Inverter - Kaçak Akım Rolesi - Sigorta

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kara.vanlife Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,209

kara.vanlife

Kamp I
Mesajlar
146
Tepkime Puanı
55
Merhaba.

İçinden çıkamadığım bir konu var. Yapmakta olduğum karavanda dışarıdan 220V almayacağım. 1 adet pik gücü 700 watt olan 300 watt inverter aldım. 1 adet araçta çarpılma ihtimalim çok düşük olduğu için beni değil de aracı yangına karşı korusun diye 25A- 300ma'lık bir kaçak akım rolesi ve 1 adette var olan tek 220V prizim için 4A ( 220x4= 880 watt ) bulamadığım için 6A sigorta aldım. İnverter'ın çıkışına baktığımda her iki çıkışta faz varmış gibi kontrol kalemi yandı. Halbuki 1 adet faz 1 nötr olması gerekiyordu. Şimdi bu iki çıkıştan hangisi gerçek faz ve 2 uçtada faz varken ben kaçak akım rolesinin fazına ve nötürüne hangi uçu bağlayacağım ?
Teşekkürler
 

Ben de ilk aracıma çarpılmamak için kaçak akım sigortası koymuştum. Sürekli atınca kullananamıştım.
Benim invertor değil de redresor sürekli attırıyordu.
Redresor gövdesinde sürekli az da olsa voltaj oluyordu.
Çin malı olmalarına yormuştum.
 
Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,226
Mesajlar
1,515,228
Kayıtlı Üye Sayımız
171,859
Kaydolan Son Üyemiz
jevil

SON KONULARGeri
Üst