İstanbul'da Hafta Sonları Doğa Yürüyüşleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan thetis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,291

thetis

Yeni Üye
Herkese merhaba,
belki yeterince sayfaları karıştırmadım ama trekking sayfasının açınca ilk takip eden haftasonu aktiviteler neler onun görmeyi isterdim. bu tarz bir uygulama var mı yoksa yapılması mümkün müdür? ???
teşekkürler
8)

Etiketler

Ynt: İstanbul'da Hafta Sonları Doğa Yürüyüşleri

thetis' Alıntı:
Herkese merhaba,
belki yeterince sayfaları karıştırmadım ama trekking sayfasının açınca ilk takip eden haftasonu aktiviteler neler onun görmeyi isterdim. bu tarz bir uygulama var mı yoksa yapılması mümkün müdür? ???
teşekkürler
8)

Ben okuduğumu yanlış anlamadı isem,
Sayfanın üst kısmında Etkinlikler başlığı var onun altında ileri tarihli her aktiviteyi görebilirsiniz.
Ayrıca bildiğim kadarı ile İstanbulda, düzenli doğa yürüyüş aktivitesi yok.

thetis' Alıntı:
Herkese merhaba,
teşekkürler
8)

En üst sayfada görünen TAKVİM bölümü aracılığı ile yapılacak etkinliklere kısa sürede ulaşabilirsiniz.
Ömer beyin yazdığı gibi Gezenbilir'in şimdilik İstanbul'da düzenli doğa yürüyüşleri yok.

İzmir ve Ankara'da yapılan Doğa Yürüyüşleri ve diğer etkinlikler için Etkinlikler Sayfası yanında Takvim sayfasını da kullanabilirsiniz.

TezzMertek' Alıntı:
En üst sayfada görünen TAKVİM bölümü aracılığı ile yapılacak etkinliklere kısa sürede ulaşabilirsiniz.
Ömer beyin yazdığı gibi Gezenbilir'in şimdilik İstanbul'da düzenli doğa yürüyüşleri yok.

İzmir ve Ankara'da yapılan Doğa Yürüyüşleri ve diğer etkinlikler için Etkinlikler Sayfası yanında Takvim sayfasını da kullanabilirsiniz.

Daha öncesindede paylaşmıştım konu açılmışken yine paylaşayım :smiley: bir istanbullu olarak bu durumdan müzdaribim :(

İstanbulu pek bilmem ama yürünecek yer kaldımı ki? :D

uda4a' Alıntı:
İstanbulu pek bilmem ama yürünecek yer kaldımı ki? :D

kalmaz mı ? her ne kadar istanbul'un birçok yeri betonlaşsada çok güzel gezilecek yerler var hala, google dan bakın bakalım :smiley: neredensin bilmiyorum ama istanbul çook büyük çook :smiley:

Yaşadığım yerin sizinkinden çok farkı yok ama Google dan bakınca göreceğim yerler, İstanbul mu ondan da emin değilim.Şaka bir yana, İstanbul da birazcık beykoz tarafını biliyorum, umarım 13-14 sene önce gördüğüm gibi kalmaya devam ediyordur.

Valla İstanbul sizin çöplüğünüz.
;D

İzmir'den size müdahale edemiyorum.

ilk aklıma gelen ve gezilip keyif alınabilecek yerler olarak Polonezköy, Şile, Ağva, Anadolu Kavağı - Feneri, Kilyos, Rumeli Feneri-Kavağı, Zekeriyaköy, Karaburun, Şarköy, Garipçe'yi sıralayabilirim.Tabii bu kadarla kalmıyor, arttırılabilir :smiley:

Yeşim' Alıntı:
ilk aklıma gelen ve gezilip keyif alınabilecek yerler olarak Polonezköy, Şile, Ağva, Anadolu Kavağı - Feneri, Kilyos, Rumeli Feneri-Kavağı, Zekeriyaköy, Karaburun, Şarköy, Garipçe'yi sıralayabilirim.Tabii bu kadarla kalmıyor, arttırılabilir :smiley:

Offroad aracı olmadan standart araçla gidip, doğa yürüyüşü tecrubesi hiç olmayan arkadaşlarla 1-2 saatlik yürüyüş artı piknik yada tesiste yemek yiyebileceğimiz, pazar günü için en uygun rota başlangıç olarak bunlardan hangisidir?

İstanbulda Kamp Ve Yürüyüş Yapmak İsteyen arkadaşlar için tavsiye edebileceğim bir yer Özellikle Kamp İçin Mükemmel İstanbula 45 dk.mesafede özel aracınız ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz İstanbul Silivri bekirli Köyü Google da rahatlıkla bulunabilir Orman içi dere kenarı bir mevkii ateş için odun sorunu bulunamaktadır ayrıca su sorununuzda yok en yakın köye araçla 10 dak. uzaklıktadır Biz burada 1993 yılından beri kamp yapmaktayız ilgilenenlere yardımcı olabilirim

Arkadaşlar istanbulda herkes bir aktivite olmadığından şikayetci. Ama sanıyorum ki kimse hafta sonunu evinde kös kös oturarak geçirmiyordur. Tek sorun organize olamamak. Bu sebeple istanbulda bir doğa yürüyüş grubu kurmayı öneriyorum. Büyükşehirlerde insanlar ve tabi ki bende tanımadığımız kişilerle bu tip aktivitelere katılmaya çekiniyoruz doğal olarak. Şayet bir istanbul yürüyüş grubu kurar ve yüzyüze tanışma imkanımız da olursa eminim güzel yürüyüş turları planlayabiliriz.

Mehmet Ali bey grup kurmak değil etkinlik organize etmelisiniz.
Ne kadar çok etkinlik o kadar çok katılmcı.

yürüyüş, istanbul'da ???? *
hele, ekim kasım'da (f. makinası mutlaka, ahh o düşen yapraklar !)

- bahçeköy
- alın elinize bir pusula, çantaya, termos çay/kahve, sandviç, yani nevale
- dalın büyük bent'ten orman içine !
- yolaklardan yürüyün yürüyebildiğiniz kadar !

valla ben belgrad ormanı'nı 20 senede dağ bisikleti ile bitiremedim !alın size yol !

slm. gökhan

* yaw, ben bir de istanbul dışında yaşayanların," istanbul'a dudak bükmeleri" ni hiç hiç anlamıyorum ??
herkesin köyü, kendine güzel !
söylenmez ama, dünyada gördüğüm şehir/köy/bölge yer sayısı ?? 145
bana göre COĞRAFİ olarak,
dünyanın en güzel yeri istanbul !!! üstüne yok .... !!!!!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri