İsviçre'de Bir Hafta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,454
Ertesi gün tatilimizi geçirdiğimiz Lungern kasabasında gezmeyi tercih ediyoruz. Çok büyük olmayan kasabada bile yaşam standartları çok yüksek. Sokaklar tertemiz, her yer belirli bir düzen içinde ve bakımlı. İnsanların rahatı ve huzuru için her şey düşünülmüş. Kapalı spor salonunun bir bölümü yüzme havuzu, diğer bölümü muhtelif sporlara ayrılmış. Küçücük çocuklar okullarına kendileri gidiyor. Belli ki aileleri bundan endişe duymuyorlar. Bir çok yürüyüş yolu mevcut, rotaları, zorluk dereceleri ve varış süreleri yön levhalarıyla belirtilmiş. Ayrıca bu yollarda dağ başlarında bile çöp kutuları var, hatta köpek pisliklerinin atılması için bile ayrı çöp kutuları ve bunların yanında pisliklerin alınabilmesi için poşetler var. Göl ve kaldığımız evin görüntüsü...

IMG 3390

IMG 3392

IMG 3431

IMG 3439

IMG 3443

IMG 3450

Etiketler
Burada en son paylaşımı 21 Mart 2010 tarihinde yapmışım. Hatırlamadığım bir nedenden dolayı bu güzel gezi yazısı yarım kalmış. Buna gönlüm razı olmadı kaldığım yerden devam edip tamamlayacağım :smiley:
Akşam üzeri dönüş yoluna geçiyoruz. Yolumuzun üzerinde Thun kenti var. Burası da güzel bir göl kenarında, bizim Bodrum veya Foça'ya benzer bir kent. Yolumuzda Harley Davidson motorlarının satış mağazasını görünce içeri balıklama dalıyoruz. Ne de olsa gönlümüzün bir kıyısında motorculuk sevdası gizli duruyor. Mağazada bir çok motor, aksesuar, vs var. Gezip hatıra fotoğrafları çekip ayrılıyoruz.
Bu sefer de karşımıza bir antikacı dükkanı çıkıyor. Eski bir tren istasyon binasına yapılmış bu koca mağazada hepimiz kendimize göre bir şeyler bulduk ve aldık. Halen kıymetli eşyalar olarak evimizi süslüyorlar :smiley:

Ekli dosyayı görüntüle 499228

Ekli dosyayı görüntüle 499230

Ekli dosyayı görüntüle 499231

Ekli dosyayı görüntüle 499232

Ekli dosyayı görüntüle 499233

8 yıla yakın bir aradan sonra gezi notlarına devam etmeniz forum için güzel bir örnek. Biz okuyucular için yeni gezi notları gibi. Çocuklarınız hala sizlerle beraber geziyorlar mı?
Güzel resimler için teşekkürler.

8 yıla yakın bir aradan sonra gezi notlarına devam etmeniz forum için güzel bir örnek. Biz okuyucular için yeni gezi notları gibi. Çocuklarınız hala sizlerle beraber geziyorlar mı?
Güzel resimler için teşekkürler.
Bu gezi yazısını tamamlamak benim için bir ödev niteliğinde :smiley:
Çocuklarımız ne yazık ki artık büyüdüler ve gelmek istemiyorlar. Aslında haklılar da, kendileri özgürce gezmeyi tercih ediyorlar. Ama ikisi de bu tatili birlikte tekrar etmeyi arzuluyorlar ;)
Çünkü bu gezi bizim ailecek yurt dışına yaptığımız ilk geziydi :smiley:

Ayrıca bir şeyi daha belirtmek istiyorum, site takipçilerimizden sn maschuk beyefendi bu gezi yazımı okuyup beğenmeseydi ben bu yazının yarım kaldığının farkında olmayacaktım. Bunun için kendisine ayrıca teşekkür etmek istiyorum :smiley:

Ayrıca bir şeyi daha belirtmek istiyorum, site takipçilerimizden sn maschuk beyefendi bu gezi yazımı okuyup beğenmeseydi ben bu yazının yarım kaldığının farkında olmayacaktım. Bunun için kendisine ayrıca teşekkür etmek istiyorum :smiley:
Haşmet bey ben teşekkür ederim.Güzel yerler,bir o kadar güzel ifade ile anlatım.Emeğinize sağlık..Emekliyim. Henüz karavanım yok. Ama inşallah olacak.Vaktim çok ,yazıları ( aç kurt gibi :smiley: ) okuyorum.Tekrar teşekkür ederim.

Haşmet bey ben teşekkür ederim.Güzel yerler,bir o kadar güzel ifade ile anlatım.Emeğinize sağlık..Emekliyim. Henüz karavanım yok. Ama inşallah olacak.Vaktim çok ,yazıları ( aç kurt gibi :smiley: ) okuyorum.Tekrar teşekkür ederim.

inşallah, karavan arzunuzu yakın zamanda gerçekleştirirsiniz ve bizde buradan keyifle yazılarınız okuruz.

Mustafa bey Allahım gönlünüze göre versin, umarım hayalinizdeki karavana en kısa zamanda kavuşursunuz :smiley:

Yazınızı gözden kaçırmışım yeni okudum bizde 2012 yılı
İlkbaharında almanyanın friedrichshafen şehrinden bir araç kiralayıp önce konstanz gölünün etrafını sonrada isviçreyi gezmiştik baharda dağları,yeşili,ırmaklarıyla o kadar güzeldi,gezinizdeki fotolara baktım kış mevsimide bir başka güzel ama hayat birazda ucuz olsa:worried:

Yazınızı gözden kaçırmışım yeni okudum bizde 2012 yılı
İlkbaharında almanyanın friedrichshafen şehrinden bir araç kiralayıp önce konstanz gölünün etrafını sonrada isviçreyi gezmiştik baharda dağları,yeşili,ırmaklarıyla o kadar güzeldi,gezinizdeki fotolara baktım kış mevsimide bir başka güzel ama hayat birazda ucuz olsa:worried:
Şadan bey, ben de İsviçre'nin bahar-yazını görmek, yaşamak istiyorum. Kısmetimizde varsa onu da yaşarız umarım. Ama ülkemizde tl olarak kazandığımız paraları Avrupa'da euro olarak harcamak her geçen gün bütçeleri zorlar hale geliyor. 2010 yılında 1 isviçre frankı 1,4 lira iken şu an 4,04 lira...
Yani tam 3 kat değerlenmiş ):
Karavanla gidip, erzakı da ülkeden stoklayarak ekonomik sayılacak bir gezi yapılabilir...
Bu arada giden arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla İsviçre'de kamp dışı konaklamak pek mümkün değilmiş. Her kampinge de minimum 25 € konaklama bedeli ayırmak gerekli...

........
Yani tam 3 kat değerlenmiş ):
Karavanla gidip, erzakı da ülkeden stoklayarak ekonomik sayılacak bir gezi yapılabilir...
Bu arada giden arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla İsviçre'de kamp dışı konaklamak pek mümkün değilmiş. Her kampinge de minimum 25 € konaklama bedeli ayırmak gerekli...

ucuza gelsin diye erzak stokunu yüklüce yaparsak,gümrükte mal kaçakcısı konumuna düşmeyelim.:yum:

gerci ordaki market alışverişinde alınanlar, Türkiye ye göre kur çevirsen de fazla fark yaratmıyor..yor ? ......du.!!.
offf .... ülkem,
bozuk ekonomi,
gelir adaletsizliği....
çapsız siyasetci....

ilacım nerde?
64263842 352 k579162

ohhh..miss..Yaradı.

Tekrar yazınızı baştan okudum, resimlerinize baktım.
Oranın soğuk ve temiz havasını sanki ciğerlerime çektim, çok rahatladım.

Bu site ve paylaşımlar bu yüzden güzel...

hepinizin emeğinize ,
iyilik yüklü yüreğinize sağlık..

saygıyla eğiliyorum.

Sn. kartalveat, gezi yazımızı beğenmeniz bizi de mutlu etti. Ben bir geziye gittiğim zaman bunu gezenbilirde nasıl anlatırım diye düşünür, fotoğrafları da ona göre hazırlarım. Bu da ciddi bir hazırlık demek :smiley:
Sizlerden gelen beğeni de bu tür paylaşımların tek güç kaynağı ;)

Gezimizin sondan bir önceki günü, artık tatili bitiriyoruz.
Rotamız İsviçre'nin baş kenti Zürih. Sabah kahvaltısının ardından yola koyuluyoruz, yollarda hız sınırı 80 km/h şehir içlerinde 50, hatta 30 km sınırlamaları var. Ama herkes sakin ve güvenli bir şekilde sürüş yapıyor. İnanın böylesi daha keyifli.
Zürih'te bizi yağmur karşılıyor. Valizlerde ağırlık yapmasın diye şemsiye almamıştık. Bir marketin kapısına satış için konmuş şemsiyeyi incelerken, eşime "kaliteli midir acaba?" diye soruyorum. Cevap Türkçe olarak kasiyerden geliyor "kesinlikle kaliteli, Çin malı değil!" :smiley:
Meğer kasiyer Türk'müş :smiley:
Halen kullandığım bu şemsiyenin böyle hoş bir anısı var.
Yağmur altında geziyoruz, bir taraftan da çekim yapmayı ihmal etmiyorum. Bir elimde fotoğraf makinesi, boynumda kamera...
2. resimde görülen binanın tepesindeki kule Zürih için panoramik manzara seyretmek imkanına sahip. Sanırım bir restoranın içinden geçilerek çıkılıyordu.
sonraki resimler bir köprülü kavşağın merdiven duvarları, sanat her yerde...

IMG 3469

IMG 3470

IMG 3472

IMG 3473

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Geri