İnverteri Uzaktan Açıp Kapatma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mkokayhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,558

mkokayhan

Ana Kamp
Merhaba, iki sorum olacak

Karavandan çıkarken inverteri kapatıp çıkıyorum fakat yaşam akülerim ve inverterim koltukların altında olduğundan erişimim çok zor. inverterin yerini değiştirmeden ve koltukları kaldırma zahmetine girmeden açıp kapatmanın bir yolu var mı?

Bir de karavanda güneş panelleri var ve bunlar sürekli aktif. Karavandan çıkarken güneş panelleriyle aküler arasındaki bağlantıyı kesmek gerekiyor mu?

Yardımcı olacak dostlara çok teşekkür ederim.

Etiketler
inverter

Karavandan çıkarken inverteri kapatıp çıkıyorum fakat yaşam akülerim ve inverterim koltukların altında olduğundan erişimim çok zor. inverterin yerini değiştirmeden ve koltukları kaldırma zahmetine girmeden açıp kapatmanın bir yolu var mı?

Bir de karavanda güneş panelleri var ve bunlar sürekli aktif. Karavandan çıkarken güneş panelleriyle aküler arasındaki bağlantıyı kesmek gerekiyor mu?

Uzaktan kumanda ile invertör kapama off durumuna getirme hiç duymadım . Duyan var mı ?

Karavandan ayrılırken , güneş paneli ile sarj regülatörünü ayırma veya sarj regülatörü ile aküyü ayırmaya niye ihtiyaç duydunuz .
Bırakın sarj etsin dursun , endişeniz nedir !

Uzaktan kumanda ile invertör kapama off durumuna getirme hiç duymadım . Duyan var mı ?

Karavandan ayrılırken , güneş paneli ile sarj regülatörünü ayırma veya sarj regülatörü ile aküyü ayırmaya niye ihtiyaç duydunuz .
Bırakın sarj etsin dursun , endişeniz nedir !

İnvertörün üstünde bulunan açma kapa tuşu yada şalterine bağlanan uçları,ayırın ve ucuna aynı kablo kesidinde kabloları lehimleyip izole edin.Bu uzatılan kabloları sizin ulaşacağınız en uygun ve en kısa mesafedeki bri yere bir pako şalter monte edin ve bu şalter uçlarına kabloları monte edin.

Güneş panelleri ile şarj ünitesi arasındaki bağlantıyı kesmenin anlamı yok.Siz enerji elde etmek için bu yatırımı yaptınız zaten.

İnvertörün üstünde bulunan açma kapa tuşu yada şalterine bağlanan uçları,ayırın ve ucuna aynı kablo kesidinde kabloları lehimleyip izole edin.Bu uzatılan kabloları sizin ulaşacağınız en uygun ve en kısa mesafedeki bri yere bir pako şalter monte edin ve bu şalter uçlarına kabloları monte edin.

Güneş panelleri ile şarj ünitesi arasındaki bağlantıyı kesmenin anlamı yok.Siz enerji elde etmek için bu yatırımı yaptınız zaten.

Söylediğinizi yaptım ve 1.5 metre kablo çekerek şalteri harika bir konuma aldım. Eksik olmayın. Çok teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.