İstanbul'da Karavan Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 253
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,634
Ynt: İstanbul'da Karavan Parkı

Ekli dosyalar

• Vakantie 2010 AYASCH 055.JPG
    Vakantie 2010 AYASCH 055.JPG
    263.9 KB · Görüntüleme: 249

Etiketler

Arkadaşlar,

Akaryakıt istasyonlarında Karavanların park etmesi, elektirik ve su temini, atık boşaltılması ile ilgili olarak Opet ile görüşmeler yapıldı ve anlaştma noktasına kadar gelinmiş idi. Seçilecek güzergahlar üzerinde yine seçilecek istasyonlarda konaklama alanları yapılması konusunda anlaşma da sağlanmıştı.

Ancak Federasyonumuzun Tacir Dernek statüsüne geçmesi gerekiyordu. Bu ise bir işletme kurallarına tabii olması, vergi ve beyannameler vermesi, ticari şirket için ofisinin olması ve belkide eleman çalıştırması demekti. Bunun süreklikiğini sağlayıcı UKKF'nin düzenli bir gelirinin olması ve kuruluş masrafları dahil (yaklaşık 6-7.000 TL) her ay en az yaklaşık 1.000 TL gibi bir gelirinin olması gerekiyordu.

Ne yazık ki imza aşamasına gelen bu girişimimiz gelir kaynaklarını bulamamamız nedeniyle hayata geçirilemedi.

Bizlerin her zaman savunduğu birlikte bir güç oluştırma tezimiz şu ana kadar yeterince hayata geçirilemediği için maddi nedenlerle bazı projeler geliştirilememiştir.

Bu konuda hem karavancılar, hemde üretici ve kamp sahipleri yeterli talep oluşturamadığımız için bu konularda bizlere destek olma noktasında hep mesafeli oldular.

Karavan ve karavancı sayısı istenilen sayıya ulaşmadan ve yeterince yabancı karavancıyı ülkemize çekmek için Turizm Bakanlığı ve yerel yönetimler konuya ilgi duymadan bir çok proje ne yazık ki kadük kalmaya mahkumdur.

Yine söz edilen karavan ile ilgili El kitabının hazırlanması konusunda çalışmalarımız sürmektedir. Bildiğiniz gibi bu konuda bir ilk olan küçük bir Kampçılık Kuralları kitabını bastırdık ve ulaşabildiğimiz her noktaya kadar dağıtımını yaptık. Ayrıca yine bir çok istatistik ve diğer karavancılık bilgilerini kapsayan 100 sayfayı aşkın bir kitapçığımızı ilgili makamlara vermek üzere her zaman güncelleyerek ve genişleterek hazır bulunduruyoruz. Bu sayfalarda anlatılan bazı bilgileride detayına girmeden bu kitapçık içeriğine alıyoruz.

Sayın Hüseyin Pelit ile yaptığımız bir görüşmede Kampçılık Kitabımız tekrar güncellenmekte ve görüştüğümüz bir yayıncı tarafından Bursa İl Turizm Müdürlüğü sponsorluğu ile bastırılma noktasına gelinmiştir. Verilecek desteğe bağlı olarak belki bu kitabı bir el kitabı haline getirmemiz de mümkün olacaktır. Önümüzdeki hafta içinde kendileri ile randevulaştık, detayları görüşeceğiz.

Bu konuda yazılan ve önerilen her bilgi tarafımızca dikkatle izlenmekte ve proje başlıkları olarak not edilmektedir. Gün gelecek bu projeler umuyorum ki teker teker hayata geçirilecektir.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

Erdal bey.

Bu sevindirici bir haber..
Ancak "kampçılık"la ilgili kitapçığı ben küçük - büyük çaplı hiç bir kitabevinde görmedim.
Bunu nerelere verdiniz , öğrenebilirmiyim?.

Karavan ile ilgili 100 sayfalık kitap madem ki hazır ne bekleniyor..
Baskı maliyeti nedeniyle mi bekliyor?

Kolay gelsin diyeyim bari..

Sayın Cygnet,

Kitapçığımızı kamplara, derneklere, yetkililere ve karşılaştığımız hemen her kampçı ve karavancıya verdik. Kitapçılarda satılan bir kitap değil, genellikle elden dağıtımılarını yaptık.

Hazır olan kitap ise içeriğini daha da zenginleştirmek, bir sponsor bularak bastırılmak üzere hazır bekliyor, daha doğrusu zenginleştirilmeye devam ediyor. Umuyorum bu yakınlarda tekrar elden geçirilerek basıma hazır hale gelecektir.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

Bu haber daha önce verildimi bilmiyorum ama ben tesadüfen yeni farkettim. Çatalca - Yalıköy'de modern bir karavan kampingi açılmış.

http://www.catalca.gov.tr/istanbulun-ilk-karavan-kamping-alani-hizmete-acildi.html

Açılış zamanını yanlış yapmışlar. Kış günü açmışlar :smiley:

Yalky karavan kamping 650x360

Kampingin internet sitesi de var.
http://catalcakaravankamp.com/index.php

Tesis detaylı fotoğrafları
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.687854801245245.1073742089.213653135332083&type=3

Aykut Işıklar'da Yalıköy'lüymüş. Facebook'da fotoğrafların altında yorum yazmış. Okumanızı tavsiye ederim.

Arkadaşlar,

Yalıköy'deki kamp yeri Çatalca Kaymakamlığı ve Federasyonumuzun iş birliği yapıldı. Açılışı yapıldı ancak henüz tam olmadığını biliyorum. Açılışa davetli olmama rağmen mazeretim nedeniyle katılamamıştım.

İlk fırsatta gidip görecek ve ondan sonra duyurusunu yapacaktım ama, duyurusunu yapmakta geç kaldım, kusura baklmayın.

Çatalca Kaymakamlığı ile birlikte ayrıca İnceğiz mağaraları bölgesinde yine karavanlarınızla kalabileceğiniz bir yer daha yapıldı. Burası daha ziyade günü birlikçilere hitap ediyor.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

Dün Çatalca - Elbasan Köyü mevkiinde keşif gezisi yapmıştım. Güzel ormanlık alanlar ve gölet var. Ama karavanla konaklayabilecek uygun yer göremedim. Zaten Orman Bölge korumaları kampa müsaade etmiyormuş. Sadece orman kenarında etrafı çit çevrili köye ait çim saha tesisi vardı. Saha ortasına girmeden kenarında 5-6 karavan konaklayabilir diye düşünmüştüm. Köy muhtarıyla konuşmaya gittim. Durumu anlattım. Otopark ücreti alarak köye gelir sağlayabileceğini söyledim. Sahaya araç sokmadıklarını söyledi. Yalıköy'de karavan kampingi açıldığını o söyledi. Açılışa o da gitmiş. Tesisin süper olduğunu söyledi. Gitmemi önerdi. İlgi alaka gösterdi. Ayrıca köylerindeki tesisin yanındaki yolda aracımı parketmem şartıyla tesis yanındaki ağaçlık altında piknik yapmama müsade edebileceklerini söyledi.

090220141513

Yalıköy kampı güzel haber. Resmi bir açılış yapacaklarsa kalabalık bir karavan gurubuyla gitmek güzel olur. Fotoğrafta hiç karavan görülmüyor.

İnceğizdeki günübirlik piknik alanı diye biliyorum ama sanırım gece kalmaya da izin verebilirler.

Evet Ferhat fotoğraflarda benim de dikkatimi çekmişdi. Facebook'da ki fotoğraflara da bakarsanız Kaymakam bütün eşrafını ve muhtarları toplamış açılışa götürmüş ama bir tane kampçı karavancı yanında götürmemiş gibi gözüküyor.

Sayın "Süpergezgin"..
"Kitapçığımızı kamplara, derneklere, yetkililere ve karşılaştığımız hemen her kampçı ve karavancıya verdik. Kitapçılarda satılan bir kitap değil, genellikle elden dağıtımılarını yaptık.

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=56603.160#ixzz2szzR7vKh

dediniz. Paragrafın devamında da " basılması için bekliyoruz." vs diyorsunuz.
Daha anlaşılır bir bilgi rica edebilirmiyim..
Bu kitabı bekleyen 2-3 karavan alacak arkadaşım var.

Sayın Cygnet

Sözünü ettiğim tanıtım kitabını şu an fotokopi yöntemi ile çoğaltıp yetkililere rapor anlamında veriyorum.

Diğer sözünü ettiğim kitapçık ie kampçılık yaşamı ile ilgili. Bu basıldı ve dediğim gibi ulaşabildiğimiz her yerde (fuarlar dahil) dağıtıldı. Halen elimde bir miktar var. Karşılaştığımızda sizlerede verebilirim.

Asıl üzerinde çalıştığım ve basıma hazır hale getirmek üzere olduğum kitap ise oldukça kapsamlı olacak. Bu biraz zaman alacak, bilgileri toparlamak derlemek özen ve emek istiyor.

Bir başka kitapçık ise Bursa Valiliği ile Federasyonumuzun çalışması ile yakında piyasaya verilecek olan kısaca Bursa'da ve Ülkemizde Karavan Turizmi ile birlikte Bursa'yı tanıtacak bir kitapçık. Şu anda basıma hazır hale gelmek üzere.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

Motocaravaning Handbook kitabını içindekileri paylasayım. Bu kitaplar bile Türkçe'ye çevrilse çok büyük faydası olur diye düşünüyorum.

Photo 1

Photo 2

Photo 3

bu kitaplardan elinde olan var mı? nereden,hangi kitabevi'nden edinilebiliyor? almak isterim.
bilgi lütfen.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR