İveco Daily 35-10 Motorkaravan Dönüşüm Proje Aşamaları.37 Dt 656

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan heredot Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,200

heredot

Ana Kamp
Yer
KASTAMONU
Kıymetli fikirlerinizi bekliyorum.
Umarım umarım başarabiliriz.

YEN PROJE

Etiketler
Ynt: İveco Daily 35-10 Motorkaravan Dönüşüm Proje Aşamaları.37 Dt 656

Arka kapı dönüşümü ile ilgili değerli fikirleriniz.
Yatak bu alana gelecek,
yatak altını temiz su ve akü v.s ile değerlendirmek istemekteyim.

KAR 2

Merhaba Nedim Bey ,
Başlamak işin yarısıdır.Hayırlı olsun , istediğiniz gibi olur inşallah.
Yerleşim planını ölçüleri yazarak çalışırsanız plana daha kolay karar verirsiniz. Örneğin verdiğiniz plandaki yatak ölçüleri ne olacak? Yatak boyu size yetecek mi? gibi araç boyutlarına göre elemanların boyutlarını karalaştırmak gerekir. Kolay gelsin.

heredot' Alıntı:
Kıymetli fikirlerinizi bekliyorum.
Umarım umarım başarabiliriz.
Siteye hoş geldiniz.Arabanızı almışsınız hayırlı olsun.Planınız güzel duruyor(pancur kapı hariç)Ölçülerinizi koymamışsınız.Hiç kimse bu durumda size yardımcı olamaz.kaç kişiyi kapsayan bir aileniz var.Aracınızn boyu ne eni ne belli değil.yatak eni,mutfak eni boyu,bayo eni boyu,oturma grubu eni boyu gibi.Benim arabam iveco daily 35 C11 boyu 454 eni tabanda 175 doksan cm de 185 gibi.Kolay gelsin.Sevgiler.

Nedim bey merhaba,
Hayırlısı olsun,kolay gelsin.
Oğuz ve Adil beye katılıyorum.Araç iç ölçüleri,kullanacağınız bazı önemli gereçleri(wc gibi.) belirtirseniz yerleşimde size görüşleri dile getirecek arkadaşlarımız olacaktır.Unutmamanız gereken bir şeyde sizin belirlediğiniz ölçülerin araca da birebir yerleştirmekte çok kolay olmayacağı ve planlarınızı değiştirmenizi gerektireceğidir.
Tekrar kolay gelsin.

Adil05' Alıntı:
Siteye hoş geldiniz.Arabanızı almışsınız hayırlı olsun.Planınız güzel duruyor(pancur kapı hariç)Ölçülerinizi koymamışsınız.Hiç kimse bu durumda size yardımcı olamaz.kaç kişiyi kapsayan bir aileniz var.Aracınızn boyu ne eni ne belli değil.yatak eni,mutfak eni boyu,bayo eni boyu,oturma grubu eni boyu gibi.Benim arabam iveco daily 35 C11 boyu 454 eni tabanda 175 doksan cm de 185 gibi.Kolay gelsin.Sevgiler.
armes' Alıntı:
Nedim bey merhaba,
Hayırlısı olsun,kolay gelsin.
Oğuz ve Adil beye katılıyorum.Araç iç ölçüleri,kullanacağınız bazı önemli gereçleri(wc gibi.) belirtirseniz yerleşimde size görüşleri dile getirecek arkadaşlarımız olacaktır.Unutmamanız gereken bir şeyde sizin belirlediğiniz ölçülerin araca da birebir yerleştirmekte çok kolay olmayacağı ve planlarınızı değiştirmenizi gerektireceğidir.
Tekrar kolay gelsin.
tokalak' Alıntı:
Merhaba Nedim Bey ,
Başlamak işin yarısıdır.Hayırlı olsun , istediğiniz gibi olur inşallah.
Yerleşim planını ölçüleri yazarak çalışırsanız plana daha kolay karar verirsiniz. Örneğin verdiğiniz plandaki yatak ölçüleri ne olacak? Yatak boyu size yetecek mi? gibi araç boyutlarına göre elemanların boyutlarını karalaştırmak gerekir. Kolay gelsin.

Oğuz bey,Adil bey ve sayın Armes cümleden hoş buldum.
Site nin formatını aynı şekilde sürdürmesi beni memnun etti iki yıldan sonra.
Araba 2006 dan beri ben de,özel işlerimiz için kullanıyorduk.işleri bıraktık arabayı satamadık daha doğrusu motoru sıfır kıyamadık diyeyim.
Aklımda da uzun süredir bir karavan hedefi vardı.
ölçülü fotoyu ekleyeceğim tekrar.
Şubat tatili gibi başlayabilirim sanıyorum.
Tartışılsın istedim,hem ben de kopmamış;şevke gelmiş olurum sayenizde :smiley:

Sıcak karşılamanızdan dolayı teşekkür ederim hepinize de...

Adil hocam hala Simav da iseniz Mehmet TEKE hocama selamlar.Mutlaka tanıyorsunuzdur.

Sanıyorum bu konuda işimiz zor,yolumuz uzun olacak...umarım sıkılmazsınız. :smiley:

Llj

kseklik yanlış çıkmış arkadaşlar :(
bitmiş 180 cm kalacak sanıyorum.

Merhaba ,
Belirttiğiniz ölçülere ve yerleşime göre ;
1- Yatak boyu 180 net olabiliyorsa ve de sizin boyunuz 170 den kısa ise yatak ta zar zor rahat edersiniz.
2- Oturma gurubunun çizdiğiniz şekilde olması mümkün değil. Bu şekilde oturma gurubunu ancak sürücü koltuğunu dönerli yaparsanız mümkün olabilir. Şöyle ki yatak eni 130 , Banyo 90 olsa oturma gurubuna sadece 140 kalır ve 2 koltuk bir masa sığmaz.
Şimdilik İlk eleştiriler bunlar görünüyor.

tokalak' Alıntı:
Merhaba ,
Belirttiğiniz ölçülere ve yerleşime göre ;
1- Yatak boyu 180 net olabiliyorsa ve de sizin boyunuz 170 den kısa ise yatak ta zar zor rahat edersiniz.
2- Oturma gurubunun çizdiğiniz şekilde olması mümkün değil. Bu şekilde oturma gurubunu ancak sürücü koltuğunu dönerli yaparsanız mümkün olabilir. Şöyle ki yatak eni 130 , Banyo 90 olsa oturma gurubuna sadece 140 kalır ve 2 koltuk bir masa sığmaz.
Şimdilik İlk eleştiriler bunlar görünüyor.

Teşekkürler Oğuz bey,
Bu hızla gidersek yakında işe başlarız gibi geliyor :smiley:

ben ölçüleri bu şekilde düşünmüştüm.
ara bölmeyi aldığımızda 365 cm gibi bir alanımız olacak boy olarak
en ben 180 yazdım ama bitmişi 184 gibi olur sanırım yatak yerleşecek alanda,boyum biraz uzun dediğinizden ama sıkıntı olmaz sanırım;bu yaştan sonra artık biz çekmeye başladık boydan :smiley:
Uyacak şekilde yaparız birşeyler,siz de bana gönül desteği verirseniz böyle yaptık gitti...
sağolun

Proje ve ruhsat işi ile ilgili prosedürler kafa yorucu mu diye merak ediyorum.
inceleme fırsatım da olmadı o alanları

Ll i

Merhaba Nedim Bey ,

1- Proje ruhsat işinde zorluk olmaz .Size toplam maiyeti 1,000 TL civarında olur.2014 yılında resmi harçların (TSE , Tüv Muayene , Ruhsat Sayfası gibi) artacağını dikkate almak gerekir.
2- Yatak boyu problem değilse tamamdır.
3- Banyo-Mutfak Tezahı arası mesafeyi enz 50 cm yapmak gerekir. Bunu esas belirleyecek olan Banyo kapısı ve Buzdolabı kapak ölçüleridir. Açılma durumları ve birbirileri ile olan ilişkilerini dikkate almak gerekir.
4-Mutfak tezgahını uzatabilirsiniz. Kayar kapıda 60 cm giriş bıraktıktan sonra tegahı başlatabilirsiniz. Bu durumda tezgahın yatak tarafına bir boy dolabı koyma imkanı olur.
5- Önceki yazımda da belirttiğim gibi oturma gurubunu sürücü koltuğunu dönerli yaparak teşkil ederseniz proje çok rahatlar. a- Ana yatak genişliğini 130-140 yapabilirsiniz , b- Banyo uzunluğunu 100-105 yaparak daha konforlu yapabilirsiniz. c- Oturma gurubunu gene yatak olarak düzenleyebilir hatta yatak boyunu arttırabilirsiniz. d- Yolcu koltuğunu da dönerli yaparak çok rahat bir oturma gurubu yapabilirsiniz.

Bunlar benim görüşlerim. Ancak şunu bimekte yarar var ki "HER KİŞİNİN TASARIMI KENDİ İHTYAÇLAR ve TERCİHLERİ YÖNÜNDEDİR" . Dolayısı ile siz kendi bklentilerinize göre bir yerleşim planı düşünmelisiniz.

Kolay gelsin

tokalak' Alıntı:
Merhaba Nedim Bey ,

1- Proje ruhsat işinde zorluk olmaz .Size toplam maiyeti 1,000 TL civarında olur.2014 yılında resmi harçların (TSE , Tüv Muayene , Ruhsat Sayfası gibi) artacağını dikkate almak gerekir.
3- Banyo-Mutfak Tezahı arası mesafeyi enz 50 cm yapmak gerekir. Bunu esas belirleyecek olan Banyo kapısı ve Buzdolabı kapak ölçüleridir. Açılma durumları ve birbirileri ile olan ilişkilerini dikkate almak gerekir.
4-Mutfak tezgahını uzatabilirsiniz. Kayar kapıda 60 cm giriş bıraktıktan sonra tegahı başlatabilirsiniz. Bu durumda tezgahın yatak tarafına bir boy dolabı koyma imkanı olur.
5- Önceki yazımda da belirttiğim gibi oturma gurubunu sürücü koltuğunu dönerli yaparak teşkil ederseniz proje çok rahatlar. a- Ana yatak genişliğini 130-140 yapabilirsiniz , b- Banyo uzunluğunu 100-105 yaparak daha konforlu yapabilirsiniz. c- Oturma gurubunu gene yatak olarak düzenleyebilir hatta yatak boyunu arttırabilirsiniz. d- Yolcu koltuğunu da dönerli yaparak çok rahat bir oturma gurubu yapabilirsiniz.

Bunlar benim görüşlerim. Ancak şunu bimekte yarar var ki "HER KİŞİNİN TASARIMI KENDİ İHTYAÇLAR ve TERCİHLERİ YÖNÜNDEDİR" . Dolayısı ile siz kendi bklentilerinize göre bir yerleşim planı düşünmelisiniz.

Kolay gelsin
Nedim Bey,sanırım İbrahim Teke yi kastediyorsunuz.Tanıyorum.Yatak 130x185 Banyo 100x 80(dıştan dışa) oturma gurubu 80x70+70x75(masa) ve sürücü koltuğu dönerli olmalı+50cm oturma gurubu yatak olur 60+70+50= 80x180.Planın güzel.Buzdolabı kapı girişi mutfak altı olur.Sağ girişe dolap koyamazssınız kalan mesafe 130+145=275+85=360 85cm sadece girişiçin kalan mesafe.Dolapları tavan altına yaparsanız faydası olur.Sevgiler.

Nedim bey,
Oğuz beyin önerilerine aynen katılıyorum.
İlk mesajımda wc seçeneğini özellikle belirtmemin nedeni: kasetli wc seçecekseniz,bunun aracın mekanik yapısına(özellikle dikey profillerine)zarar vermeden koyacağınız yer banyo ölçüsünü ve dolayısıyla araç içi yerleşimi değiştirebiliyor(banyo ölçüsü bende 110 cm.ye kadar çıktı)
Oturma gurubunu karşılıklı seçme nedeninizi de çocuk yatağı olarak mı?Düşünüyorsunuz(ısrarlı görünüyorsunuz da :smiley:
Yanıtınıza göre önerim olacak.

armes' Alıntı:
Nedim bey,
İlk mesajımda wc seçeneğini özellikle belirtmemin nedeni: kasetli wc seçecekseniz,bunun aracın mekanik yapısına(özellikle dikey profillerine)zarar vermeden koyacağınız yer banyo ölçüsünü ve dolayısıyla araç içi yerleşimi değiştirebiliyor(banyo ölçüsü bende 110 cm.ye kadar çıktı)
Oturma gurubunu karşılıklı seçme nedeninizi de çocuk yatağı olarak mı?Düşünüyorsunuz(ısrarlı görünüyorsunuz da :smiley:
Sayın Armes,
ayrı ayrı teşekkür ediyorum size ve diğer arkadaşlare.
wc konusun da henüz bilgim tam sayılmaz.Çok ağırlık teşkil etmezse alt kısıma bir pis su bölümü yapmak istiyorum.
bu konuda artılar eksiler nedir tecrübelerinizi bilmek isterim mutlaka.

Oturma gurubu evet çocuk yatağı şeklinde düşündüğüm için di.(birkaç yıllığına en azından :smiley: )

armes' Alıntı:
Nedim bey,

Sayın Armes,
ayrı ayrı teşekkür ediyorum size ve diğer arkadaşlare.
wc konusun da henüz bilgim tam sayılmaz.Çok ağırlık teşkil etmezse alt kısıma bir pis su bölümü yapmak istiyorum.
bu konuda artılar eksiler nedir tecrübelerinizi bilmek isterim mutlaka.

Oturma gurubu evet çocuk yatağı şeklinde düşündüğüm için di.(birkaç yıllığına en azından :smiley: )

tokalak' Alıntı:
Merhaba Nedim Bey ,

Kolay gelsin

Oğuz bey çok teşekkür ederim kıymetli öneri ve tecrübelerinizle ilgili.
Aslında çok bir beklentimiz yok,ama şimdi düşünmediğimiz şeyler yarın sorun haline gelebilir.
Onun için sizin tecrübeleriniz çok önemli.
başlayana kadar istiyorum ki konuşulmayan düşünülmeyen birşey kalmasın.
Katkılarınız inanın buraya götürecektir...varolun

Adil05' Alıntı:
Nedim Bey,sanırım İbrahim Teke yi kastediyorsunuz.Tanıyorum.Yatak 130x185 Banyo 100x 80(dıştan dışa) oturma gurubu 80x70+70x75(masa) ve sürücü koltuğu dönerli olmalı+50cm oturma gurubu yatak olur 60+70+50= 80x180.Planın güzel.Buzdolabı kapı girişi mutfak altı olur.Sağ girişe dolap koyamazssınız kalan mesafe 130+145=275+85=360 85cm sadece girişiçin kalan mesafe.Dolapları tavan altına yaparsanız faydası olur.Sevgiler.

Adil Hocam sağolun,
Hızlı ilerliyoruz sayenizde.
İnşaallah güzel bir üretim gerçekleştireceğiz.
sizin araba sanırım biraz uzundu bizimkinden.sıkıntı olmayacak şekilde bir yerleşim olur sanırım tecrübelerinizle

(Hocam Mehmet bey öğretmen,Yağıllar köyünden aslı.Emekli oldumu bilemiyorum.)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri