İnvertör İle 220 Volt Buzdolabı Kullanım Tecrübeleri

Ömer UYAR

Ana Kamp
Karavanınızın çekme karavan olduğunu eski yazılarınızdan gördüm, 220 Volt dolap ile 200 amper akü ve en az 380 Watt güneş paneli önerdiler, ben hem ilk alış maliyeti daha düşük hemde işletmede çektiği akım daha düşük olduğu için 220 Volt dolap alıp , tavsiye üzerine 12 volta çevirmeyi tercih ettim böylece 100 amper akü ve 190 watt lık panel ile dolabımı çalıştırmayı planlıyorum. Bu sayede hem çekme karavanımda ağırlık azaltmış, hemde ilk alış maliyeti düşürülmüş oldu kanaatindeyim.
Dönüştürme maliyeti ne olacak acaba? Ağırlık konusunda çok faydası olur

Delikan

Ana Kamp
asterm soğutma kemalpaşada benim işyerimin hemen arkasında gözüküyor. ama burası toptan sanayi kıvamında bir işyeri mi acaba. münferit olarak da bize yardımcı olur mu acaba
İş yeri Halkapınar a taşınmış ben ordan hallediyorum dönüşüm işlemini. Forum dan Emre Bey yönlendirdi derseniz yardımcı olacaklar.

Delikan

Ana Kamp
İlgilenen arkadaşlar için, 12 voltluk kompresör değişiminden sonra ,dolabın soğutması gayet tatmin edici, termostat 2. kademede iken buzluğu -17 , dolabın içi 1,2 dereceleri görüp termostat devreden çıkıyor , 1 saat içinde buzluğundaki su buz oluyor. Enerji tüketimini ölçme fırsatım olmadı, ölçtüğümde onun bilgisini de paylaşırım,aynı dolabın 220 volt ve inverter ile tükettiği enerjiden çok daha az olduğunu gözlemledim.
IMG_20200707_135356.jpg

Forum istatistikleri

Konular
100,035
Kullanıcılar
167,907
Son üye
qkavlak

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR