Isuzu Dmax 2006 2.5 Ltd Gaz Yemiyor,tekliyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan minhaci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,286

minhaci

Yeni Üye
Merhabalar, isuzu dmax 4x4 2006 model dizel 2.5 düz vites aracım gaz yemiyor,tekliyor Nedeni ne olabilir ? Teşekkürler...

Son düzenleme:

Etiketler
Genel anlamda duz dizel teklerse yakit hattinin kontrol edilmesi gerekir;
-yakit filtreleri
-mazot otomatigi(transfer pompasi
-enjektor
-mazot pompasi
-depo kapagi
-yakit borulari
-varsa cek valf vs

Mazot pompasi ve enjektor haric gerisini siz kontrol edebilirsiniz.
Bu iki ekipmani da motor isinacak kadar calisiyorsa ve silindir kapaklari ulasilir bir yerde ise sicaklik kontrolu yaparak calismayan silindiri bulabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Hava akış sensörü gibi mevcut sensörleri de temizlemek gerekebilir.
Arıza lambası yakıyor mu?

2011 manuel var bende benzeri bi durum basima geldi
servise gittim hersey temz cikti sonunda yolda kaldim ve 2 gunluk bir inceleme sonunda sorunun aracin 4 rolesinden birinde olsugunu bulduk cok sacma sapan birsey yuzunden motora duzgun mazot gitmiyormus mazot pompasinin bagli oldugu sigorta kutusunun icindeki kare role . Sorunu 60 tl ye cozdum fakat bana cekici ve servis masrafina yol acti . Bi kontrol edin derim ben ilk hava akis metre egr gibi parcalari kontrol etmistim .

Merhaba

Öncelikle EGR valfine baktırın derim. Zira bende de 2006 2.5 düz vites vardı benzer problemden dolayı enjektörlerden tutun da baskı balataya kadar kontrol edilmeyen el değmeyen yer kalmadı hatta katalitik konv. bile söküldü ancak gaz yememe problemi bir nebze düzelse de tam anlamıyla çözüme ulaşmadı. su an 2013 v-cross modeline biniyorum ve üzerinde yazılım da var inanın farkı anlatmak mümkün değil. Aslında bana göre genel sorun 2006 model bu araçların 105 bg olan yetersiz motorları

Merhaba benim 2005 3.0 p1520 hata kodu veriyor gaz kelebek sensörü hatası sensörü değiştik değişen bir şey yok Gaz yeme gibi sorunu yok araba güzel gidiyor ama hatayı silemiyoruz bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri