İstanbul'a Yakın Kamp Alanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chuckmak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,698

chuckmak

Yeni Üye
Yer
İSTANBUL
Merhabalar
Kurban bayramında İstanbul'a araçla 2-3 saat mesafede bir kaç günlük kamp yapabileceğim, denize girebileceğim kalabalık olmayan paralı olmayan ya da paralıysa da fiyat performansta değecek bir yer olabilir, mümkünse saklı cennet diye tabir edilen sessiz sakin yer tavsiyesi olan var mı ?

Etiketler

Biz poyrazlar gölüne gitmiştik. Her ne kadar bayramda kalabalık olsa da orman içinde insanlardan uzak yerler bulunabilir. Ancak bu durumda çeşme, tuvalet vb uzak kalır.

OGM ye ait bir milli park olduğu için gayet hesaplı ve uygun. Gezentiyiz Biz - Poyrazlar Gölü

Deniz konusunu bilmiyorum. Tekirdağ taraflarında karadeniz kıyısında yerler var ama deneyimlemedik.

Söylediğiniz kriterlere uyan yer : Keşan - Gelibolu yolu üstünde Kömür limanı. 5-6 sene önce gitmiştim. Doğal bir yer.

Silivri-tekirdağ merkez arasında deniz kirli. Buraları kamp için önermem.

Uçmakdere güzel. Kumbağdan biraz ileride. Bayramda kalabalık olur.
Biraz daha gidin Hoşköy ile Mürefte arasında deniz kenarında kamp alanı var. Ama kamp alanı gibi değil. Cafe beach gibi. Kahve içmeye durdum geçenlerde. Mürefte sakindir ve denizi güzeldir. 2 saat yürümezsiniz. Derinleşir. Sahilinde ücretsiz duş wc bulunmakta. 20km daha giderseniz Şarköy gelmektedir. Bu bölümde kamp alanı yok. Kumbağ-şarköy arasındaki yol, asfaltı güzel. Çizgiler çok net. Ama dikkat ister. 50 yi geçmeyiniz. İniş kısmında dahada yavaş ininiz.

Karadeniz kıyısı; kıyıköy var. Orası ne bilim çok bi güneş geldi bana. Bir kere gezmeye gittim. Boş tarlayı kamp alanı yapmışlar. Hiç cazip gelmedi. 14 km gerisinde Kastro var. Doğal parktır. Arac giriş parası verirsiniz. Sonrası işletme içine kamp kurmadığınız sürece kamp ücreti vermezsiniz. Ama çok kalabalık olur. Nehir kenarına kamp kurulabilir. Baya bi kara sinek var. Sinkov vs mutlaka alın gidecek olursanız. Bayramda mangal kokusundan çocuk sesinden durulmaz. Sonbaharda kamp kurmuştuk okullar açıldıktan sonra, çok güzeldi.

Keşan dan Enez yönüne gidince deniz kenarlarında kamp alanına girmeksizin karavan ile veya çadırla kamp yapanlar mevcut. Ama bu bölüm için sinek ilacı vs mutlaka bulundurun.

erikli çok dolu olur ondan yazmıyorum.

Keşan dan Enez yönüne gidince deniz kenarlarında kamp alanına girmeksizin karavan ile veya çadırla kamp yapanlar mevcut. Ama bu bölüm için sinek ilacı vs mutlaka bulundurun.

erikli çok dolu olur ondan yazmıyorum.

Anadolu yakasında oturuyorsanız : İzmit'te Kefken le Kerpe arasında Kuyucak veya Kumlucaydı ismini tam hatırlamıyom. Orman bakanlığına ait kamp var. Fiyatları 3 sene önce 30 tl vermiştim. Güzeldi orasıda. Ama bayramda nasıl olur bilmiyom. Eylülde son demlerinde keyif çayı tadındaydı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR