Istanbul'dan Budva'ya Gidişiçin Karayolu Güzergah Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan siulive Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,713

siulive

Yeni Üye
Herkese merhaba. Araba ile İstanbul'dan Budva'ya gitmek istiyoruz. Güzergahımız Bulgaristan - Sırbistan - Bosna - Karadağ mı olmalı ? Yoksa Yunanistan - Arnavutluk - Karadağ mı ? ya da Yunanistan -Makedonya - Kosova- Arnavutluk - Karadağ mı? Kararımızı veremedik. Bulgaristan yolu güvensiz deniyor. Tecrübesi olan arkadaşlar öneride bulunabilir mi? İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.

Hayirli yolculuklar simdiden Bulgardan gidin gunduz zaten kisa surecektir yeni otoban var Arnavutluk tehlikeli bulgardan daha sorunlar olusuyor arnavutta en guzel bulgar sirp guzergahi

Biz Yunanistan Makedonya Arnavutluk ve dag yolundan Budva ya gitmistik. Son parkur kisa yol ama zaman acisindan virajlar nedeni ile uzundu. Trafik kurallarina uydugumuz icin hic problem yasamadik. Kosova ekstra sigorta ister . Arnavutluk ve Makedonya eski topraklar oldugu icin bir bag hep var aramizda. Bulgaristan Sirbisyan yolu daha kisa surer ama sadece hep yol alirsiniz .

Ramazan bayramı öncesi Bulgaristan,Makedonya,Arnavutluk,Karadağ,Bosna Hersek,Hırvatistan,Yunanistan topraklarında kendi aracımla gezdim dolaştım.Yeşil siğorta sisteminde olmadığı için Kosava ya girmedim.
Saydığım bu ülkelerin hiç birinde Yabancı bir gezgin yani biz için her hangi bir tehlike yok. Yeter ki siz kurallara uyun.
Bence Türkiye-Yunanistan-Arnavutluk-Makedonya-Karadağ sırasına göre yolculuk edin derim. Eğerki özel bir sebebi yoksa Bulgaristanı es geçmekle bir şey kaybetmezsiniz.Zaten Karavan veya Ticari görünüşlü bir araç ile gezecekseniz Bulgaristana girmeyin,girseniz bile SAKIN AMA SAKIN Bulgaristan-Makedonya gecişi olan GUYEŞOVA kapısına gitmeyin derim,üzülürsünüz ben epey üzüldüm,tam üç gün gümrüklü sahada enterne edildim.
Neyse benim tarif ettiğim yolun sebebi ise çok basit:Bu yollardan gidince genellikle deniz kıyısından yani medeniyetin olduğu yerlerden geçersiniz.Şayet Türkiyeden Budvaya kestirmeden gideyim derseniz Balkan dağlarının ıssız bol virajlı yollarında bir bir tepeyi çıkar sonra iner yine bir tepeyi çıkar yeniden inersiniz Allah sabır versin derim.(Ben yaşadım)
Keyifli yolculuklar dilerim

Nisan ayında Karavanla yaptığımız İtalya gezisinin dönüşünü adriyatik kıyılarından yaptık,Karadağdağ'dan sonra Arnavutluğa girip dört gün gezdik iki gece karavanla sokakta yattık hiç bir sıkıntı yaşamadığımız gibi tanıştıdığımız herkesten poliste dahil olmak üzere yakınlık gördük. altı sene evvel gittiğimde yollar berbattı biraz düzelmiş ama yinede iyi değil.

Image

Biz 2015 de ki karavanlı gezimizde Yunanistan'dan Makedonya'ya geçtik..Oradan Arnavutluğa girdik ancak Tiran trafiği çok kalabalık olacağından Elbasan'a geldikten sonra sahile doğru devam ederek Cerrik , Peqin , Rrogozhine ve Kavaje yolunu kullandık..Son derece rahat bir trafikte Durres'e geldik.. Buradan Karadağ'a geçtik.
Yol kalitesi olarak belki bizim bazı yörelerimizden daha üstün olan bir trafikte sorunsuz olarak geldik.. Yol belki uzadı ama zaman açısından kısaldı ve görülen yerler bakımından daha cazip oldu...
Dures , Arnavutluk'un "Antalya"sı.. Durres'in 20 km güneyinde ki oteller bugün bizim bazı popüler sahil kıyılarında yok gibi. Tiran'ın beton binaları arasında zaman öldürmek yerine Adriyatik kıyıları muhteşem cazibeli , bence.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.