Isuzu Royal Sahneli Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan renkiblade Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,705

renkiblade

Yeni Üye
Merhabalar
Aranıza yeni katıldım. Biraz forumu gezdikten sonra tam bir bilgi deryasına düştüğümü fark ettim ve kayıt oldum. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bir projem vardı. Keyif için yapma fırsatım olmadı ta ki ihtiyaç olana dek. Sahne İllüzyon gösterileri yapan bir performansçıyım. Royal 2003 aldım. Ben ve ekibim gösterilerimize gittiğimizde duş ve dinlenme ihtiyaçlarımızı gidermek için karavan yapımına başladım. Ayrıca yan tarafını sahne olarak dizayn etmek istiyorum. Sorun şu ki dün Antalya'daki sığınaktan ötürü aracın Arka 5li koltuk ve döşemeleri sırılsıklam oldu. camlardan da sızdırmış. Aracın koltuklarını söktüm içini büyük ölçüde soydum ve arka kısım çürümeye yüz tutmuş vaziyette. İçeride yapacağım sistemde ev tipi klima kurmak istiyorum. Araç klimasını olursa yolda giderken kullanabilirim, olmasa da olur diyorum. Çünkü ileride aynı sorunları yaşamak istemiyorum. Camdan da sızıntılar mevcut . Camları kapamak kolay fakat sizce klimayı slikonlamalı mıyım? Yoksa madem çok elzem değil sök gitsin mi dersiniz? Sökünce tavanda karasör işi çıkar mı? yoksa sadece bağlantı noktalarını kapatmakla işim çözülür mü? Her şey bittiğinde vah tüh dememek için daha önce deneyimlemiş arkadaşların tecrübesine başvurmak gerekir diye düşündüm. Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkürler. Keyifli günler dilerim.

Etiketler
Camlardan sızan su muhtemelen fitillerden kaynaklanıyordur. Bir camcı ile görüşüp fitilleri değiştirmenizin yeterli olacağını sanıyorum..

Klimayı sökerseniz karöser sorununuz olur, evet. Ayrıca izolasyon konusundaki mesajınıza yazdığım üzere Antalya'da gerekli olacağı kesin. Ev tipi klima ancak dışarıdan 220V alırsanız işe yarar. Yoksa enerji yetiştiremezsiniz.

Su sızdırma konusunda silikon işe yaramaz. Güneş gördüğü anda bir süre sonra kurur. Ultraviyole ışınlara dayanıklı bir malzeme olduğu, en iyi çözümün bu olduğu forumda bir ara yazıldı ama hangisidir bilmiyorum. Benim ustam yanlış bilmiyorsam tavan havalandırmasından gelen suyu kesmek için Dyson kullandı (ama emin değilim.) Her halükarda uygulamadan önce, daha önce kullanılan malzemeyi iyice söküp temizlemeniz şart. Benim ustam tel fırça ile epeyce uğraşmıştı. Boyayı kazımadan nasıl yaptı bilmiyorum.

İçeride çürümeler varsa sizin sorununuzun boyutları vahim görünüyor. Kolay gelsin.

Camlardan sızan su muhtemelen fitillerden kaynaklanıyordur. Bir camcı ile görüşüp fitilleri değiştirmenizin yeterli olacağını sanıyorum..

Klimayı sökerseniz karöser sorununuz olur, evet. Ayrıca izolasyon konusundaki mesajınıza yazdığım üzere Antalya'da gerekli olacağı kesin. Ev tipi klima ancak dışarıdan 220V alırsanız işe yarar. Yoksa enerji yetiştiremezsiniz.

Su sızdırma konusunda silikon işe yaramaz. Güneş gördüğü anda bir süre sonra kurur. Ultraviyole ışınlara dayanıklı bir malzeme olduğu, en iyi çözümün bu olduğu forumda bir ara yazıldı ama hangisidir bilmiyorum. Benim ustam yanlış bilmiyorsam tavan havalandırmasından gelen suyu kesmek için Dyson kullandı (ama emin değilim.) Her halükarda uygulamadan önce, daha önce kullanılan malzemeyi iyice söküp temizlemeniz şart. Benim ustam tel fırça ile epeyce uğraşmıştı. Boyayı kazımadan nasıl yaptı bilmiyorum.

İçeride çürümeler varsa sizin sorununuzun boyutları vahim görünüyor. Kolay gelsin.
Mesajınız için teşekkürler
Arka koltuk yan cephesinde kabarmalar ve dökülmeler mevcut taşlandigi zaman hallolacak gibi ama pastan arındırmak için derin girmem gerekebilir öyle olursa saç delinebilir.umarim halledebilirim.karasor işi çıkacaksa hiç girmeyeceğim sökme işine o zaman. ısıya dayanıklı esnek ve uzun ömürlü malzemeler mevcut su kesmede sorun yaşamayacagim.su farklı noktalardan girdiği için tüm camları ve tavanı elden geçirmem gerekecek is uzayacak ama başka çarem yok gibi. Ev tipi klima için ise enerji depolama olayını biraz abartmam gerekecek gibi.18binlik büyük bir invertor klima var enerji tüketimi düşük.klima buyuk , metrekare küçük olduğu için verim alacağımı düşünüyorum.iyi hesaplama yapmam gerekecek o aşamaya geldiğimde düşüneceğim artık.cok teşekkürler

Alan çok küçük. 18 binlik klima bile aşırı fazla gelecektir.
25m2 lık alanı 3 dk gibi kısa zamanda soğutabiliyor. Sürekli nem alma modunda çalıştırıyorum evimde. Soğutma ayarı fazla geliyor. Ama Büyük koymamın sebebi de tamamen bu. akıllı start stop sistemli buz dolabından bile daha az enerji tüketen bir klima. Ayrıca soğukta kullanmayıp nem alma özelliği ile içeride oluşabilecek yoğuşmayı en aza indirgemeyi hedefliyorum. Yalıtımı güzel yaptığım takdirde 20dk da bir bir iki dakika çalışacak ki hem içerdeki nemi alacak hem konfor sağlayacak. Yaz aylarında gündüz enerjiden sıkıntı yaşamayacak akşamları da enerji sıkıntısı yaşarsam gündüz serin tuttuğum aracı havalandırarak rahat bir gece geçirmeyi hedefliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR