İstanbul Veya Ankara'da Hesaplı Renault/dacia Yetkili Servisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turgut68 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,629

turgut68

Kamp I
2012 model Duster 90 bg 4x4 Ambiance aracımın 40 bin km. bakım zamanı geldi. Şunu söylemek isterim ki 2 yıl ve 40 bin km'de kısmen zor şartlara rağmen çok şükür hiçbir arıza (veya kaza) yaşamadım. Yalnızca yükseltme ve A/T lastik değişikliği yaptım. Yenilik, sağlamlık açısından araç alındığı günkü gibi. Doğrusu aynı şartlarda başka bir 0 km SUV araç sorun çıkarır mıydı, bilemiyorum. Zamanında 2. el araçlardan çok çektim, Duster sayesinde sanayinin yolunu unuttum desem yeridir ;)

Geçen yıl İstinye Renault Mais serviste 20 bin km bakımını nakit indirimi sonrası yaklaşık 420 bin TL'ye yapmışlardı. Her şeye rağmen aracın alış bedeline göre, ekonomik yönüne oranla rakam biraz yüksek gelmişti. Fiyatın içinde standart dışı değişen parça veya tamirat yoktu, yani alt tarafı motor yağı, 2-3 filtre değişmiş, rutin kontrol ve ayarlar yapılmıştı. İlk bakımı ve garanti kapsamında oluşundan dolayı sorun etmedim. Garantisi 2 yıl veya 60 bin km (hangisi önce dolarsa, benimkinde yıl önce geldi).

Henüz birkaç servisi arayıp 40 bin'de acaba 20 bin'e göre ekstralar veya geçen yıla göre kur farkı var mı sormadım; ancak şimdi 500 TL'nin altında olacağını sanmıyorum. Hele bir de fren balatası değişecek, vs. derlerse iyice yükselir. Duster gibi bir araç için bu miktarlar normal mi, yoksa fazla mı anlayamadım. Milletin başka yeni araçlara 100-150 TL'ye bakım yaptırdığını da duyuyor ve kıskanıyorum.

Uzun lafın kısası, tercihen İstanbul'da, ya da Ankara'da (yakında yolum düşebilir) Duster'a uygun fiyatlı periyodik bakım yapabilecek, tavsiye edebileceğiniz bir yetkili servis var mı? 40 bin km bakım tecrübesi yaşayan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Etiketler
Ynt: İstanbul Veya Ankara'da Hesaplı Renault/dacia Yetkili Servisi?

Arkadaşlar, kimse Duster'ını periyodik bakıma götürmedi mi, neden kimse yazmıyor?

Az önce aradım, İstinye Renault Mais 490 TL, Maslak Asal Renault 455 TL baz fiyat verdi. 20 bin ile 40 bin km bakımları aynıymış. Trigger seti ise 80 bin veya 4. yılda değişiyormuş. Rakamın yüksekliğinin nedeni kullanılan motor yağının kaliteli ve pahalı olmasıymış.

Bu arada Duster'ın servis garantisi 60 bin / 2 yıl değil, 100 bin / 3 yılmış.

Belki 100 bin lira az ödemek için farklı arayışlara girmeyip doğrudürüst bir yere, yani yetkili servise götürmeli...

Geçtiğimiz aralıkta ikinci sene bakımını 390 a yaptırdım ben, aralık ta kampanya vardı ama

. Normal fiyat 480 civarıydı , kampanya ile 390 indi , aralık ta araba almak her yönden karlı
Alırken iyi indirim oluyor
Serviste herzaman aralık ayında kampanya var
Aldığımız sene vergi ödemiyorsunuz
2 senelik araç ,vergide 4-6 yıllık vergi dilimine giriyor

Duster'ın 40 bin km bakımını Asal Renault'a yaptırdım. Ön lastikler arkalara göre biraz fazla aşındığı için rotasyon yapılmasını istedim. Balans dahil bu işlem için 60 TL faturaya eklendi.

Sonuçta indirimle birlikte toplam 499 TL ödedim.

Servis hizmetinden memnunum. En önemlisi düşük devir torkunda belirgin iyileşme oldu, bunu servisten çıkınca hemen fark ettim. Düz yolda 6 viteste bile 1500-2000 devir aralığında titreme, yığılma yapmadan gidebiliyor.

DSC03532

Hava filtresini değiştirmek için seneyi veya 20000 km beklemeyin 6 ayda bir veya 10000 kmde bir hava filtresini değiştirin o yığılma titreme vs yaşamazsınız
Ben mobil 1 esp yağ kullanmama rağmen yağ içinde 20000 km veya seneyi beklemiyorum , dolayısıyla bi serviste bi dışarda yağı değiştirtiyorum.
Aracım 2012 aralık çıkışlı ,henüz 24000 de toplam 4 kere yağı ve filtreleri değişti
Dışarda yağ ve filltre değiştirmenin bana maliyeti 160 lira , filtre değiştirme işlemlerini kendim yapıyorum 5,6 ayda bile kirli çıkıyor..

ben erzincan da yeni yaptırdım 450 tl tuttu mazot filtresi de değişti

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri