İnsanların Yanlış Anladığı Konu Ve Durumlar, Ortada Oluşan Yanlış Atmosfer Hakkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan izrafeel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,433

izrafeel

Özgürlük herkes için farklıdır.Benim içinse CJ'dir
Yer
Kayseri
Arkadaşlar;

Bir kaç gündür , cevap vermekten ziyade sadece okuyarak izlediğim bir kaç konu söz konusu.
Bunların bazılarıda atışmalar var , bazılarında gereksiz tavırlar bazılarında da , bir arkadaşımızın konusunda, kendi aracının reklamını yapanlar var...

Şunu öncesinde anlamanın faydalı olacağını düşünüyorum;
ön yargılı söylemler her iki tarafata da ciddi sorunlar yaratmakta, karşılıklı anlamsız ve forumun genel havasına zarar veren bir atmosfer oluşturmakta. Bazılarımız yaşca daha genç bazımız daha büyük. Yazışmalarda bu farkın kaybolduğunu , sadece cevap atmış olmak için sorumsuzca cevap yazdıldığını görmekteyiz. Bazen de , kimi üyelerin yeni üye olanlara daha "bilmiş bir tavırla" cevap yazdığını da görmekteyiz.

Bu forumda benim üyelik tarihim hiç kimseye ukala bir tavırda cevap vermeme izin tanımıyor. Aynı şekilde başkasına da öyle. Ayrıca bu durum yeni üyelerin eski üyelere karşı tavrınıda aynı şekilde etkilemeli. Saygı kaybolmamalı.

Özellikle kendi konusunda başkasının araç reklamını veya konusunun konuşulduğunu gören arkadaşlar bu duruma nasıl sabrediyor anlamıyorum. Bence bu yaklaşım hem saygısızlık hemde konunun takibini zorlaştırıyor.

Önemli konulardan biri de, şunu ayırımını yapalım;
Bir CJ'yi satmak için alanlar ile , yaşamak için alanları ayırmak gerek. CJ'nin al - yap - sat olmasına zaten karşıyım. Hem aracın sahip oluğu ruha ters hemde fiyatları gereksiz yere yükseltmedir. CJ alıp aramıza katılmak isteyen yeni arkadaşların da önünü kapamaktadır. Henüz "klasik" olmamış bir araca 70.000 TL fiyat görünce şaşırdım.
Bu sebepten bu işi "ticari kaygılarla" yapan abilerimiz bize kızmasın ama kimisi bu reklam olayını abartıyor. Ticari kaygı elbette daha fazla yatırım imkanı tanır.

Kısacası , Diğer araç sahipleri veya araç kulüpleri ne durumdadır bilmem. Fakat 7 yıldır bir CJ sahibi olarak şunu belirtmek isterim ; bazılarımız egosunu ve hazır cevaplarını bir kenara bırakırsa, CJ'ciler olarak daha iyi bir yerde olacağımızı düşünüyorum. Bugün Türkiye de her araç topluluğu bir araya gelirken, dikkat edin, CJ'ciler bir araya gelmekte zorlanıyor. Bu duruma katkı sağlamak bence Gezenbilir CJ bölümü kullanıcıların başlıca sorumluluklarından bir tanesi.

Sonsuz sevgi ve saygılarımla
İsrafil Önal

Etiketler
Ynt: İnsanların Yanlış Anladığı Konu Ve Durumlar, Ortada Oluşan Yanlış Atmosfer Hakkı

iyi güzel yazmışsın da bana biraz dokundurmuşsun, burası argo, küfür, atışma olmadıkça bence çok serbest konuların konuşulabileceği bir yer...
o bahsini yaptığın aracın altına kendı aracımın fotosunu koymam sana neden bukadar dokundu onuda anlamış değilim,
çünkü en altında bu ilan artık geçersizdir diye beyan edilmiş.
burda topluma mesaj verir cinsten ego yaratma kendine,
ne burası askeriye mi yenı uyeler eski uyelere saygılı olcak falan bahsediyosun... dede torun muhabbetide yap oldu olacak.
benden sana tavsiye bukadar saçma konulara takılma. 7 senedir cj sahibiyim demişssin.
benim dedemin atölyesi vardı amerikan jeep lerle büyüdüm ben, sıkıntın varsa orda cebim var üstü kapalı burdan ukalalık yapma.
burda herkes arabasının reklamını yapıyor.
herkese bol şans

Ynt: İnsanların Yanlış Anladığı Konu Ve Durumlar, Ortada Oluşan Yanlış Atmosfer Hakkı

burda herkes arabasının reklamını yapıyor.
herkese bol şans
[/quote]

Sayın Doğan Mete,
İsrafil arkadaşımız çok güzel bir üslupla forum kurallarını hatırlatmaya çalışmış, bunun karşılığında senden aldığı meydan okuyucu tavırdaki yanıtını haketmiyor. Senin tabirinle gereğini yapmış topluma mesajını vermiş. Ben mesajı aldım ama sen alamamışsın.
Bu forumu biraz incelemiş olsaydın serbest konulardan, araç reklamlarından hiç bahsetmezdin. CJ forumu, teknik konuların, parça ve usta bilgilerinin paylaşıldığı bir yer.

Senin bahsettiğin serbest konular burada ;
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=13.0

Araç reklamları ise burada ;
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=20.0

Hayırlı satışlar.

Emin bey;

Amacım asla haddimi aşmak ve değerli gezenbilir ailesine laf atmak veya ukalalık yapmak değil.
Ben son günlerde kendime çıkardığım dersi yazılı olarak paylaştım. Ama anladım ki hata yapmışım. Herkese saygım sonsuzdur.
Cj Türkiye ailesine katkı sağlamaktan bahsederken sayın doğan Mete beye bir ayıbımız olduysa kusura bakmasın.
Ki ben beyfendiyi hedef alarak birşey dememiştim. Yine de özrümü kabul ederse sevinirim . Yazıda da belirttiğim saygın ortamın kaybolmasını istemem.

ben üstüme alındım, bahsi geçtiği gibi de yeniyim bu sitede pek inceleme fırsatımda olmadı, orda satışı yapılmıs bı aracın altına kendı aracımıda ekledım.
reklam demeyelım ortada yapılan bı iş var paylasım da dıyebılırız buna bakıs acısına gore degısır.
evet ben aracımı satmak istiyorum şuan ama burda kımseye bı saygısızlık etmek istemem, benim paylasımlarımın ardından direk bı konu acılınca bende üzüldüm...

ben bu aracın plakasının 53 (rize) olmasına bile 1 hafta emniyette uğraştım. gecemi gündüzüme kattım 7 8 aylık bosluksuz bı emek var...
herkesin sergiledği gibi herkesin görmek istediği gibi bende buraya paylaşımda bulundum.
tabii ki burası araç satma sitesi değil, ama satmak isteyenler kadar almak isteyen insanlarda var burda...
benımde kusurum affola kendınıze iyi bakın

dgnmete53' Alıntı:
ben üstüme alındım, bahsi geçtiği gibi de yeniyim bu sitede pek inceleme fırsatımda olmadı, orda satışı yapılmıs bı aracın altına kendı aracımıda ekledım.
reklam demeyelım ortada yapılan bı iş var paylasım da dıyebılırız buna bakıs acısına gore degısır.
evet ben aracımı satmak istiyorum şuan ama burda kımseye bı saygısızlık etmek istemem, benim paylasımlarımın ardından direk bı konu acılınca bende üzüldüm...

ben bu aracın plakasının 53 (rize) olmasına bile 1 hafta emniyette uğraştım. gecemi gündüzüme kattım 7 8 aylık bosluksuz bı emek var...
herkesin sergiledği gibi herkesin görmek istediği gibi bende buraya paylaşımda bulundum.
tabii ki burası araç satma sitesi değil, ama satmak isteyenler kadar almak isteyen insanlarda var burda...
benımde kusurum affola kendınıze iyi bakın

Yaklaşımın için teşekkür ederim. Araç bilgilerini ve fotoğraflarını tabi ki paylaşabilirsin. Hatta yapım aşamasında kullandığın parçalar, detaylar bir çok üyemiz için yol gösterici olacaktır. Bu forumda isteyen arkadaşımız aracının resmini koyar, teknik özelliklerini yazar, diğer üyelerden soruları ve yorumları bekler. Forum, teknik paylaşım alanı olduğu için takipciler genelde CJ sahibi olan kişiler. Alıcıyı burada bulman zor. Aracının kolay satılması için, linkini verdiğim Gezenbilir İlan Panosuna da koymanı tavsiye ederim.
Kolay gelsin.

Not. Bu arada benim plakam da 53 ile bitiyor. Rize ile alakam yok, tamamen tesadüf ama birçok kez Rizeli misin sorusuna muhatap oldum. Demek ki rakam için özel talep gerekiyormuş, öğrenmiş oldum.

biz rize lilerde 53 tutkudur, telefonumun sonuda 53 mesela ;)
ilan panosunu linkini yollarmısın

Doğan bey
cj sahibi değilim bu forumda da o kadar cj ler ile ilgili konu bu konuları burada paylaşan o kadar çok cj üstadı var ki sadece konuları okuyarak cj toplana bilir.
bu forumda herkes bilgi paylaşır ve yardımcı olur sizde imza kısmınıza yardıma hazır olduğunuzu yazmışsınız
çoğu offroad formunda kendisini tanıtmadan ilk msj ında satış ilanı koyan kişiler var
ve bu forumda bunca zamandır bir yada iki tartışma görmüşümdür.
ve belli bir saygı çerçevesinde bilgiler paylaşılır.
tekrar hayırlı satışlar ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR