Iveco Daily 40c11 Otobüsten 4+1 Karavana Dönüşüm.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ermus35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 176
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,062
Taharet musluğunu sabitlediğinize göre hiç dışarı çıkamayacaksınız. Banyonun veya tuvaletin temizliği esnasında sorun yaratmaz mı acaba.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Musluğun sabit olması gerekmez mi zaten. İstenildiğinde hortumundan sökülebilir. Ayrıca musluğun ucu tuvaletin üst bölümüne bağlı. Alt bölümü yine ayrılabiliyor tuvaleti boşaltabiliyoruz.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Sabit olması tercih meselesi. Sök tak yalama olabilir veya diş sıyırabilir. Ayrıca sürekli anahtarla uğraşmak zor olabilir. Bu muslukların portatif olanlarını da görmüştüm. O yüzden sordum.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4+1 koltuklu projemiz Tse tarafından onaylandı. Nasipse yarın da tüv de randevumuz var. Sonrası noterde ruhsat değişimi. Yaptığımız beyin jimnastiği sonucu Cimer başvurularımızın insanların kafalarındaki belirsizlikleri gidermede etkili olduğunu umuyorum. Özellikle İzmir Tse de bir direnç vardı. Bu aşılmış herhalde. Çocuklu karavanseverlere hayırlı olsun. Minibüsten de olsa istediğimiz gibi bir karavan yapabiliyoruz.

Musluğun sabit olması gerekmez mi zaten. İstenildiğinde hortumundan sökülebilir. Ayrıca musluğun ucu tuvaletin üst bölümüne bağlı. Alt bölümü yine ayrılabiliyor tuvaleti boşaltabiliyoruz.

Taharet musluk sabit olmak zorunda da , musluğa gelen hortum esnek oldumu , üstü alttan ayırıp , altı döküp gelip tekrar üstü mandallamak mümkün , ben böyle kullanıyorum , hiç bir sıkıntı yok , bu işlem gayet kolay , nerede takıldınız acaba ?

Taharet musluk sabit olmak zorunda da , musluğa gelen hortum esnek oldumu , üstü alttan ayırıp , altı döküp gelip tekrar üstü mandallamak mümkün , ben böyle kullanıyorum , hiç bir sıkıntı yok , bu işlem gayet kolay , nerede takıldınız acaba ?
Ben de aynı düşünce ile esnek hortum kullandım ve aynı dediğiniz gibi kullanmayı düşünüyorum zaten. Orada yazdıklarım başka bir kişiye cevabımdı. İfade hatasından kaynaklı anlaşılamama durumu ortaya çıkıyor. Sabit olan taharet çubuğu, çubuğa gelen hortum esnek, öncesinde yer alan musluk da sabit.

4+1 koltuklu projemiz Tse tarafından onaylandı. Nasipse yarın da tüv de randevumuz var. Sonrası noterde ruhsat değişimi. Yaptığımız beyin jimnastiği sonucu Cimer başvurularımızın insanların kafalarındaki belirsizlikleri gidermede etkili olduğunu umuyorum. Özellikle İzmir Tse de bir direnç vardı. Bu aşılmış herhalde. Çocuklu karavanseverlere hayırlı olsun. Minibüsten de olsa istediğimiz gibi bir karavan yapabiliyoruz.

sizin adiniza cok sevindim. hem guzel bir is cikardiniz hem de cocuklu aileler icin yol actiniz. insallah guzel gunlerde gule gule kullanirsiniz

.
Süleyman bey tahminen görünen lüzuma binaen, mabadın da müteharrik olması faideye caiz olmalı ? ;)
İfade-İ maksadım, hedef-İ fıskiyeydi.. :yum:

.
@ermus35 size de kolay gelsin diyecektim ama arada resim ve video da çektiğinizden, zaten kolay geliyor olmalı ? :yum:
Keyifli günler sizlerin olsun.
.

Son düzenleme:

Tse onayı sonrası Tuvturk ten de geçtik. Noterde ruhsatımızı değiştirdik. Eski sigortam indirimli poliçe kesmediği için karavanı eşime satıp Ankara sigortadan poliçe kestirdim. Soracaklar için fiyatlar şu şekilde;
Proje ve tse ücreti:950 TL
Tüv türk vize:422 TL (egzoz dahil)
Ruhsat değişimi:207 TL
Eşime satış noter bedeli: 273 TL
Eski otobüs sigortası:3400tl
Yeni karavan sigortası:1622 TL
IMG 20200611 1020572

Tse onayı sonrası Tuvturk ten de geçtik. Noterde ruhsatımızı değiştirdik. Eski sigortam indirimli poliçe kesmediği için karavanı eşime satıp Ankara sigortadan poliçe kestirdim. Soracaklar için fiyatlar şu şekilde;
Ekli dosyayı görüntüle 519592

5+1 Çok güzel olmuş harika , sağlıcakla iyi günlerde kullanın inşaallah

Ekli dosyayı görüntüle 519592

Koltuk ve sigorta sorunu çözüldü gibi. Sıra ÖTV ve TÜV’de.

Emeği geçen herkese tebrikler!👏

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.