İstanbul Avrupa Yakasından, Dalış ve Kamp Yapılacak Yakın Yer Önerileriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ibrahim1977 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,523

ibrahim1977

Yeni Üye
Herkese selamlar,
Bu akşam istanbul dışına kamp yapmaya gidecegim ,
ilk defa kamp yapacagım binek otomobil ile 2 kişi yola cıkacagız. (cadır ve diger malzemeleri aldım)

LÜTFEN DENEYİMLERİNİZİ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Selamlar,
ibrahim,

Etiketler
Ynt: İstanbul Avrupa Yakasından, Dalış ve Kamp Yapılacak Yakın Yer Önerileriniz?

Size bazi kamp adresleri vereyim: Ucmakdere Kamping Beyaz ev arkasi Zafer Tel; 05 3256654040 Barbaros-Kumbag Benzinci sag yani Naip Koy/Yenikoy
Aytepe mevkii Unal kamping Yeni ciftlik Marmara ereglisi Tel: o282-6248676.

Iyi tatiller

Ynt: İstanbul Avrupa Yakasından, Dalış ve Kamp Yapılacak Yakın Yer Önerileriniz?

Merhabalar Ercüment Bey,

Bilgiler için teşekkürler.internetten Kandıra - Kerpe DOGA KAMPİNG diye bir yer buldum.

Burası hakkında fikriniz varmı?

Selamlar,
İbrahim

Herkese selam,

Ercüment Bey,sizin haricinizde kimseden bir yanıt alamadım.

http://www.kerperehberi.com/kerpe-doga-cadir-kamp-kerpe-cadir-kamp-yerleri.html

Bu ilk kamp deneyimi birkac saat içinde gercekleştirmeye başlıyorum..

Dalış ve kamp dediğiniz için aklıma ilk gelen yer KÖMÜR LİMANI - SAROS oldu. Orayı da deneyebilirsiniz.

chorozoglu' Alıntı:
Dalış ve kamp dediğiniz için aklıma ilk gelen yer KÖMÜR LİMANI - SAROS oldu. Orayı da deneyebilirsiniz.

merhaba; kömür limanı veya saros için önerebileceğiniz bir camp ismi varmı.

Tşkler.

açıkçası orada kamp olup olmadığını bilmiyorum genelde herkes çadırını kendisi getirip oradaki düzlükte kuruyor önü billur bir su ve çok dalış okulunun karavanı ve dalan onlarca insan görebilirsiniz.yani malzemeniz olmasa da kiralama olasılığınız var.ben de gitmeyeli 1 yıl oldu bu sezon gidemedim o yüzden çok net bilgi veremedim kusura bakmayın.

Merhabalar ,

En son yazdıgım gibi Kerpeye gittim ama doga kamping cok kötü bir yerdi.
Oraya 1 km mesafede GÜNEŞ KAMPİNG diye bir yer keşfettim.

Oldukca iyi idi vede gecelik 25 TL alıyorlar ,orman içinde bir yer cadırını kuruyorsun fena da degil.
Kayalıklardan dalışda yaptım üstelik kefalde vurdum.

SAROS'A GİTMEK İSTİYORUM HEM DALIŞ HEMDE YÜZMEK İÇİN , ÇADIR KURULACAK VEYA KALİTELİ UYGUN FİYATA KALINACAK PANSİYON ÖNERİLERİNİZİ

RİCA EDERİM.

İbrahim BULUT

O zaman Kömür Limanı'na gidin, hem dalış merkezlerinin de meskenidir. Zıpkın şüpheli ama her seviye scuba için biçilmiş kaftan, çadır yeri de beleş.

Merhaba,

Zıpkın şüpheli derken !!!

snorkelle dalış yapıp balık vurmak isityorum.

Selamlar,
ibrahim

Ben pek görmedim orada zıpkıncı. Scuba cennetidir.

Herhangi bir yasak olmasında gerisi sorun degil :smiley:

Kömürlük limanına en son 2 sene önce gittiğimde Cuma gecesi herkes çadırı için yer kavgası yapıyordu. Kavga gürültü sabaha kadar sürmüştü . Orada problem yasaklar olmadan düzene giremeyen insanların da gelmeye başlaması. Şimdiki durum nasıl bilmiyorum. Zıpkınla sanırım orada balıktan çok insanları avlarsınız çünkü her köşede dalan insanlar oluyor. Ama denizi için tüm bu karışıklığa rağmen gitmeye değebilir.

Ben geçen hafta sonu oradaydım,pek ucuz olmasada limana inmeden yolun sağında yeşillikler içersinde sığınak hotel var,şiddetle tavsiye ederim.Mevsimiymiş kefali tavsiye üzerine yedim ve hayatımda yediğim en lezzetli balıkların ilk beşine girerdi.

Kömür limanında yerleşik bir kamp düzeni yok bulduğun yere yerleşeceksin :smiley: + kolay kolay zıpkınla avlanmana izin vermez ordakiler kavga çıkabilir bilginize ;) orada yuvalanmış orfozları evlat edinmişlerdir müdavimleri. Onlardaki masumiyeti görsen sende kıyamazsın elimizle besliyoruz onları

a,b,c, ile dalacaksan kerpe uygundur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.