İstanbul'da Karavan Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 253
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,635
Ynt: İstanbul'da Karavan Parkı

Paylasim icin cok tesekkürler .Türkiyedeki Büyük sehirlerde kalinabilecek Park yerlerini paylasirsak, bir birimize cok yardimci oluruz.Tekrar tesekkürler. :smiley:

Etiketler

Denk dusurebilirsem ben de bir gece kalmayi istiyorum. Ozellikle Eylulde guzel olur.

Tek eksiği elektrik panoları... Belediye marinalarında olduğu gibi elektrik alıp kullandığımız kadar elektriğin parasını ödeyebilseydik ne güzel olurdu...

Yine de büyük bir eksiklik giderilmiş... Belediyelerin tam teşekküllü kamping işletmesini beklemiyoruz ama en azından basit bir tel örgü ile çevrili 24 saat güvenlik görevlisi basit bir tuvaleti ve çeşmesi olan alanlar yaratmak belediyeler için zor olmasa gerek... Diğer belediyelere de örnek olması dileğiyle...

Not: Projesi Bursa Nilüfer belediyesi ve UKKF / Uludağ Kamp Karavan Derneği katkılarıyla şekillenen yapım aşamasında olan kamp alanını sabırsızlıkla bekliyorum.. Sanıyorum bu uygulama Türkiye'deki en kapsamlı örnek çalışma olacak.

Merhaba arkadaşlar,
Geçensene sonbaharda Trabzon'da bir karavan görmüştüm sarı atego gibi 6X6 bir atego yağmurlu bir havada önümüzden uçargibi geçti gitti ardından sarı bir unimog oda aynı istikamete Samsun-Trabzon istikametine devam etti.Fakat ben hep burunlu arabadan yana oldum onuda Korudağında gördüm 10 teker 22-190 MAN Alman bir aile idi.22-190 buldum da üst yapı işi şimdilik zor gibi.Belki temiz bir HN 520 de olabilir kimbilir.
Kalın sağlıcakla.

Bahsettiğiniz yerin hergün sabah ve aksam önünden geciyorum...Bizim Arkın orda kalmak istediğini soyleyince bundan 15-20 gün evvel oraya ugradım..içinde yaklaşık 15 civarı muhtelif karavanlar vardı..güvenlik ile bende görüştüm 20 tl, elekt yok, wc var.
Saat 00:00 gibi güvenlik gidiyor..ancak sahilde seyyar caycılar sabaha kadar acık olduğundan polis sürekli devriye geziyormuş....
mangal yakmak rakı içmek serbest :smiley: istersen çimenlerin üzerine tezgahını kuruyosun, istersen deniz kenarına betona...
Arkının kalıp kalmadığını bilmiyorum..ama kaldıysa bizimle paylaşır umarım....

Doğasever dostlara sevgi ve selamlar.İstanbul gibi büyük bir metropolde güvenli ve donanımlı perk alanlarını bu koularda paylaşırsanız,çok seviniriz.Tabiiki diğer illerde de mevcut bu tür park alanlarını da bu link de aktarırlarsa her karavancıya rehber olur.Şimdiden sevgi ve saygı ile güzel bir yaz ve sonbahar sezonu diliyorum.

osak' Alıntı:
Bahsettiğiniz yerin hergün sabah ve aksam önünden geciyorum...Bizim Arkın orda kalmak istediğini soyleyince bundan 15-20 gün evvel oraya ugradım..içinde yaklaşık 15 civarı muhtelif karavanlar vardı..güvenlik ile bende görüştüm 20 tl, elekt yok, wc var.
Saat 00:00 gibi güvenlik gidiyor..ancak sahilde seyyar caycılar sabaha kadar acık olduğundan polis sürekli devriye geziyormuş....
mangal yakmak rakı içmek serbest :smiley: istersen çimenlerin üzerine tezgahını kuruyosun, istersen deniz kenarına betona...
Arkının kalıp kalmadığını bilmiyorum..ama kaldıysa bizimle paylaşır umarım....
Sevgili Dostum; şu anda benim karavan orada elektriğe bağlı, geldiğinizde görürsünüz zaten.Hortumumu da uzatıp suyumu da alıyorum. Biz abone olduğumuz için kısıtlı imkanlarla bunu sağladık. Hepsi içinde 100TL aylık ödüyorum..Bence sorunsuz, hepinizi beklerim...

parking' Alıntı:
Sevgili Dostum; şu anda benim karavan orada elektriğe bağlı, geldiğinizde görürsünüz zaten.Hortumumu da uzatıp suyumu da alıyorum. Biz abone olduğumuz için kısıtlı imkanlarla bunu sağladık. Hepsi içinde 100TL aylık ödüyorum..Bence sorunsuz, hepinizi beklerim...
Haftaya bir aksamüstü kahvenizi içmeye ugrarım :smiley:

enezege' Alıntı:
Ferhat Bey,
Bende geçerken gördüğüm karavanlarla bir hafta sonu kalmayı düşünmüştüm, hem tarihi alanlara yakınlığı, hem de boğaza giriş manzarası harika ama, görevli bana akşam 23'ten sonra gittiklerini,
Sabah 5-6 gibi geldiklerini söyledi. O yüzden gece güvenliğin olmadığı böyle bir yerde kalmayı düşünmedim. Başka yazılarda da burası hakkında gece için olumsuz yazılar vardı.
Güvenlik sorunu halledilse rahatlıkla kalınabilir.

Günay
Günay Bey Hafta sonu izlenimleriniz nedir acaba park alanı hakkında :smiley:

Merhabalar,
Cumartesi sabahı saat 11:30 da ulaştım, çimlerin üzerinde güzel bir kahvaltı yaptık.Sağımız solumuz yabancı karavanlar doluydu.Arkada üç adet yerli karavan vardı ,Memduh Bey'le tanıştım, devamlı yaz kış orada kalıyormuş. Akşama doğru yemeği düşünürken bizde karavancıyız diyen bir çiftten akşam yemeği geldi, tanımıyoruz ama kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Biz yine de hazırlıkları yapıp yağmur altında yemeğimizi yedik.
Gece saat 04:00 e kadar süren otopark trafiğini ve müzik seslerini saymazsanız çok güzel bir yer.
Biz bulduğumuz ilk fırsatta tekrar gideceğiz, tarihi yarımada da bisiklet kullanmak, yakın olmak başka bir duygu.

Günay

06062010271

06062010273

06062010276

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR