İstanbul'da Karavan Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 253
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 201,375

fsirin

Karavan Yönetim
Yer
ISTANBUL
Web
www.nefer.com.tr
İstanbul'da Sarayburnunda bir karavan parkı var. Geçenlerde içinde çok sayıda karavan görünce bir ziyaret edip birkaç fotoğraf çektim. Mekan istanbul'un tarihi dokusunda, Sultanahmet'e çok yakın konumda. İstanbul'a gelecek olanlar için uygun bir yer. Ancak karavan dışında araçların da içeriye girdiğini gördük. İstanbul Belediyesinin otopark işletmecisi olan İspark tarafından işletiliyor. Görevlisiyle konuştum. Karavanlardan günlük 20TL alıyorlarmış. Tuvalet de bulunduğunu ancak duş olmadığını söyledi. Elektrik de yok. Yani karavanların parkettiği bir otopark.
Koordinatları N41.0018 E28.9775
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

Istanbul kp

IMG 7640

IMG 7645

Etiketler
Ynt: İstanbul'da Karavan Parkı

Ferhat bey selamlar.Çok iyi bir konuya link açmışsınız.İSTANBULDA ve diğer il ve ilçelerde deneyimli ve tecrübeli kampçıların motokaravan parklarını iyi ve kötü yönleri ile ele alırsanız çok kişi bu bilgilerden yararlanacaktır.SEVGİ ve SAYGILAR.

Ferhat abi teşekkürler paylaşım için,bizim iş yerine nisbeten yakın sayılır 2 yıldır görüyorum oraya karavanlar park eder ama daha içine girmek fırsatı olmadı çok büyük bir yer değil fenerin hemen yanı yakında hiçbir ihtiyacınızı giderek yer yok zaten yerleşim yeri ile arada sahil yolu var vızır vızır,elektrik yok sadece park için geceliğine 20 lirada çok bence neyse fırsatım olursa bir ara gidip gündüz gözüyle fotoğraflayıp detaylarınıda yazarım burada

Aslında elektrik tesisatı hazırlayıp bir güneş enerjisi tesisatlı duş yapmak çok pahalıya mal olmaz. Sonrasında al sana kamping...
İstanbul'daki yaşayan karavancılar ya da UKKF yetkilileri bu olaya el atsa halledilebilir gibi duruyor...

Bence de hiç yoktan iyidir demek yerinde olacak. İyi yanından bakarsak yurt dışından veya farklı şehirlerden gelenler için aracını güvenlikli bir yere bırakıp İstanbulun en önemli tarihi eserlerinin olduğu yerlere yürüyerek ulaşbilirler. Verilen hizmete göre, 20TL bence de pahalı. En azından ayrıca ücrete tabii de olsa bir sıcak duş olanağı ve elektrik alabilme de olmalıydı.

Ben gece dolaşırken bir karavancıya rastlarım umuduyla dolaştım. Araçlardan birkaçı Türk plakalıydı. Gördüğüm birkaç araç sahibiyle de konuştum. Bir tanesi Alman plakalı bir transporter di ama karavan techizatı yoktu. Günübirliğine uğramışlar ve kendilerince demleniyorlardı. ;)

Ferhat Bey,
Bende geçerken gördüğüm karavanlarla bir hafta sonu kalmayı düşünmüştüm, hem tarihi alanlara yakınlığı, hem de boğaza giriş manzarası harika ama, görevli bana akşam 23'ten sonra gittiklerini,
Sabah 5-6 gibi geldiklerini söyledi. O yüzden gece güvenliğin olmadığı böyle bir yerde kalmayı düşünmedim. Başka yazılarda da burası hakkında gece için olumsuz yazılar vardı.
Güvenlik sorunu halledilse rahatlıkla kalınabilir.

Günay

enezege' Alıntı:
Ferhat Bey,
Bende geçerken gördüğüm karavanlarla bir hafta sonu kalmayı düşünmüştüm, hem tarihi alanlara yakınlığı, hem de boğaza giriş manzarası harika ama, görevli bana akşam 23'ten sonra gittiklerini,
Sabah 5-6 gibi geldiklerini söyledi. O yüzden gece güvenliğin olmadığı böyle bir yerde kalmayı düşünmedim. Başka yazılarda da burası hakkında gece için olumsuz yazılar vardı.
Güvenlik sorunu halledilse rahatlıkla kalınabilir.

Günay
Oraya karavan OTOPARKINI yapanlar, karavanı park edip içindekilerin otelde konaklayacağını düşünüyorlar herhalde.Verdikleri hizmet gibi görünen wc yide ücretli yapıp giderken kilitliyorlardır korkarım. İstanbulda mecburiyetten dahi olsa aracınızla bir yere gitmeyi düşünmek bile korkutucu park ücretleri yüzünden kabus olduğundan ücret konusunda fikir beyan etmeyeceğim.Güvenliğe gelince çok sayıda karavanın konaklıyor olması caydırıcıdır diye düşünülebilir ancak.

Bu parka park eden karavanlara kesilen, ücret makbuzunu görmek lazım, karavan diyemi 20 TL kesiyorlar, yoksa işgüzar bir İspak ekibi park karavan park etmeye uygun olmasa bile, karavan parkı ihtiyacındaki rantı keşfetti kafalarına göre (sınırlı sorumlu) müsade edip binek araç diyemi makbuz kesiyor görmek lazım...Gerçek ispak yönetiminin bundan haberi olsa, böyle bir planlarıda olsa karavan parkının ihtiyaçları için ne gerekiyorsa yapacağından hiç bir şüphem yok, bence bu park aralarında anlaşmış bir kaç ispark görevlisinin korsan karavan parkı..

atiladi' Alıntı:
Bu parka park eden karavanlara kesilen, ücret makbuzunu görmek lazım, karavan diyemi 20 TL kesiyorlar, yoksa işgüzar bir İspak ekibi park karavan park etmeye uygun olmasa bile, karavan parkı ihtiyacındaki rantı keşfetti kafalarına göre (sınırlı sorumlu) müsade edip binek araç diyemi makbuz kesiyor görmek lazım...Gerçek ispak yönetiminin bundan haberi olsa, böyle bir planlarıda olsa karavan parkının ihtiyaçları için ne gerekiyorsa yapacağından hiç bir şüphem yok, bence bu park aralarında anlaşmış bir kaç ispark görevlisinin korsan karavan parkı..

Hocam zaten artik hangisi gercek Ispark gorevlisi hangisi korsan anlasilmiyor. Korkarim otopark mafyalarida artik ispark kiyafeti ile dolasiyor. Ayrica bu ispark adi ile uydurulan deyimi yerindeyse Allah`in sokagindan ucret alma politikasida son derece sacma. En son Istanbul`da araba ile bulundugumda eskiden gayet guzel arac park ettigim yereleri de is park yapmislar. Kadikoy`de vatandas evinin onune araba koyamiyor nerdeye girseniz hemen biri geliyor burasi Ispark para lutfen diyor. Bence cok sinir bozucu. Dedigim gibi en son arac ile istanbulda bulundugumda kadikoy`de 3 farkli yere park ettim. ucundede bir adam geldi ispark parali dedi. Bunlarin hepsi ara sokaklardi. Hic birine parada vermedim, girmedimde inadina yarim saat dolastim parasiz bir yer buldum. Kapali otopark olanlarin guvenlik konusuna birsey diyemem ama sokak aralarindakiler bize hic bir guvenlikte vadetmiyorlar niye para oduyoruz.

Bence Istanbul`da smart gibi ufak tefek bir arac almak lazim yada motor. Smart park etmis iki aracin arasina dikey olarak girebiliyor, hic park yeri aramazsiniz.:smiley:

Yenikapı iskelesinden sirkeci yönüne gelirken sağdaki petrol istasyonunu geçince radar kulesinin dibinde belediye karavan park alanı düzenlemiş eksiklerine rağmen özellikle şehir merkezinde böyle bir yeri düzenledikleri için Belediye yetkililerini kutluyorum. Hafta sonunda geceleme yapılabilir..Birde İstanbul dışından geleceklere her yere yakınlığı ile çok avantajlı bir yer..Aiağıdaki fotoğraflar oraya ait..İyi tatiller..[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

IMG 1417

IMG 1423

IMG 1429

IMG 1472

IMG 1439

Merhaba,
Bu hafta sonu birkez daha bu alanı görmeye gittim. Güvenlik şüphelerim vardı fakat orada kayıt yapan bir polise rastlayınca, sordum gece sorun oluyor mu diye.
Biz bütün gece burdayız hiç merak etmeyin dedi.
Ben bu hafta sonu bir denemek istiyorum İstanbul'un dışında yaşayan biri olarak şehir içinde bir konaklama yeri arıyordum. Bakalım nasıl olacak....
Teşekkürler resimler için,

Günay

takip için bir işaret koyayım ,arkadaşlara anlatayım ,istanbula gelip çok sıkıntı çekiyorlardı karavanları ile ,ekliyenlere çok teşekkürler :smiley:

enezege' Alıntı:
Merhaba,
Bu hafta sonu birkez daha bu alanı görmeye gittim. Güvenlik şüphelerim vardı fakat orada kayıt yapan bir polise rastlayınca, sordum gece sorun oluyor mu diye.
Biz bütün gece burdayız hiç merak etmeyin dedi.
Ben bu hafta sonu bir denemek istiyorum İstanbul'un dışında yaşayan biri olarak şehir içinde bir konaklama yeri arıyordum. Bakalım nasıl olacak....
Teşekkürler resimler için,

Günay
Umarım faydalı olur iyi dileklerinize ben teşekkür ederim.. Gece saat 01:00'a kadar Belediye görevlileri duruyor inanın geçen hafta baktım o saatten sonrada orada araçlara çay veren bir şirket var Belediye şirketi uyarmış sabaha kadar çay dağıtan elemanlar karavanlara göz kulak oluyor. Yabancı karavancıların olması sebebiyle de Polis zaten sürekli kontrol altında tutuyor..Ben zorunlu olarak 1 gecelik gittim şimdi abone oldum araç orada kalıyor..sorun yok..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR