Istanbul'a Yakın Tadımlık Mağara

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kağan KARAHANBEYLİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,538
Mesajlar
34
Tepkime puanı
12
Hafta sonu İstanbuldan biraz uzaklaşmak ve keşif yapmak isteyenler için pek bilinmeyen ufak bir mağara hakkında bilgi vereyim dedim yeni üye olarak. :smiley:

Şile de bulunan Ahmetli köyünde eski yerleşgeciler tarafından kullanılmış ufak bir maden ocağı var, sanıyorum ki bu mağrada o dönemde kullanılmış. Tam konumunu GPS den atacağım zaten köye girdiğiniz zaman tam caminin olduğu yerde iki tane karşılıklı kahve var orada sorsanızda illaki yardımcı olurlar...

Köye girdikten sonra beykoz tarından geliyorsak koyun içinden sonuna kadar devam etmemiz gerekiyor son kısım da karşımıza iski gibi bir devlet kurumu çıkacaktır yol buradan sol'a yukarı dönüyor ve yaklaşık 500-700 mt sonra da Darlık Barajında son buluyor, biz iski nin oradan sola dönüyoruz ve ufak bir rampa çıktıktan sonra sağ doğru yol kıvrılırken soldan içeri giren toprak yola geçiyoruz zaten başka yol yok sol tarafta büyük ihtimalle sağlı sollu kütükler olacaktır yanınız da o yoldan devam ettiğiniz zaman yolun sonunda karşınıza ufak bir kulube ve bir kaç hayvan çıkacaktır şayet onlar durmuyorsa bile sol tarafta çiflikten bozma bir ev var aynı zaman da zaten yolda bitmiş oluyor... Yolun da aracın önüne geçin ve sırıtnızı araca yaslayın yaklaşık 10-11 yönünde ufak bir tepecik ve kayalar göreceksiniz bitki örtüsü girişi çöğü zaman kapadığı için bir süre o kayalarda arayacaksınızdır girişi ama en fazla 30 dakka için de bulmanız mümkün çok büyük bir alan değil. 2m bir iniş ile başlıyor mağara kısmen ametör bir yer yüksek ekipmana gerek yok ama bazı alanlar ciddi anlamda var bu yüzden nefes sorunu olan insanların girmesi sakıncalı olacaktır, inişten sonra bir teker boyutunda ki çukurdan geçince alan genişleyecek ve iki'ye ayrılacaktır ekipmansız olarak sol tarafa ilerlemeniz imkansız siz taraftan yolun sonuna kadar gidip geri dönebilirsiniz keyifli bir mağara su ve insan oluşumu sanırım, alt kısımdaki gölettelerde yılan olma ihtimali çoğu zaman yükske buna da dikkat ediniz.

Keyifli Hafta Sonları
 

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,512
Mesajlar
1,493,755
Kayıtlı Üye Sayımız
169,899
Kaydolan Son Üyemiz
Fatih5555

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst