Iveco Daily Panelvan Aracın Karavana Dönüşümü için Yardım ve Önerileriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cappu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,372

cappu

Yeni Üye
herkese selam ...
26 yasında ıcmımarım babam yıllardır bı karavan alıp turkıye turuna cıkmak ister ve hep bu iş hayalde sınırlı kalır...
bu sene bı adım atıp kendısıne 1998 model ıveco dalıy bı panelvan aldım ve karavana cevırmek için çalışma ve araştırmalarına başladım bu sitenın caravan yapımı ve kullanımı konusunta tecrubeye sahip paylasmcı karavan severlerın buluşma noktası oldugu dıkkatımı çektı ve aranıza katılmaya karar verdım...
aracımı karavana donustururken fotograflayıp çizimleri ile beraber sizlerle paylaşmayı düşünüyorum ama karavan konusunda tecrübesiz oldugumdan karavan kullanıcaılarının tavsiyelerine ihtiyacım var...
karavan 2+1 kullanıcılı
mutfak , tuvalet, ve jenarator + kullanım akusu mutlak konulmalı dıye dusunuyorum

ilk olarak aracın elektırık ve su sistemini çozmek ıstıyorum

temız su deposu kaç lıtre olmalı kırlı su deposu kac lıtre olmalı ..
tuvalet icin nasıl bır sıstem onerısınız.. elektırıklı yada manuel pompalı bı tuvaletmı yoksa karavan için kasetlı tuvalet sistemleri yeterlı oluyormu...

tafsıyelerınızı beklıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim tesekkuler

[attachment=1]

Etiketler
Ynt: Iveco Daily Panelvan Aracın Karavana Dönüşümü için Yardım ve Önerileriniz?

Sayın Cappu, profilinizde hangi şehirde ikamet ettiğiniz yazmıyor.
Eğer İstanbul'da iseniz buluşup size ne derece yardımcı olabileceğimizi konuşuruz.
Böylece daha hızlı yol almış olursunuz, sonra da yine aşama aşama buradan diğer kampçı dostlarla paylaşırsınız.

ANAKAMP Danışma Hattı'ndan bana ulaşabilirsiniz.

gunaydın ...
evet istanbul tuzladayım...

danışmak istedıgım bı kaç konu var yardımcı olursanız cok sevınırım
gun içinde sizı rahatsız ederim saygılar...

Çizim de görülen karavan bende var. İveco Daily 35 S 11.Dizayn bana ait. Full bir karavan. Yapımını ise EGE Karavan Mehmet Kökçü gerçekleştirdi.
Göztepe de oturuyorum. Gelebilirseniz size yardımcı olmaya çalışırım.
Gelmeyi düşünürsenizl ütfen kullanıcıların boy,kg.yaş vb. ayrıntıları ile yaşam biçimlerinde önem verdikleri hususları not alarak gelin. (Bir karavanın dizaynında fiziki çözümlerden önce yaşam biçimine ait problemlere öncelik verilmesinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. )
Selamlar,
RÜZGAR

aracınızı gormem benım için çok yararlı olacaktır. bu konda bana vakıt ayırabılırsenız çok sevinirim

mümkünse haftaiçi mesayi saatı dışında size uygun bı zamanda sizi ziyaret etmek isterim ...
teşekkür ederim saygılar...

Gelebileceğinize sevindim. Adresim ve tarifini özel mail adresinize gönderdim.
Selamlar,
RÜZGAR

teşşekür ederim mailiniz ulaştı...

http://www.caravan-salon.de/ adresinde dusseldorf alamnyada düzenlenen caravan fuarı ile ilgili bilgiler var
http://www.mdna.com/shows/caravan.html adresinden de ulaşabilirsiniz,ayni almanlar pek teknoloji sırrı paylaşmak istemezler ama satış için hiç olmaz sa biraz göstermek zorundalar.
katalog vs istenebilir , almanca olmaz sa ingilizcede olur.
türklerin yoğun olarak yaşadığını hesaba katarak ilişki kurduğunuz firmada bir vatandaşımızın bulunabileceğini hesap ederek kontak kurmanızı tavsiye ederim.
yardım konusunda ise daha önce belirttiğim gibi bir cnc plazma kesim ve çok sayıda kaynak makinam var atelyem haskçy sanayi gebzede, tasarladığınız bir metal parçayı autocad de çizer bize gönderirseniz paslanmaz bile olsa kesr kaynatırız. maliyetleride çok düşük olur. neredeyse malzeme maliyetine
gezenbilir üyelerine kapımız açık.
madem tuzlada oturuyorsun tersaneler bölgesinde bir çok yat donatan imalatcılar var onları dolaşıp da bilgi edinebilirsin. bende reno master veya mersedes sprinter için düşünüyorum. özellikle arka sol köşeye bir duş tuvalet ile donatmalıyım. benim babam da meraklı ancak prostat sorunu yüzünden birtarafa gidemiyor. yani ancak böyle özel bir araçla gidebilir.

www.buerstner.com adresinde özellikle ducatolardan yapılmış caravanlar ve çok sayıda resim ve detay var mutlaka bakın floor plan ı indirip kopyalayın ve autocad de yapıiştırın sonra sitedeki dış ölçüler boyutuna scale yapın save edin sonra üstünden istediğiniz gibi ölçü alırsınız.
içmimarım demiştiniz galiba autocad biginiz vardır diye diünüyorum

ilginize çok teşekkür ederım ...
sanırım motor ıcın platform ve gırsıte basamak ıcın sızden yardım ıstıyıcem ...
zaten yat sektörunde tasarımcı olarak çalısıyorum yat donanımcıları ıle süreklı iç içeyiz ama maliyete gelınce yat donanımları ,karavan donanaımlarına gore 3 kat daha pahalı ... buzdolabı araştırırken aynı üründe tuzla fıyatı dogubank fıyatının tam 3 katı oldugunu gördüm marin diyince nedense x3 uyguluyorlar :smiley: orta sınıf bı malzemeyle ıyı sonuç elde etmeye calısıyorum :smiley: ... plan ve kullanım konusunda hüseyın bey (RÜZGAR) bana cok yardımcı oldu burdan çok teşekkürlerımı ıletıyorum...
verdıgınız sıtede çok güzel detay ve çözümlemeler var...aracıın şu gunlerde elektırık tehsisatı projelendırılıyor. bana ıç yerleşimden çok teknık bilgi ve marka malzeme onerısı ıhtıyacım var..iç yerleşım benım işim zatten :smiley: bu arada acad çizimi ve her türlü 3 boyutlu modelleme ihtiyacınız olursa gezenbilir üyelerıne yardımcı olabilirim bilginize ...
tekrar teşekkürler

Sn.Rüzgar merhabalar,
Yukarıdaki yazışmalardan iveco karavanınız olduğunu okudum.
Ben de 4 kişilk ailem için sizdeki tip bir panelvan alıp karavana dönüştürmek istiyorum.
Sizin aracınız 4 kişi için uygun ise fikir almak için görmek isterim.
İstanbul dayım. Hafta sonları Kadıköy yakasına geçebiliyorum.
Teşekkürler,

Sn. "selsun"
Bir süreliğine İstanbul dışında olacağım. Döndükten sonra forum a bilgi vereceğim.
Bu ara da bahsettiğiniz dört kişi iki büyük iki çocuksa ve çocukların ayrı yatması gerekiyorsa farklı bir dizayn gerekecek. Ancak her halde 10.5 m3 bir araç yeterli olmaz. 12 ya da 15 m3 civarında bir araç alabilirseniz duş tuvalet kabinli iyi bir karavan yapabiliriz. Umarım vaktiniz yeterlidir.
Aradığınız için teşekkür ederim.Selamlar,
RÜZGAR

Sn.Rüzgar,
Yanıtınız için teşekkürler, İstanbul a dönüş haberinizi bekliyor olacağım.
Dört kişi tahmin ettiğiniz gibi iki büyük + bir adet 18 yaş + bir adet 12 yaş
Yatma düzeni idaalde 2+1+1, fakat 2+2 veya 4 (dizaynda çok zorunlu kalınırsa) olarak da düşünebilirim.
Hoşçakalın, Gezekalın
SELSUN

Sn. cappu ve Sn.selsun
Yeni motorkaravanınızın yapımında size kolay gelsin diyorum.
Ben de şu sıralar yapmayı düşündüğüm camper türü bir karavan için iç dizayn arştırıyorum.
Belki sizde çeşitli projeler bulmuşunuzdur ama , faydalı olabilmek açısından bir kaç güzel panelvan için iç tasarım linkini paylaşmak istedim. Saygılarımla.

http://www.motorhomechooser.co.uk/featured-murvimo-b.php
http://www.motorhomechooser.co.uk/featured-timbdestiny-a.php
http://www.motorhomechooser.co.uk/featured-tribute650-a.php
http://www.motorhomechooser.co.uk/featured-torbayny-a.php
http://www.motorhomechooser.co.uk/index.php

Not: Link sayfalarındaki "Next - Outside& Inside... "More" tıklarsanız detaylı ve büyük resimlerle iç tasarımları görebilirsiniz.

Teşekürler Sn.Erdenbay,
Gerçi bende yeni bir üye sayılırım ama aramıza hoş geldiniz.
gönderdiğiniz linkleri inceleyeceğim.
Hoşçakalın, Gezekalın
SELSUN

tamam çok memnun aldım başka arkadaşlardan yardım almanıza bu sitenin amacı paylaşım zaten, hatta ilerde boş bekleyen caravanlarımızı bir havuzda toplayıp yabancı turistlere kiralayacak bir sistem bile oluşturabiliriz. yada karavan safariler düzenleyebiliriz. 4, 5 arabalı konvoylar şeklinde, ben hem izci hemde gönüllü itfaiyeci olduğumdan biraz daha farkalı amaçlı bir karavan planlıyorum. yani amacım sadece babamı gezdirmek değil benimki
haberleşelim

selsun' Alıntı:
Sn.Rüzgar,
Yanıtınız için teşekkürler, İstanbul a dönüş haberinizi bekliyor olacağım.
Dört kişi tahmin ettiğiniz gibi iki büyük + bir adet 18 yaş + bir adet 12 yaş
Yatma düzeni idaalde 2+1+1, fakat 2+2 veya 4 (dizaynda çok zorunlu kalınırsa) olarak da düşünebilirim.
Hoşçakalın, Gezekalın
SELSUN

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=15718.0

bu başlıkta özellikle siz ve benim gibi tasarım aşamasında olanlar için faydalı olacağını düşündüğüm , 'online' çalışan bir camper tasarım modülü tanıttım.İlginizi çekeceğini umuyorum...
Hoşçakalın ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR