İnönü Yaylası Kamplı Gezisi (12-13 Haziran 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,766

mayıstosböce

An lar Sadece An lar,Yaşam Budur Zaten
Yer
Adabazar
Evet arkadaşlar güzel bir geziyi daha tamamlamanın,kötü kaderimizi tersine çevirmenin mutluluğu ile yazıyorum.En sonunda İnönüye gidebildik.Cumartesi sabahı 1 haftadan beri yağan yağmurların yarattığı tedirginlikle çıktığım geziye,Pamukova,hüseyinli üzerinden gitmeye karar verdim.Hüseyinliye yaklaştığım sırada Ferhatlar aradı onlarda yola çıkmışlar,bunu öğrenince ercovaya vardığım da,onlarla bulıuşmak için İnönü ye geçeceğimi söyledim.

Arkadaşlar kısaca söyleyim Hüseyinli üzerinden yeryüzünde ki her araç gidebilirmiş bunu açıkça söyleyeyim.

[attachment=3]

ve yoldaki manzarada harikaydı,benim açımdan çok keyifli bir yolculuk oldu hüseyinli ye vardığımda telefonun gps i etkisiz kalmaya başladı,acaba yanlış bir yere saparmıyım düşüncesiyle ilerlemeye başlayınca çok yersiz olduğunu anladım yanlızca Hüseyinli ye vardığım da Ercova tarafına giden yolu sordum sonra hiç ana yoldan ayrılmadan hemen Ercovaya vardım diyebilirim,herhalde 15-20 dk sürmüştür.

Arkadaşlar yolda çok güzel kamp alanları vardı yani hiçbir yer bulamasanız bile bu yerlerde düzinelerce karavanla kalabilriz.

[attachment=1][attachment=2]

Bu yolları gördüğümde birşeyi farkettim belki kalmam diye gittiğim yaylada, kalacağım belli olmaya başladı.Kendimde böyle bir tehlikeyi her zaman gördüğüm için yanıma uyku tulumu ve süngerlerimi almıştım,iyi ki de almışım.

Ercovaya vardığım da kısaca biraz bakındım sonra kalmak için geri gelirim düşüncesi ile Ferhatlarla buluşmak üzere inönüye yollandım.
Onlardan erken varacağımı bildiğim için çayı demleyip kahvaltıyı hazırlamaya başladım,çayı demledim ve yaklaşık yarım saat sonra Ferhat lar geldi.İlk başta yol kenarında yalağın yanında kurduğum kahvaltı tezgahımı az ilerde ki tatlı yamaca taşımak zorunda kaldım,çünkü tenteniz yoksa def gibi gerilerek yanıyorsunuz

Ferhat lar kahvaltı ettiği için onlara hazır öğlen yemeği gibi geldi

[attachment=4]

çok güzel bir sebze buldum şişe geçirip kızartım,çok sağlıklı bir ot türü ve o yöreye has, yani endemik bir tür olan sucuk otunu pişirdim.Bu fotoların daha detaylıları Ferhat ta var.

Ayrıca inönüde kalmaya karar verdik çünkü Ercovadan çok daha güzel,İnönü için Levent hocamın dediği şeylerin hepsi oldu,insanla ve onların beraberinde getirdiği sorunlar ama benim kahvaltı için seçtiğim yer iki yerleşim yerinin tam ortası olduğu için fazla etkilenmedik.

Güzel, küçük bir yürüyüş yaptık.

[attachment=5]

IMG 0026

IMG 0024

IMG 0039

IMG 0034

IMG 0044

Etiketler
Ynt: İnönü Yaylası Kamplı Gezisi (12-13 Haziran 2010)

Akşam olamaya yakın küçük resitaller eşliğinde ibiş keyfinin en güzellerini yaptık bu fotoğraflardan Ferhatta da var,ben fotoğrafları pikseli düşük telefonla çektiğimden gece çekimlerine hiç girmedim.Eski model bir makine var ama onla çektiğim kareleride şimdi gösteremiyorum bağlantı kablosu işyerinde.
[attachment=1]

Heee o akşam Ferhat hiç üşenmedi teleskobu kurdu hiç sıraya girmeden sindire sindire uzun süre birçok yıldıza baktık ve imkansız birşey oldu ,ben bir yıldıza bakarken önümden kayan bir yıldız geçti hemen bu tarihi not etmemi söylediler bende telefonun ekranını print screen yaptım

[attachment=2]

yani anlayacağınız yine kötü bir kamp yine kötü bir ortam,keşke gitmesydim,keşke kalmasaydım.Fotoğrafların diğer kısmını ,yarın ben ve Ferhat ilave edecek.
sabah 6 45
[attachment=3]

mütevazi ateşimiz

[attachment=4]

[attachment=5]

Fotoraf3

Fotoraf4

Fotoraf6

IMG 0048 1

Fotoraf

Eski fotoğraf makinamın herşeyi toz pembe değilde toz mavi gösterme eğilimi var.

Pamukova-Hüseyinliden gidiş yolu

[attachment=1][attachment=2]

Ercova

[attachment=3]

IMAG0045

IMAG0056

IMAG0046

Bülent, anladığım kadarıyla ,hüseyinliden ferrari ile de gidebiliriz yani..

"Sucuk otu"nu botanikçiler not alsınlar; bildiklerini pek sanmıyorum.. :D
Çok güzeel... arkadaşlar!. "temiz hava, bol sucuk otu" "yine gelecek ben.." dedirtebilir insana gibi geliyor... Ferhat Hocamın fotoğrafları da bir gelsin bakalım, bekliyoruz..

Cavid Sezen

atiladi' Alıntı:
Bülent, anladığım kadarıyla ,hüseyinliden ferrari ile de gidebiliriz yani..

başkalarını bilmem ama sen gidersin Atilla hocam senin çekme karavan tecrüben belli.
gezmen' Alıntı:
"Sucuk otu"nu botanikçiler not alsınlar; bildiklerini pek sanmıyorum.. :D
Çok güzeel... arkadaşlar!. "temiz hava, bol sucuk otu" "yine gelecek ben.." dedirtebilir insana gibi geliyor... Ferhat Hocamın fotoğrafları da bir gelsin bakalım, bekliyoruz..

Cavid Sezen

Cavid hocam araştırıyorum,eğer farklı bir tanesini bulursam(acılı,cevizli,manda etli...gibi bir sürü türü var),kendi ismimi vereceğim.Ayrıca eve sucuk yapma makinası almaya ciddi ciddi karar verdim,Cem in nitrat ve mitratlı sucuk bilgilerinden sonra bu fikire sıcak bakmaya başladım.

Sucuk kardeşliğine katılamadığım için üzgünüm,güzel ve sakin bir gezi olmuş
Ferhat'tanda resim bekliyoruz.
Levent

Gözlerimiz aramadı desem yalan olur Levet hocam.

Ferhat sabah kahvaltısı, safranlı pilav ve çorba için eşine çok teşekkür ederim.

Güzel bir doğa, güzel bir gezi. Paylaşım için teşekkürler.

Bülent, oralarda daha sucuk otu kaldımı? Kaldıysa toplamaya gidelim :smiley:

çok güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler

pazar sabahı ziyaretinize gelecektim fakat nasip olmadı inşallah bir başka etkiniliğinizde tanışmak üzere

saygılar
Sinan AYCAN

Bizim buralarda "deve sucuğu" denilen bir tür sucuk otu yetişir :D :D :D
Güzel bir gezi olacağı belliydi ama gitar ve teleskop da işin içine girince daha bir güzelleşmiş. Demek ki gidilecek kamplara Şirin ailesi mutlaka götürülmeli ;) ;) ;)

İnsanlık için küçük, gezenbilir için büyük bir adım... Sonunda İnönü Yaylası da tekerlek ve ayak izlerimizi bıraktığımız yerler arasına eklendi :smiley:

Gidemediğim için çok üzgünüm. :( Fotoğrafları görünce üzülsem mi, sevinsem mi karar veremedim? İçim eridi ama en azından arkadaşlarım gidebildiği için avunuyorum... Ayağınıza sağlık arkadaşlar... Çok güzel bir etkinlik olmuş.

Bülent'in artık sanatsal açıdan da kendini geliştirdiği gözlerden kaçmıyor. :smiley: Bu fotoğrafa bayıldım.

[attachment=1]

IMG 0034

Arkadaşlar ne yazık ki sucuk otlarının hepsini toplayıp yedik. Ama yeniden çıkar herhalde. ;)

İnönü yaylasına gezenbilir ekibi iki koldan ulaştı. Birinci kol Adapazarı, Pakukova, Hüseyinli Ercuva üzerinden, diğeri ise, İzmit, Yuvacık, Tepecik üzerinden.
Ben Yuvacık üzerinden ulaştım.
Sabah keyif çayımızı İzmit körfezi sahilinde içtik.
[attachment=1]
Yuvacık'ta son alışverişimizi yaptık. Yuvacık sonrası Yuvacık Barajının kenarından geçtik.
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
Arada sürpriz olarak küçük şelaleler de çıkıyor.
[attachment=5]

IMG 8123

IMG 8379

IMG 8374

IMG 8365

IMG 8125

yani anlayacağınız yine kötü bir kamp yine kötü bir ortam,keşke gitmesydim,keşke kalmasaydım.Fotoğrafların diğer kısmını ,yarın ben ve Ferhat ilave edecek.

Oh iyiki gelmemisim. Neredeyse geliyordum. :D

Yolun büyük bir kesimi asfalttı. Tepecik köyünden sonrası toprak yol.
Tepecik köyünde çeşmenin yanındaki kiraz ağaçları kiraz yüklüydü.
[attachment=1]
Yol şartları genelde çok iyiydi.
[attachment=2]
Yol kenarında dağ çileklerini görünce Nermin hemen alarm verdi ve durdum. :D
Hatta hızını alamadı ve kamp alanımıza götürmek için de topladı.
[attachment=3]
Yol kenarları zaman zaman orman gülleriyle kaplıydı.
[attachment=4]
İnönü yaylasına ulaşıyoruz. Yol oldukça rahattı. hiç bir problemle karşılaşmadık. Hatta yolu kapatan kütük bile yoktu. ;D
[attachment=5]

IMG 8129

IMG 8133

IMG 8135

IMG 8147

IMG 8153

Ünönüye ulaştığımızda Bülent'in kampa başlamış ve ateşi de yakmış olduğunu gördük.
[attachment=1]
Hemen yerleştik. ve yiyenbilir ekibini oluşturduk.
[attachment=2]
Yayladan genel görüntüler
insel' Alıntı:

Oh iyiki gelmemisim. Neredeyse geliyordum. :D
Görüldüğü gibi berbat bir yer. ;)
[attachment=3]
[attachment=4]

IMG 8161

IMG 8171

IMG 8178

IMG 8179

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri