İstanbul Yakınlarında Kışın Yapılabilicek Gezi Rotası ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan macrem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,435

macrem

Kamp I
Yer
Ataşehir
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi istanbul yakın yerlerde kendi aracımla köy yollarını dag yollarını kullanarak gidebiliceğim ( Tabi yolların biraz iyi olması şartıyla araç otomobil cünkü )güzel gördüğümüz bir yerde durup soluklanabilicegimiz mangal ve ateş yakabilicegimiz çayımızı kahvemizi huzurla içebilicegimiz güzel bir rota aramaktayım bu konuda bana yardımcı olabilicek varmı acaba şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: İstanbul Yakınlarında Kışın Yapılabilicek Gezi Rotası ?

Ümraniye'den şile ağva'ya uzanan bizim nevzat demir dediğimiz yol var.... Ama arac otomobilse olmaz tabi. En azindan orta yapili jeep olmasi lazim.
Yine kemerburgaz arkasından karadeniz kıyılarına giden yollar var buralara arabalar girebilir.

bberksan' Alıntı:
Ümraniye'den şile ağva'ya uzanan bizim nevzat demir dediğimiz yol var.... Ama arac otomobilse olmaz tabi. En azindan orta yapili jeep olmasi lazim.
Yine kemerburgaz arkasından karadeniz kıyılarına giden yollar var buralara arabalar girebilir.
Ben de aynı rotaları tavsiye edeceğim. Yalnız şunu da önemle belirtmeliyim ki; Normal trafiğin olmadığı, yani sizden başka aracın geçmediği, yerlere, özellikle de iki çeker bir araç ile girmenizi tavsiye etmem. Hatta mümkünse bu tip yerlere 4x4 tek araçla bile girilmemeli. Ama az yada çok bir trafiği varsa yolun. O zaman bahsettiğimiz güzergahlarda çok şirin köyler var. Her haftasonu birini yada bir kaçını öğrenmeye ve civarında piknik yapmaya çalışsanız, tahminimce size iki, üç yaz yetecektir.

bberksan' Alıntı:

Nevzat Demirin girişi nerede acaba tarif edebilirmisiniz?

tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar benim istediğim normal araç ile gidebilicegim köy yolları orman yolları içinden geçerek gidebilicegim bi gezi düşünüyorum yolları toprak yol olabilir tabiki ama 4 çeker araçların gidebilicegi yollardan tepelerden bahsetmiyorum tabi ki arkadaşlar mesela geçenlerde şöyle bir gezi yaptım istanbuldan cıktım karamürsele oradan yukarı köy yollarına vurduk çok ggüzel manzarası köyleri olan bir yol oradan iznik gölüne oradan da iznik merkeze geçtik sonrasında yenişehir üzeerinden bursa cumalı kızık bursa merkez i de gezdikten sonra yalova üzerinden tekrar körfezi dolaşarak istanbula geri dönüş yaptık cok zevkli güzel bir gün oldu bizim için bu tarz bi geziyi şimdi de kış şartlarında yapmak istiyorum kar da yagsa takarım kış lastigini alırım zinciri vs giderim yine sorun degil tabiki kar kalınlığı fazla olmamak koşuluyla hatta iznik rotamın bir kısmınıda resimde ekledim bakabilirsiniz resimdeki yerde cumalıkızık köyüne kadar olan kısmı gösteriyor.

Screenshot 2013 11 21 09 06 33

fbmy' Alıntı:
Nevzat Demirin girişi nerede acaba tarif edebilirmisiniz?

hocam nevzat demirin hemen yanından giriş var zaten birde sizin bu avatardaki aracı ben sanki görüyorum buralarda ne tarafta ikamet ediyosunuz hocam

Asasas

Yalova ya kadar aciliyorsaniz Mavi-Yesil Yol u kesinlikle tavsiye ederim. Yaylalar, selaleler, piknik yerleri, deniz, Samandagi hangisini isterseniz :smiley:

mrdnmz' Alıntı:
Yalova ya kadar aciliyorsaniz Mavi-Yesil Yol u kesinlikle tavsiye ederim. Yaylalar, selaleler, piknik yerleri, deniz, Samandagi hangisini isterseniz :smiley:

hocam doğayı çok sevdiğimden rotamda hep orman yolları köy yolları olsun istiyorum tamam bi yere kadar normal asfalt yoldan gidilir tabiki ama sonrasında köyleri gezerek köy kahvehanelerinde çay içerek sohbet ederek gezmeyi seviyorum yada güzel bir yerde durup özelliklede kar zaamanı kışın ateş yakıp mangal yapmak falan gerçekten çok zevkli bi iş benim açımdan aynı zamanda off road la da alakalıyım ama aracım otomabil olduğundan kendimi tutuyorum biraz yoksa zor duruyorum yani otomobili satıp bi 4 çeker almamak için :smiley:

macrem' Alıntı:
hocam doğayı çok sevdiğimden rotamda hep orman yolları köy yolları olsun istiyorum tamam bi yere kadar normal asfalt yoldan gidilir tabiki ama sonrasında köyleri gezerek köy kahvehanelerinde çay içerek sohbet ederek gezmeyi seviyorum yada güzel bir yerde durup özelliklede kar zaamanı kışın ateş yakıp mangal yapmak falan gerçekten çok zevkli bi iş benim açımdan aynı zamanda off road la da alakalıyım ama aracım otomabil olduğundan kendimi tutuyorum biraz yoksa zor duruyorum yani otomobili satıp bi 4 çeker almamak için :smiley:
O yuzden bu rotayi yazdim. İstediklerinizi yapabileceginiz ender yerlerden ve en onemlisi bakir hala. Yalova Armutlu dan basliyor taaaa Gemlik te sona eriyor. Dogasina zaten laf im yok. Ozellikle bu zamanlar da biraz daha tenha oldugundan istediginiz gibi keyif yapabilirsiniz de.

Yollari da sizin istediginiz gib toprak yol u da var, afsalt yolu da stabilize yolu da.

Ama anladigim birsey var ki sizde bir 4x4 alacaksiniz. Belli. :smiley:

mrdnmz' Alıntı:
O yuzden bu rotayi yazdim. İstediklerinizi yapabileceginiz ender yerlerden ve en onemlisi bakir hala. Yalova Armutlu dan basliyor taaaa Gemlik te sona eriyor. Dogasina zaten laf im yok. Ozellikle bu zamanlar da biraz daha tenha oldugundan istediginiz gibi keyif yapabilirsiniz de.

Yollari da sizin istediginiz gib toprak yol u da var, afsalt yolu da stabilize yolu da.

Ama anladigim birsey var ki sizde bir 4x4 alacaksiniz. Belli. :smiley:

valla hocam düşüncelerime tercüman oldunuz :smiley: özelliklede landrover defender hastayım bu araç tam olarak beni anlatıyor zamanında şimdiki aracımı alırkende cok bakınmıştım hatta hala bakıyorum bi 4 çeker istanbul da yaşadığım için şehir trafiginden de bunaldığım için artık benim gezme alanlarım şehir içi değil şehir dışı olmalı cünkü bu tarz yerleri gezerken rahatlıyorum açıkcası daha rahat gezebilmek adına bana bi 4 çeker şart haklısınız :smiley:

macrem' Alıntı:
valla hocam düşüncelerime tercüman oldunuz :smiley: özelliklede landrover defender hastayım bu araç tam olarak beni anlatıyor zamanında şimdiki aracımı alırkende cok bakınmıştım hatta hala bakıyorum bi 4 çeker istanbul da yaşadığım için şehir trafiginden de bunaldığım için artık benim gezme alanlarım şehir içi değil şehir dışı olmalı cünkü bu tarz yerleri gezerken rahatlıyorum açıkcası daha rahat gezebilmek adına bana bi 4 çeker şart haklısınız :smiley:

Birbirimizden farkimiz yok aslinda. Zamani da bizde Linea ile neler yapardik :smiley: sonrasinda Defender a kavustuk. Yalniz bu yol un donusunde arac degistereceginize bahse giriyorum :smiley::smiley::smiley::smiley:

mrdnmz' Alıntı:
Birbirimizden farkimiz yok aslinda. Zamani da bizde Linea ile neler yapardik :smiley: sonrasinda Defender a kavustuk. Yalniz bu yol un donusunde arac degistereceginize bahse giriyorum :smiley::smiley::smiley::smiley:

Hocam siz de mi defender aldınız :smiley: benimde istedigim arac benim eniştem istanbulda tepeden tırnaga bu toplama işlerini yapıyor oradan da biliyorum az cok bu araçları zaten insanlar getiriyorlar askeriyeden aldıkları aracları veya bi yerde buldukları aracları o dükkandan daha sonrasında muhteşem işler cıkıyor defender ın ruhu tam benimkiyle eşleşiyor kısmet olursa inş düşünüyorum bende bi 4 ceker sahibi olmayı her zaman aklımdaki olaydı aslında ama bi türlü gerçekleştiremedik

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Enistesi defender toplayan , tabiat seven bir insanin defender'siz kalmamasi lazim.

macrem' Alıntı:
Hocam siz de mi defender aldınız :smiley: benimde istedigim arac benim eniştem istanbulda tepeden tırnaga bu toplama işlerini yapıyor oradan da biliyorum az cok bu araçları zaten insanlar getiriyorlar askeriyeden aldıkları aracları veya bi yerde buldukları aracları o dükkandan daha sonrasında muhteşem işler cıkıyor defender ın ruhu tam benimkiyle eşleşiyor kısmet olursa inş düşünüyorum bende bi 4 ceker sahibi olmayı her zaman aklımdaki olaydı aslında ama bi türlü gerçekleştiremedik

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Evet hatta çok yeni daha... Fakat anladığım birşey var ki biz geç kalmışız siz gecikmeyin. Hele enişte faktörü sizden yanayken...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri