Iveco Daily 40c11 Otobüsten 4+1 Karavana Dönüşüm.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ermus35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 176
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,958
hayırlı olsun çok güzel ve temiz işçilik yapmışsınız. ben de bir ducato minibüs buldum 16+1 önümüzdeki günlerde nasip olursa alacağım ancak aklıma takılan kısım sizin aracınız otobüs ve koltukları da alır almaz söktürdünüz koltuklar sökülmüş şekilde trafiğe çıkabildiniz mi? bu durum sorun oluşturdu mu? bende b ehliyet var koltukları söksem bu şekilde bu araçları sürebilir miyim çevirmede illa ruhsata bakacaklar malzemeleri almak için de araç lazım ekstra nakliye ödemek ile ceza yemek arasında kaldım kafam iyice karıştı :smiley:

Etiketler
hayırlı olsun çok güzel ve temiz işçilik yapmışsınız. ben de bir ducato minibüs buldum 16+1 önümüzdeki günlerde nasip olursa alacağım ancak aklıma takılan kısım sizin aracınız otobüs ve koltukları da alır almaz söktürdünüz koltuklar sökülmüş şekilde trafiğe çıkabildiniz mi? bu durum sorun oluşturdu mu? bende b ehliyet var koltukları söksem bu şekilde bu araçları sürebilir miyim çevirmede illa ruhsata bakacaklar malzemeleri almak için de araç lazım ekstra nakliye ödemek ile ceza yemek arasında kaldım kafam iyice karıştı :smiley:
ben aracı antalyadan aldım ve koltuklarını aldığım kişiye bırakıp izmire koltuksuz getirdim. çevirmeye girmedim ama trafikte bu şekilde sorun olacağını sanmıyorum. ben de malzeme almak ve bakımlarını yaptırmak için kullandım. trafikte araçta bulunan koltuk sayısından fazla yolcu olursa ceza gerektiriyor diye biliyorum. bulunduğunuz yerdeki trafik şubeye sorup daha doğru cevap alabilirsiniz.

Hocam öncelikle elbecerinize hayran oldum,ahşap elektrik izalasyon ne varsa hallettiniz.Şimdi benim ve takip eden diğer arkadaşların aydınlanması adına bir iki tane sorum olacak müsadenizle,
1- minibüsten koltukları söküp iç tadilatını yaptınız ve sırasıyla proje çizildi tse tüvtürk ve noter sıralamasıyla karavan ruhsatı aldınız.Yani minibüs ruhsatından karavan ruhsatına geçiş bu sıralamayla oldu Doğrumudur?
2-Arkada kaç koltuk bırakmıştınız? koltukların emniyet kemerleri varmıydı? teşekkürler

Hocam öncelikle elbecerinize hayran oldum,ahşap elektrik izalasyon ne varsa hallettiniz.Şimdi benim ve takip eden diğer arkadaşların aydınlanması adına bir iki tane sorum olacak müsadenizle,
1- minibüsten koltukları söküp iç tadilatını yaptınız ve sırasıyla proje çizildi tse tüvtürk ve noter sıralamasıyla karavan ruhsatı aldınız.Yani minibüs ruhsatından karavan ruhsatına geçiş bu sıralamayla oldu Doğrumudur?
2-Arkada kaç koltuk bırakmıştınız? koltukların emniyet kemerleri varmıydı? teşekkürler
1. Evet sıralama doğru. Benim araç 21 koltuklu olduğu için ruhsatta otobüs yazıyordu, çok amaçlı motokaravan oldu.
2. Arkada orjinal kemerli 2 koltuk bıraktım. Ruhsatı aldıktan sonra sıfır, emniyet kemerli ve yatabilen koltukla değiştirdim. Ruhsatım 4+1 koltuklu olarak çıktı.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar merhaba, Banyoda kullandığınız polyester kabinden memnun musunuz? Geçen süreçte artı ve eksileri konusunda bilgi almak isterim. Polyester kısmın ağırlığı hakkında bir hesabınız oldu mu? Tavsiye edermisiniz? ( Adana da 75x85 cm tam boy evye ve su gideri yeri hazır bir kabin de üretildi... )
Selam ve Saygılar...

Tekrar merhaba, Banyoda kullandığınız polyester kabinden memnun musunuz? Geçen süreçte artı ve eksileri konusunda bilgi almak isterim. Polyester kısmın ağırlığı hakkında bir hesabınız oldu mu? Tavsiye edermisiniz? ( Adana da 75x85 cm tam boy evye ve su gideri yeri hazır bir kabin de üretildi... )
Selam ve Saygılar...
Merhaba. Karavanı kamp amaçlı çok kullanma imkanım olmadı fakat düşüncelerimi yazayım.
1. Tek parça bütün bir malzeme olduğu için yerine yerleştirmesi kolay oldu. Ağırlık olarak tartmadım ama herhalde 20-30 kg civarındadır.tek başına kaldırıp yerleştirebildim.
2. Ölçü olarak eğer uzun süreli tatillerde sürekli kullanacaksanız bence daha küçük olmamalı. Satıcı 70*100 olarak satıyordu fakat yerinde dışdan dışa 78*112 gibi bir ölçü kaplıyor. Burada koyacağınız aracın duvar şekli de etkili, benim ivecoda yanlar biraz dışa doğru bombeli.
3. Malzeme olarak gayet sağlam, bütün olduğu için hareket veya sarsıntıdan dolayı bozulma, su kaçırma gibi bir sıkıntısı da olmayacak.
4. Üretici kişi isterseniz teker davlumbaz çıkıntınıza göre kabini ayarlıyor. Ben beklemeden elinde hazır olanı aldığım için çıkıntının üstüne yerleştirdim biraz yüksekte oldu ama araç yüksek olduğu için içinde ayakta durabiliyorum, aynı zamanda altında yükseklik sayesinde oluşan boşluğa gider bağlantılarını yerleştirdim. Teker çıkıntısına uygun alırsanız kabini araç tabanına oturtabilirsiniz. Aracı alçak olanlar iyi olur.
Bunun da evyesi ve gider yeri hazır. Evyesi de polyester, yerine silikonla yapıştırdım.
Söyleyebileceklerim bunlar. İyi günler.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

merhaba aynı araçtan ben de aldım 3 ay önce karavan yapımına başladık. ben de izmirdeyim ancak hafta sonları yapabildiğimiz için biraz ağır ilerliyor. size bir şey sormak istiyorum. 2 li koltuğu nereden aldınız acaba. ben öndeki ikili koltuğu değiştirmek istiyorum. yatması benim için pek önemli değil ancak uzun yolculuklarda kendi koltukları hiç rahat değil. sizin koltuklar seyahat için konforlu gözüküyor. bir de o koltukları öne monte etmeye bir engel var mıdır.

teşekkürler şimdiden.

merhaba aynı araçtan ben de aldım 3 ay önce karavan yapımına başladık. ben de izmirdeyim ancak hafta sonları yapabildiğimiz için biraz ağır ilerliyor. size bir şey sormak istiyorum. 2 li koltuğu nereden aldınız acaba. ben öndeki ikili koltuğu değiştirmek istiyorum. yatması benim için pek önemli değil ancak uzun yolculuklarda kendi koltukları hiç rahat değil. sizin koltuklar seyahat için konforlu gözüküyor. bir de o koltukları öne monte etmeye bir engel var mıdır.

teşekkürler şimdiden.
arka ikili koltuğu soruyorsunuz galiba. onları internetten aratırsanız koltuk ve döşeme mağazaları çıkıyor. uygun olandan bakarsınız. ben ankaradan güngör oto koltuk firmasından almıştım. ilan sitelerinde başka yerlerde de bulabilirsiniz.
fakat arka ikili koltuk ön kısma sığmayabilir. çünkü öndekilerden biraz daha geniş duruyorlar. arka ikili 100 cm eninde, öndekini bilmiyorum.
ön ikili koltuk da yine internetten araştırıp izmirde sanayideki bir dükkandan çıkma buldum. arkadaki ford transit custom koltuğu, öndeki renault master koltuğu, ford koltuğu daha konforlu ve kullanışlı.

arka ikili koltuğu soruyorsunuz galiba. onları internetten aratırsanız koltuk ve döşeme mağazaları çıkıyor. uygun olandan bakarsınız. ben ankaradan güngör oto koltuk firmasından almıştım. ilan sitelerinde başka yerlerde de bulabilirsiniz.
fakat arka ikili koltuk ön kısma sığmayabilir. çünkü öndekilerden biraz daha geniş duruyorlar. arka ikili 100 cm eninde, öndekini bilmiyorum.
ön ikili koltuk da yine internetten araştırıp izmirde sanayideki bir dükkandan çıkma buldum. arkadaki ford transit custom koltuğu, öndeki renault master koltuğu, ford koltuğu daha konforlu ve kullanışlı.
bilgi için çok teşekkürler. ben de ön tarafı bi ölçeyim o zaman hangisi uyarsa ona göre değiştireyim

Evet burada bağlantı şemasını anlatmış. Farklı olarak biz iki akünün de + ucuna sigorta bağladık. Bir de benim aracımda araç aküsü normal akü, yaşam aküm jel akü olduğu için sürekli olarak alternatörden şarj sağlıklı olmadığı söyleniyor. Bu sebeple sadece zorunlu ihtiyaç hallerinde kullanayım diye tetik ucuna anahtar bağladık. Bu sayede sadece anahtarı açtığım zaman gerekli değere gelince yaşam aküsünü şarj ediyor, her araç çalıştığında şarj etmesini istemiyorum akü sağlığı açısından. İleriki zamanda ikinci yaşam aküsünü normal akü takıp röle ile şarj sistemini buna bağlayıp diğer yaşam aküsü ile arasına anahtar koyarak sistemi daha sağlıklı hale getirmeyi düşünüyorum.

Hocam helal olsun be. Emeğinize sağlık her mesajınızı ilgiyle takip ettim. Sanayi ile alakalı nir mesleğiniz olmamasına rağmen çok profesyonel bir iş çıkardınız helal olsun. Karavanınızı güzel günlerde güle güle kullanın.

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR