Internatıonal 2.8 TGV, 135Hp, 375nm / motor hakkında bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,789

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa
Internatıonal 2.8 TGV, 135Hp, 375nm,mekanik pompa..Bu motor ile ilgili bilgisi olan varmı duydugum kadarıyla 300tdi ın biraz daha geliştirlimiş versyonu..Sorum şu TR de bu motoru kullanan defender sahibi varmı bu motorun otomatik şanzımanlısı varmı bu motor tr de bulunurmu sandık fiyatı nedir 2. el fiyatı nedir çıkmaları nereden bulunur ve sorularımın hepsinin cevabı olumlu yönde olur ise td5(otomatik) 300tdi(otomatik) tgv(varsa otomatik) bu 3ü arasında hangisini önerirsiniz

Etiketler
Ynt: Internatıonal 2.8 TGV, 135Hp, 375nm / motor hakkında bilgi

Kendi adıma bir kaç yıl önce ilan sitesinde bir tane defenderde görmüştüm ama dahada görmedim ne ilanda ne çevremde israrla bu motorları istemenizin nedeni artık land bile bu motorlardan vazgeçtiğine göre bir bildiği vardır .takın bir mekanik pompalı ford puma motor (ama otomatik görmedim mekanık pompalı olarak ) parça sıkıntısı çekmeden Türkiyenin her yarerinde rahat rahat parça bulun tabi bu benim düşüncem tercih size kalmış.

Pumanın otomatiği yok diye blıorm..birde land motru olsun ıstıyoruz araçta puma orj olmayacak pek hevesli değilim o konuda..Bu motorun teknik verileri baya iyi gözüküyo merak ettim kullanan takan fiyatını bilen varmı diye bende ilk defa duydum

tgv motorlu araç bizim bir arkadaşta idi. motor arıza verdi. 7 ayda zorla toparladılar tavsiye etmem. Normal tdi ı tgv ye çevirebilirsiniz kiti var.

Tgv motoru ilk ve tek Ümit taktı. Bulunması zor, parça temininde sıkıntı olması muhtemel. Td5 daha mantıklı bir tercih olur.

Bej rengi araçtan bahsediyorsak 2,5 yıldan beri trabzonda .

tahaozak' Alıntı:
Bej rengi araçtan bahsediyorsak 2,5 yıldan beri trabzonda .

Evet, Ümit'in topladığı 3. Defender idi sattı. Ama sattığında motorla ilgili sıkıntı yoktu. 4 kapı içinde çürük vardı onları da yenileyip vermişti. Yeni sahibi yatak sardırmış diye duymuştum.

Evet turbodan yağı kafaya verdi komple motor gitti.

Tavsiye etmiyorsunuz anladığım kadarıyla..yine kaldım td5 ile 300tdi arasında karar veremedik bi

td5 güzel makine de arıza durumunda cep yakıyor. Ve tesisat işleri biraz zırıltılı. Yerinizde olsam 300 tdi kullanırım.

Merhaba Bir şey sorabilirmiyim konu ile ilgili olarak.87 -2002 model olup ta eski dizel (2,5 düz veya turbo) yada 300 tdi motorlu bir defender 'a Td5 motor uygulaması yapan oldumu acaba? Çok Merak ettim?Konu il ile bilgisi olanlardan rica edicem bilgilendirme yapmalarını...

Neden mi sordum? Td5 Elektronik kontrollü yani işletim sistemi olan bir makine. Sadece sandık motorun bu işi çözeceğine ihtimal vermiyorum beraberinde ilave bir çok komponent gerekecek tabiki motor ve araç içi tesisatı.Sonuçta uygulama olan araç orjinal bir td5 e fiyat olarak yaklaşırken ,orjinallik olarak Td5 Defender den uzaklaşmış olacaktır. Kanaatindeyim.

Defendertd5225

Bu arada serviste çalışırken 5 - 6 adet td5 sandık motor değiştirdim.fakat gelen motorun üzerinde;

Enjektörler
Emme manifoldu
Eksoz manifoldu
Turbocharger
Egr sistemi
ve hatırlayamadığım bir çok parça çıkmıyor.

Yani olayı özetleyim
Sadece enjektörün tane fiyatı 1000 tl civarı olduğunu (5 silindir)
Komple motoru ve gerekli diğer parçaların(bunun içerisinde saymayı unuttuğum radyatör gibi büyük kalem parçalar dahi var) ne kadar tutacağını tahmin edersiniz.Bana göre en doğru davranış.Aynı motorlu araca sadece sandık motor değiştirmek yada istediğiniz motorlu aracı parasına kıyıp satın almak.(300 tdi - Td5)

Defender'daki Td5 Disco'daki gibi bol elektronik donanımlı değil, bu kadar ön yargılı olmamak lazım. MKG Defender'inde Td5 kullandı. Hüseyin 2 Defender'da Td5 kullandı. Evet, arıza durumunda masraf çıkartma potensiyeli eski teknoloji Tdi ve düz dizellere göre fazla ama performansı 300Tdi ile kıyaslanamaz bile.

300tdi ya karar verdik bugün..otomatiktende vazgeçtim düz alıcam..aracımıda ani bi gelişme ile değiştirdim çok hoş güzel bi gelişme oldu yakında eklerim fotolarını :smiley: Şuan jant lastik dodik hidrolik şnorkel takılıyor yeni araca daha doğrusu salı günü takılacak bugün malzemeleri aldım..bu hali ile satıp 300tdi takılı bir araç almaya karar verdik bakalım kısmet..yeni aracın fotoları eklerim yeni bir konuda..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri