İnönü Yaylası Terapi Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yoldabirivar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,513

yoldabirivar

Kamp I
Yer
yolda biri var
Web
yoldabirivar.wordpress.com
Geçen hafta aralığın ilk haftası Kocaeline bağlı İnönü Yaylasında gerçekleştirdiğim bu kamp bol virajlı yollarıyla,tozu toprağı çamuruyla soğuk ve doğal atmosferi ile maralı bir kamptı
Öncelikle Kamp alanının son 10-15 km si bol virajlı stabilize yollardan oluşur
Kocaeli,Düzce tarafı eylül ayından itibaren soğumaya başlar bu hususlardan sonra raporumu fotoğraflarla paylaşayım
İsteyen "Yolda biri var"dan az daha detaya inebilir

İnönü Yaylasında Terapi Gezisi

Rotam Üsküdar İstanbuldan git gel 290,300 km kadardı

Harleylerden,TransAlplerden sonra nasıl YBR 125 lere geçilmesinin sebebi Türkiyede tur düşünse idim tekrar TransAlp alabilirdim hedef Saiful Maluk,Nepal olunca 2005 klasikyuvarlak far dünyanın en sağlam motoru araç oluyor...Amaç kamp ve macera diğerleri demir yığınları sadece araç... A10788478d7e5778e00482ef8ff44b32

Yolda biri var...

Son düzenleme:

Etiketler
İnönü Yaylası yaz mevsüminde piknikçi akınına uğrar Kocaelinde böyle güzel kamp alanları fazlasıyla mevcut İnönü Yaylası Menekşe,Molla Yakuplu adını daha hatırlayamadığım bir çok yere daha önce de gittim benim için son bahar ve kış kampları önceliklidir doğa ile daha fazla baş başa kalırsınız ve doğanın sert vahşi havasını daha fazla hissedersiniz
15bf3d862aa5cd200eef76dc0b57fe1e 5ff4c0b6c9fbda2e18783a04df15ad11 28aa27c2fac62e38eea2976a929637a2

Yolda biri var...

Kamp larınızı tek mi yapıyorsunuz , grubunuz yokmu ? Yalnız zor olmuyor mu ?

Kamp larınızı tek mi yapıyorsunuz , grubunuz yokmu ? Yalnız zor olmuyor mu ?
Kamp yapmayı sevdiğimden,doğa ile kendim ile baş başa olabileceğim doğal bir atmosfer için yalnız yapıyorum Ara ara 2,3 kişi ile eş dost ile yapmışlım var okadar
Bilinen meşur gruplar çağırır arada müzikli içecekli danslı mangallı kamplara ama ben buralara sadece doğa için doğal bir atmosfer için ihtiyaç duyoyorum eğlence için değil

Yolda biri var...

Kamp yapmayı sevdiğimden,doğa ile kendim ile baş başa olabileceğim doğal bir atmosfer için yalnız yapıyorum Ara ara 2,3 kişi ile eş dost ile yapmışlım var okadar
Bilinen meşur gruplar çağırır arada müzikli içecekli danslı mangallı kamplara ama ben buralara sadece doğa için doğal bir atmosfer için ihtiyaç duyoyorum eğlence için değil

Yolda biri var...
Eğer insanlar, yalnız başına yolculuk yapmakta ne sakıncalar olduğunu benim kadar bilselerdi, hiç bir binek sahibi (yolcu) gece yolculuğuna yalnız çıkmazdı.

Araç içinin müstesna olduğunu düşünüyorum , yürüyerek yapılan yolculuk için söylendiğini varsayıyorum . Kendi yorumumdur .

Üç kişi yolculuğa çıkarlarsa, aralarından birini başkan seçsinler!

HADİSİ ŞERİF

Eğer insanlar, yalnız başına yolculuk yapmakta ne sakıncalar olduğunu benim kadar bilselerdi, hiç bir binek sahibi (yolcu) gece yolculuğuna yalnız çıkmazdı.

Araç içinin müstesna olduğunu düşünüyorum , yürüyerek yapılan yolculuk için söylendiğini varsayıyorum . Kendi yorumumdur .

Üç kişi yolculuğa çıkarlarsa, aralarından birini başkan seçsinler!

HADİSİ ŞERİF
Başkan seçebileceğimiz bir doğa sever ile yola çıkmam gibi bir yargı oluşmasın
Gürültüsüz,müziksiz,tartışmasız yalnızca kendim ile baş başa yıldızların altında yetecek kadar ateşin(fazla değil)karşısında hayvanların seslerini dinlemek bunlardan hoşlanırım Güzel insanlarla güzel gezilerimizde var...Saygılar

Yolda biri var...

Merhaba. İnönü yaylası güzeldir heleki mevsiminde çok güzeldir ama son Zaman'larda çok kalabalık olmaya başladı. Kafa dinlemekten çok insanlarla uğraşmaya başladık son 1-2 senedir. sağa sola Ateş eden, gereksiz gereksiz hız yapan ve en önemlisi yediğini içtiğini olduğu yere bırakıp giden saçma sapan insanlarla kavga eder olduk.
Menekşe (menevşe) yaylası o konuda biraz daha bakir şuan. Kafa dinlemek için gayet uygun. En önemlisi telefon çekmiyor
Menevşe yaylasından kırıntı köy yoluna doğru ufak tefek birçok düzlük kamp atmak için. O taraflarıda tavsiye ederim. Biz 4x4 le gittiğimiz için yol müsait ancak bu aylardan sonra bozuk ve çamurlu.
Keyifli kamplar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Güzel gezi. Ben de ybr ile çok gezdim. Çok sağlam ve ideal bir motordur.
Artık yalnızca otomobil ve karavan kullanıyorum.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gezilerinize ara ara bakıyorum bazı bazı sorunlar yaşasanızda ki evli bekar muhabbetleri bol sabır ve bol maceralı geziler
Merhaba. İnönü yaylası güzeldir heleki mevsiminde çok güzeldir ama son Zaman'larda çok kalabalık olmaya başladı. Kafa dinlemekten çok insanlarla uğraşmaya başladık son 1-2 senedir. sağa sola Ateş eden, gereksiz gereksiz hız yapan ve en önemlisi yediğini içtiğini olduğu yere bırakıp giden saçma sapan insanlarla kavga eder olduk.
Menekşe (menevşe) yaylası o konuda biraz daha bakir şuan. Kafa dinlemek için gayet uygun. En önemlisi telefon çekmiyor
Menevşe yaylasından kırıntı köy yoluna doğru ufak tefek birçok düzlük kamp atmak için. O taraflarıda tavsiye ederim. Biz 4x4 le gittiğimiz için yol müsait ancak bu aylardan sonra bozuk ve çamurlu.
Keyifli kamplar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok doğru söylüyorsunuz Kış kamplarını sevmemin bir nedeni de budur
Yolun bittiği yerde 4X4 başlar...Ben ulaşabileceğim yere araçla sonrasında yaz kış farketmez satlerce yürüyebilirim şükür sağlık iyi kaplumba stili eşyalarımı motorun çantasına değil sırt çantama dolduruyorum evimi sırtımda taşıyorum

Yolda biri var...

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR