İstanbul'daki birkaç JEEP hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PrometheusTR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,450

PrometheusTR

BMW R1200GS & T5 CamperVan
Yer
İstanbul
Herkese selamlar,
yakın zamanda bir jeep almak istiyorum ve bu yönde araştırma yapıyorum. Ankara'da olduğum ve bu işlerden pek anlamadığım için İstanbul'daki jeep'leri bilenlere sormak istiyorum.

Aşkın Jeep'te 3 tane ZJ beğendim ancak bu araçlar nasıldır bilemiyorum. Bu araçları tanıyanlar varsa görüşlerini benimle paylaşabilirler mi? Olumsuz görüşü olanlar, firma ile ilgili sıkıntı olmaması açısından özel mesaj ile de ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/jeep_grand_cherokee_5_2_1996_askin_jeep_ten_-24WQQaXQQ18330440WQQpXQQdisplayitem?

http://www.sahibinden.com/g_cherokee_limited_5_2_1997_askin_jeep_ten_-17WQQaXQQ15145202WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/jeep_grand_cherokee_1997_askin_jeep_ten_-09WQQaXQQ18688076WQQpXQQdisplayitem

Etiketler
Ynt: İstanbul'daki birkaç JEEP hakkında

Onucum öncelikle yeni avatarın pek bi şık olmuş güle güle kullan elbette istanbuldan arkadaşlar yardımcı olacaktır inşallah düzgün bir araç buluruz sana

Araçların üçüde güzel tercih sizin aşkın jeep bu piyasada en iyi firmalardan birisi içiniz rahat olsun istediğinizi gönül rahatlığıyla gidip alabilirsiniz saygılar

Dostum umaım istediğin gibi bir arabaya kavuşursun.Bende Aracımı alalı henüz 3 hafta oldu.(1994 model GRAND CHEROKEE)
3 arabada görüntü olarak güzel fakat sadece sonuncuda LPG var.Ayrıca fiyat olarakta Ne çok cazipler nede çok fazlalar normal yani.Ben senin yerinde olsam 1 arabada karar kılıp o arabayıda yetkili servise gösteririm.Mutlaka çok tecrübeli kişiler ,kullananlar var fakat SERVİSE göstermek en iyisi.Almak çok güzel gerçekten çok mutlu ediyor ama sonradan içinde ufakta olsa bir şüphe kalırsa oda seni rahatsız eder.

lpg sisteminin önemli olduğunu vurgulamakta fayda var. iyi bir marka (prince mesela) lpg kitinin fiyatını araştırmadan araç almayın. siyah ların birinde lpg ypok gri de de var yazı kısmına yazmış. araç alırken fotolara kesinlikle aldanmaıyın. ben aracımı alırken süper araç gibi görünen arabalar gittim araba bitik çıktı. kimi de cep le çekiyo foto kötü, araba mis çıkıyo. nerden alırsanız alın yetkili servise götürmdn almayın. ankarada akgün usta ya da gidin ilanı olmayan satılık araçlar olabiliyor bildiği.

Ankara'dan kalkıp İstanbul'a gittikten sonra bir süprizle karşılaşmak istemiyorum işin aslı. Bu araçları daha önce görenler varsa ve bilgi verirlerse çok mutlu olurum.

merak ettim ankara dan bulamadınız mı? ben aracımı alırken epey satılık vardı.
birde 96 model vergi olarak biraz daha avntajlı duruyor. çünkü 980+980 2 kez yüksek vergiden sonra vergi dilimi düşüyor. 700küsüre toplam olarak yani 350+350 gibi. ama 97-98 alırsanız 4 tane yada 6 tane 980 vergi ödeyeceksiniz.
birde tavsiyem avrupa versiyonunu almanız yönünde olacaktır. en azından arkadaki diff deki lsd li olur aracınız.

997799' Alıntı:
merak ettim ankara dan bulamadınız mı? ben aracımı alırken epey satılık vardı.
birde 96 model vergi olarak biraz daha avntajlı duruyor. çünkü 980+980 2 kez yüksek vergiden sonra vergi dilimi düşüyor. 700küsüre toplam olarak yani 350+350 gibi. ama 97-98 alırsanız 4 tane yada 6 tane 980 vergi ödeyeceksiniz.
birde tavsiyem avrupa versiyonunu almanız yönünde olacaktır. en azından arkadaki diff deki lsd li olur aracınız.

Ankara'nın altını üstüne getirdik, yaklaşık 10 tane ZJ baktık. Ancak temiz olanlara "minimum" 22.000 fiyat çekiyorlar.

PrometheusTR' Alıntı:
Ankara'nın altını üstüne getirdik, yaklaşık 10 tane ZJ baktık. Ancak temiz olanlara "minimum" 22.000 fiyat çekiyorlar.

22.000 bin çekiyorlarsa bırakın satmaya çalışsınlar o zman.Belki bulurlar alacak birilerini :-\

Benzindeki vergiler ve MTV %25 düşse 25 e ya bulunur ya bulunmaz :D İstanbuldan kimse kalmadı sanırım sitede :smiley:

Bu arada bugün bende bir ZJ baktım , Doktordan ama 22.5 diyor . Belki 22 ye iner . Ben arıyor olsam ve limitim yetiyor olsa alırdım . Senin limitlerin üzerinde olduğundan üstünde durmadım . Millete haberde bıraktık ama istediğimiz özellikte birşey çıkmadı birtürlü yav :-\

ikinci el araba bakacak olsam Ankaraya bakıyorum öncelikle.. araçları çok temiz kullanıyorlar.

Selamlar

alacagınız araç şimdiden hayırlı olsun. İster 0 ister 2. ci el alın şans faktörünü unutmayın 1993 yılında 0 aldıgım dogan slx aldığım gün elektronik saati bozuk ve motor üflüyor çıktı saat ve motor kapakları garantiden degişti ve ben bagajda 3 litrelik selenia motor yagı taşımaya başladım ;D ama o araclar o zaman güzel prim yapıyordu 163 milyona alıp 1997 de 800 milyona satmıştım.
işler şu an tersine döndü. aldığınız araç 0 yada 2.ci el deger kaybedecek buna alım satım ücreti ve önümüzdeki ay ocak vergisi eklenecek. alacagınız arac kac paraysa bence önce ocak vergisini düşüp öyle pazarlığa başlayın bence bu 1000 tl civarında bir para 1996 ve üstü için.bunlara mümkün oldugunca aracta cıkacak eksik ve arızaları eklememeye çalışın. bunun için;
1 aracı önce kendiniz iyice kontrol edin kabin ici elektronik ekipmanları iyice inceleyin.
2 bu sitede cok güzel hazırlanmış bir inceleme listesi var onu okuyun
3 kesinlikle 3 anahtar isteyin 2 si uzaktan kumandalı biri servis anahtarı
4 bence motoru sıfırlanmış arac almayın motor niye sıfırlanmış krank taşlanmışmı taşlanmışsa binde kac bilemezsiniz bide bu araç yüksek kilometreliyse büyük ihtimalle kiralık araçtır kaçıncı sahibi ögrenin
5 aracın altına muhakkak baktırın bunun icin servise götürün yine bu sitede site üyeleri için ücretsiz test imkanı saglayan bir servis var maslakta master jeep servis yanılmıyorsam siteyi inceleyin.
6 lpg aracın emisyonuna dogrudan tesir ettiği için kullanan bilen birinden fikir alın saadece km de ne yaktığı degil.
7 0 yada ikinci el hiç kimse motorun içinde degil. her türlü inceleme hatta garanti olumlu bile olsa her an her arıza cıkabilir bunu göz önünde bulundurun maddi hesabınızı ona göre yapın
8 bence motor ve şanzıman yagını hemen degiştirip diff yaglarına baktırın bu motor yagı araç hiç çalışmasa bile durduğu yerde yanar yada bozulur bunu unutmayın antifiriz ve su sistemine muhakkak baktırın .aşkın jeep komşum sayılır yıllardır bu işi yapar benim bildiğim kadarıyla temasa gecerseniz size bilgi verirler konularında iyidirler diyebilirim.

tekrar hayırlı olsun
saygılar

Onunla beraber ben de ona araç araştırdığım için yerine cevap verebilirim hayır takas istemiyor nakit para alışveriş yapacak ama istediği hepimizin istediği gibi düzgün bir araca sahip olmak

Araç temiz olduktan sonra 1000-2000 TL fazla olması gayet normal diye düşünüyorum. Çünkü, 97-98 model bir ZJ yi 17000-18000 TL na alırsanız, aynı temizliğe yaklaşması için, size masraf çıkaracak, sonuçta 20000-22000 TL na mal olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.