ilkbahar 2012 de gürcistan gezisine katılmak isteyenler.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burak55 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 203
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,899

burak55

Yolunu Düşünen Kahraman Olamaz...
Yer
Samsun - Amasya
arkadaşlar selamlar. İLKBAHAR 2012 de ve YAZ 2012 de iki kez 2-3 GÜNLÜĞÜNE gürcistana gitmek ve konvoy halinde gezmek istiyorum. düşünen arkadaşlarla bu konuyu burda tartışalım. aklımda görmek istediğim bir kaç yer var. bir program taslağı da var. sizlerin de düşüncesini merak ediyorum. böyle bir kısa tura katılmak ister misiniz. daha önce 3 kez gittim. 1 kez kendi aracımla geçtim. güzeldi ama göremediğim yerler kaldı.
not: offroad değil onroad araçlarla tercih sebebimdir zira daha offroad aracımı alamadım :smiley:

Etiketler
Ynt: ilkbahar 2012 de gürcistan gezisine katılmak isteyenler.

İyi günler
Gezi programı hakında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz.Gazeteden pasapotsuz giriş yapılabilecek diye okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum.
Programlanan gezide kalınacak yerler ve gezilecek yerler hakkında kısaca bilgi,kendi aracımızla gidilmek istendiğinde ne tür belgeler gerekiyor.
Gezinin kişi başı mayiyeti kakında yaklaşık bilgi verebilirseniz sevinirim.
Saygılar
Batuhan Tüten Ankara

ilk geziyi (ilkbaharda) 3-4 günlüğüne düşünüyorum. sırasıyla batum-poti-kutaisi-gori ve en son başkent tiflis olarak düşünüyorum. batum eğlence yeri,poti liman şehri ( o arada deniz ve doğa muhteşem) kutaisi sanayi şehri,gori tarih ve mağaraların bulunduğu tarihi bir yer ve en son da başkent tiflis şeklinde ama daha spesifik plan yapmadım. hazırlarım 1-2 hafta içinde.

ben gecen sene arabayla gittim triptik sigorta vs gibi hiç bişey istenmiyordu araç için.elimi kolumu sallaya sallaya araçla geçtim. (tabii aracı falan aradılar o kadar da değil :smiley:) şimdi pasaportsuz geçişler başlamış ama aracı geçirmek için yine pasaport gerekiyormuş.

hayalim de şu. şöyle çok olmadan 2-3 araba gitmek.ortalama maliyet te her arabada 3 kişi olsa kişibaşı 3 gün için 300 - 400 tl arası bişey çıkar. (yemek-yakıt ve konaklama dahil)
(tabii bazı extralar hariç- eğlence vs gibi)

güzel bir otelde (3 yıldızlı)kalmıştım geceliği 40 tl idi. orda dikkatimi çeken şey de 1 kişi de 40 tl 2 kişi de. yani odayı kiralıyorsun. yemekler zaten 5 tl civarı. benzin geçen yıl 1.7 tl idi. meganın depoyu hiç unutmam 87 tl ye fullemiştim..)

başka soracağınız bişey varsa sorabilirsiniz.

burak55' Alıntı:
ilk geziyi (ilkbaharda) 3-4 günlüğüne düşünüyorum. sırasıyla batum-poti-kutaisi-gori ve en son başkent tiflis olarak düşünüyorum. batum eğlence yeri,poti liman şehri ( o arada deniz ve doğa muhteşem) kutaisi sanayi şehri,gori tarih ve mağaraların bulunduğu tarihi bir yer ve en son da başkent tiflis şeklinde ama daha spesifik plan yapmadım. hazırlarım 1-2 hafta içinde.

ben gecen sene arabayla gittim triptik sigorta vs gibi hiç bişey istenmiyordu araç için.elimi kolumu sallaya sallaya araçla geçtim. (tabii aracı falan aradılar o kadar da değilşimdi pasaportsuz geçişler başlamış ama aracı geçirmek için yine pasaport gerekiyormuş.

hayalim de şu. şöyle çok olmadan 2-3 araba gitmek.ortalama maliyet te her arabada 3 kişi olsa kişibaşı 3 gün için 300 - 400 tl arası bişey çıkar. (yemek-yakıt ve konaklama dahil)
(tabii bazı extralar hariç- eğlence vs gibi)

güzel bir otelde (3 yıldızlı)kalmıştım geceliği 40 tl idi. orda dikkatimi çeken şey de 1 kişi de 40 tl 2 kişi de. yani odayı kiralıyorsun. yemekler zaten 5 tl civarı. benzin geçen yıl 1.7 tl idi. meganın depoyu hiç unutmam 87 tl ye fullemiştim..)

başka soracağınız bişey varsa sorabilirsiniz.
araçla pasaportsuzda geçiliyor sanırım ama pasaportsuz geçiş 1 günlük galiba...

vallahi bilemiyorum o uygulama başladıktan sonra hiç gitmedim. 1 gün ise işe yaramaz ki.

İyi günler
Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim,benzinliklerde euro dizel var mı?
Otel için önceden rezervasyon gerekiyor mu,
Aile ile gezi sorun yaratır mı?
Gezi programı belirlendikten sonra bilgi verebilirseniz sevinirim.
Saygılar
Batuhan Tüten
Ankara

evet benzinliklerde euro dizel var. her tür kalitede benzin ve dizel var. mesela 3 çeşit benzin vardı her benzinlikte. 92 oktan 95 oktan ve 98 oktan. euro dizel de vardı.

hazıran -temmuz ve ağustos ta gerek olsa da diğer aylar için rezervasyona gerek yok çünkü oteller de boş yer çoktu nisan da gittiğimde geçen yıl. otel çok zaten. sorun olacağını sanmam.

aile için de sorun olmaz çünkü bana göre gürcistan türkiyeden daha güvenilir ve daha düzgün bir ülke.zaten adamlar kendilerini avrupalı olarak görüyorlar ve avrupaya özeniyorlar. fakirlik hariç ruhları avrupalı.

takipteyim. Tiflis e gitmiştim. çok ama çok güzel bir şehirdi. Diğer şehirler içinde hep güzel şeyler söylenmişti. Güvenlik konusunda biraz huzursuzdum ancak hakikaten "fakirlikleri ve ucuz olması dışında" tam bir avrupa şehri ve yaşayanlar da "avrupalı".

Sonuçta;

1 takip :eek:
2 belki ???
3 yolunuz açık olsun :smiley:

ben de tiflis e kadar gideyim diyorum bu sefer. çok pişmanım kutaisi den geri döndüğüme.

detaylandırmanı bekliyorum. bahsettiğin tarihlerde orası cennet gibi olur doğasından ötürü. biraz harita ilavesi, biraz da kafandakileri projelendirdikten sonra burada paylaşırsan daha net cevaplar alabilirsin. Aynı geziyi yurt içinde planlasan 3 katı fiyata gezersin kapı komuşumuzda neredeyse bedava ;D

Bu projem hep vardır. Daha önceleride forumda açılıp tarihin karanlık sularına gömülmüştü ;D
Uyan olursa Karadeniz turu da bana uyar ;)
Ama içeriden değil, dışarıdan :D

camouflage' Alıntı:
Bu projem hep vardır. Daha önceleride forumda açılıp tarihin karanlık sularına gömülmüştü ;D
Uyan olursa Karadeniz turu da bana uyar ;)
Ama içeriden değil, dışarıdan :D
dışarıdan gidilecekse saat yönünde gidilmesinde fayda var. Köprü ücretleri bedava ;D

konuyu saptırmayayım takipteyim ısrarla belirtiyorum. :smiley:

Merhabalar, Evet bu geziye ben de katılmak istiyorum ayrıntıları konuşalım ve gidelim lütfenn!!!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri