Iveco Daily 35e10 Van

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OktayS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,783

IVECO DAILY 35.10 karavan için ugun mu?

• Kullanılan toplam oy
    11
  • Anket kapatılmış .
Bugün 25.03.2016 tam bir ay oldu kaporta boya için 25.02.2016 tarihinde teslim edilmişdi bugün geldiği nokta;

IMG_1137.JPG

Etiketler

Hayırlı olsun hocam,kolay gelsin,aracı iyi denk getirmişsiniz,bu model bu km orjinal duruyor.iyi günlerde kullanın inşallah.

Öncelikle Gezenbilir ekip ve üyelerinin regaip kandili kutlu olsun!
Evet kaporta boya ve araç bakım işlerim bitti ve motokaravan için iç dizayn çalışmaları başlamak için gün sayıyor!
Öneri ve görüşlerinize açıktır.
Kapordadan cikti

Son düzenleme:

Öncelikle Gezenbilir ekip ve üyelerinin regaip kandili kutlu olsun!
Evet kaporta boya ve araç bakım işlerim bitti ve motokaravan için iç dizayn çalışmaları başlamak için gün sayıyor!
Öneri ve görüşlerinize açıktır.
kapordadan_cikti.jpg
Oktay Bey aracınızın abartısız sade bir güzelliği var,bu model ve uygunlukta bir araç aradığım için parça durumunu merak ediyorum,temin etmekte sorun olan parça oldumu? Bandrol ve trafik sigortası ne kadar tutuyor?tekrar kolay gelsin,yapacaklarınızı merakla takip ediyorum.

Oktay Bey aracınızın abartısız sade bir güzelliği var,bu model ve uygunlukta bir araç aradığım için parça durumunu merak ediyorum,temin etmekte sorun olan parça oldumu? Bandrol ve trafik sigortası ne kadar tutuyor?tekrar kolay gelsin,yapacaklarınızı merakla takip ediyorum.
Daha karavana dönüşmedi özel kullanım kapalı kasa kamyonet için 2100TL. Trafik sigortası, Vergi 2x233TL vergi tahakkuk etti, henüz motokaravan olmadığından bende bilmiyorum. Aracın parça ve her türlü gereken parçalarını ilgili servis ve parçacılardan cam tampon motor ekipmanları mevcut temin edildi, şimdilik herhangi bir sorun yaşamadım.

Arkadaşlar ben bir konuda bilgi almak istiyorum. Sitede onunla ilgili bir şey bulamadım. Karavan için iveco Daily mi yoksa iveco M 14-18-23 mü daha uygun avantajlı yada dezavantajları nedir ? Bilenler cevaplarsa sevinirim.

Arkadaşlar ben bir konuda bilgi almak istiyorum. Sitede onunla ilgili bir şey bulamadım. Karavan için iveco Daily mi yoksa iveco M 14-18-23 mü daha uygun avantajlı yada dezavantajları nedir ? Bilenler cevaplarsa sevinirim.
Sayın Kuralcı merhaba;
Diğerlerini bilmiyorum ama benim iveco arka bölüm 190 cm yükseklik en boy 180x360 cm ölçülerinde ve heryere rahatça girip çıkabiliyorum!, 180x200 cm gündüz oturma bölümü gece 180x200 cm yatak için Ankara'da Karavan butikten, özel masa mekanizması getirtirdim cuk diye projeme oturdu.
Darısı sizin başınıza!

Süper gidiyorsunuz,özel masa mekanizmasının montajını ve işleyişini bol fotolu ve ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim.Tekrar kolay gelsin.

Süper gidiyorsunuz,özel masa mekanizmasının montajını ve işleyişini bol fotolu ve ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim.Tekrar kolay gelsin.
Teşekkür ederim Kamil bey, zemini poliüretan kaplama veya epoksi zemin kaplama planlıyorum, zemin tamamlanınca masa monte edilecek o zaman memnuniyetle paylaşırım, saygılarımla!

Karavannım yavaş ilerliyorken birden kafama KANO takıldı? Zemin ve duş/wc iç izolasyonu Polyester reçine cam elyaf ve jelkot uygulaması ile zemin izolasyonunuda kaya yünü kontra üzerine aynı şekilde polyester ile daha sağlıklı hale getirmeye çalıştım, bu arada fazla gelen artan malzemeler olunca Yurtdışı kaynaklı kano planı satın aldıktan sonra programı Lazer kesime götürdüm kontraları CNC de kestirip arka bahçemde öğlene kadar Kano yapımında çalışıp, evimin önünde öğlen sonrası gölgede olması sebebiyle Karavan çalışması ile vakit geçirip oyalanmaktayım.
Karavanda duş kabin, tavan duvar zemin işlemlerim bitti, dekorasyon için tavan ve yanlar kumaş kaplaması, yatak/Koltuk sünger ve kaplamaları için yarın döşemeciye gidilecek.
IMG 1292

IMG 1281

Kesilen parçalar 1 mm bakır tellerle dikiş atılarak birleştirildikten sonra hızlı yapıştırıcı ile 5 cm aralıklarla yapıştırıldıktan sonra teller söküldü ve cam elyafnı polyester reçine ile ıslatılıp kuruduktan sonta iç kısım tamamen jelkotlandı, daha sonra dış kısım ağaç renklendirici ile boyanıp, şeffaf epoksi reçine ve örğü elyap ile sonlandırılacak olup, 4.50cm olan planı karavanın arka bölümüne sığması ve taşıması kolay olması için 3.60 cm boyutuna indirgediğim KANO imalatımda böylece başlamış oldu.
IMG 1288
IMG 1298

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri