleyin iş bu halde iken ne yapabiliriz :smiley:

Zafer bey, yazınızda karavanınızı tanıtmanızdan, onu satışa çıkartmayı düşündüğünüz izlenimi ediniliyor ?

Öyle bir durumda donanımları yüzünden olağanüstü emek verdiğinizi düşünebildiğim karavanınız için, hangi fiyat aralığını gerçekçi bulurdunuz acaba ?

Son düzenleme:

Ayrintili cevabiniz icin tesekkurler. Herseye bir cozum buldugunuz icin ona da parcalayip rafine edip olabildigi kadar temiz bir sekilde ortama salarak cozum bulursunuz diye dusunuyorum

Zafer bey, yazınızda karavanınızı tanıtmanızdan, onu satışa çıkartmayı düşündüğünüz izlenimi ediniliyor ?

Öyle bir durumda donanımları yüzünden olağanüstü emek verdiğinizi düşünebildiğim karavanınız için, hangi fiyat aralığını gerçekçi bulurdunuz acaba ?
Sayın Evliyaçelebi sizin karavan donanımları hakkındaki bir çok yazınızı okudum çok faydalı degerli bilgilerinizden bende faydalanmışımdır öncelik ile teşekkür ederim.
Bu araç benim ilk karavan çalışması olup referans niteliğindedir,şu anda boyama ve döşeme işleri ile zaman buldukça uğraşıyorum sanırım 2 aya kadar tüm işleri bitecektir.
Açıkçası tüm işleri bitince aracı karşıma alıp emeklerimi ve mali giderlerimi göz önünde bulundurarak fiyatlandırma yapmak istiyorum.
Araç da sizde sağ olun fark etmişsiniz çok fazla emek var.Ayrıca bir çok kısmında arge çalışması yapıldı ve bundan çok keyif alarak zaman buldukça yapmaya çalıştım,ben bundan keyif aldım ve bunu yaptıgım işin yanında ticari olarak yapmak istiyorum,sipariş üzere butik çalışmasıda yapabilirim,bu araç bitince psa gurubundan bir araç daha var elimde ona başlıyacağım arka kısımdan dışarıya dogru yaklaşık 2 mt kadar içeriden dışarıya doğru büyüyebilen model çalışması planlıyorum saygılarımla.

Zafer bey merhaba, uzun süredir foruma giremiyordum görmeyeli baya ilerlemişsiniz tebrik ederim..

Özellikle aracın ön - arka tasarımlarını ve mutfak işçiliği-tasarımını çok beğendim..

Zafer bey merhaba, uzun süredir foruma giremiyordum görmeyeli baya ilerlemişsiniz tebrik ederim..

Özellikle aracın ön - arka tasarımlarını ve mutfak işçiliği-tasarımını çok beğendim..
Merhaba Anıl bey,teşekkür ederim beğendiğinize sevindim.

Bu projemin bitimine az kaldı,bittikten sonra yeni farklı bir tasarım çalışmasına başlayacağım İnşallah.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri