Iveco daily panelvandan karavan dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasan.okuyucu.180 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 277
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 185,351
Ben de yeni bir İveco Daily camper sahibi olarak foruma katılmak istedim. Her ne kadar dönüşümü kendim yapmış olmasam da, iç dizaynı kendim yaptım ve oldukça değişik bir karavan oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 48 Ekli dosyayı görüntüle 49 Ekli dosyayı görüntüle 52 Ekli dosyayı görüntüle 53 Ekli dosyayı görüntüle 54
Merhabalar.
yatak kısmı nasıl açılıyor sizin karavanınızda acaba yatak acılmış hali ile bir fotoraf koyarmısınız.
zira tasarım çok güzel.
saygılar

Etiketler
Oturma gurubunda ki masanin ayagi içe doğru katlaniyor ve oturma seviyesine kadar aşağiya iniyor... Hepsi ayni seviyeue geliyor ve 3 tanede profili iki oturma gurunu arasina koyup uzerine masa yi koydugumuzda dümdüz 120/185 yatak oluyor... Resimleri daha sonra eklerim selamlar... Tesekkurler...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oturma gurubunda ki masanin ayagi içe doğru katlaniyor ve oturma seviyesine kadar aşağiya iniyor... Hepsi ayni seviyeue geliyor ve 3 tanede profili iki oturma gurunu arasina koyup uzerine masa yi koydugumuzda dümdüz 120/185 yatak oluyor... Resimleri daha sonra eklerim selamlar... Tesekkurler...

Sent from my iPhone using Tapatalk
çok teşekkür ederim resimleri merak ile bekliyorum.
saygılar.

Kağan bey,
ben alçalan masa için mobilya aksesuarları satılan mağazalarda satılan yaylı , masa - sehpa mekanizması kullandım. Masayı indirmek için bir ipi çekip masayı üstten bastırmak , kaldırmak içinse tablayı yukarı çekmek yeterli oluyor. Resim aşağıda yatak ebatları 175x195. Ayağınızı koridora doğru uzatma imkanıda mevcut.
20150811 185641

Ynt: Iveco Daily Panelvandan Karavan Dönüşümü

Hasan bey öncelikle aramıza hoş geldiniz galiba sizinle 6. iveco,cu olduk aynı aracın 2004 de bende var ve 3 yıl önce kendi capımda bir karavan yaptım ve ilk yıl Gürcistan,da olmak üzere 2 yıl gezdim ve 3 .yılımızın başlamasını özlemle bekliyoruz.
Hasan bey 4 kişilik bir aileniz olduğunu bahsetmişiniz bu doğrultuda secilen araç 4,54 cm,lik uzunluğu ile cok yerimde
bir karar gördüğüm kadarı ile tüm bakımlarda yapılmış bu aşamada size bir önerim arka makasları mavi makas dediğimiz makkaslarla değiştirmeniz size en önemli konularımızdan biri olan ağırlık konusunda fayda sağlıcak ikicisi aracın esnemesini cok rahatlatacak ( Adil 05 ) ( Aka ) ve ben ücümüzde aynı makasları kullanmakktayız ve cok rahatız tabi tercih sizin !!
Hasan bey diğer bir konu bu tip araçlarda tüm panelvanlarda olan sıkıntı arka kapılar ikisinide söktürün ve yatak kısmına kadar kapattırın cünki bu tip tüm araçların kapılarından mütüş ses gelmekde ayrıca güvenlik acısından cok önemli örnekleri cok var bende bu konuda yardımcı olabilirim şu aralar adil05 hocamda araştırmada şimdilik bu kadar Hasan bey kolay gelsin deyim aynı araç olduğu icin yardımcı olacağım bir konu olursa elimden geleni yapmaya hazırım Tugay Demiral 0 532 633 23 19 Kayseri / Sivas
Öncelikle merhaba, bende bir iveco motokaravan düşüyorum araştırmalara başladım. Biraz fikir sahibi olmaya nereden başlamalıyım gibi cevaplar araken önce bu siteyi sonra bu çalışmayı buldum. Burada okuduğum yazılarda insanlar proje tecrubelerini aktarıyor. Ve bu ben aradığım bir şey, 2 yetişkin 2 çocuk standart kadrom.Ancak 2 yetişkin daha eklene bilir. dede ve anneanne gibi o yüzden biraz büyük araçlara bakıyorum. Sanırım bu konuda İveco iyi bir seçim yada sizin öneriniz. İç ölçülerini satıcıyı arayıp ölçü istedim 50c11 truzim paketmiş 35c 40c 50c farklı modellerin farklarını bilen bulamadaım bende çok büyük farklar bulamadım belki donanımdır. Nasıl bir yol izleme konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Dolmuş çıkması bir araç mı, yoksa panelvan olması sart mı ? hangi modeli seçmem gerekir. Ve iç ölçülerini nasıl temin edebilirim. plan proje gibi evraksal işler için nelere dikkat etmem gerekir. Bir sürü deli soru ile sizin kafanızı şişirdim. Forumda aldığım özet iyi bir plan yapın yoksa ger dönüşü olmuyor. heyecan ve merakla cevabınızı bekliyorum.

Aytekin bey, benimde daha bir kaç saatlik bu karavan seçimi araştırmaları serüvenimde öğrendiklerimden biri ivecolar için 35-40-50 ibareleri aracın taşıyabileceği yükü temsil ediyor. (3500-4000-5000 kg ) gibi. 11-13 gibi rakamlarda beygir gücünü (110-130 bg) gibi temsil ediyor. ayrıca ivecolar ince uzun yüksek oluyormuş, Psa grubu ise daha geniş kısa ve alçak (aynı hacim araçlar için). Sanırım birde ivecolar biraz daha fazla yakıyormuş. umarım yanlış bilgi vermemişimdir.

İmalatı kendimiz yapmak istesek, bu araçın belli standartları olmalımı yok sa kafamıza esen her araçtan motokaravan yapıla bilir mi?

İmalatı kendimiz yapmak istesek, bu araçın belli standartları olmalımı yok sa kafamıza esen her araçtan motokaravan yapıla bilir mi?

Her araçdan ihtiyaç ve talebinize uygun karavan yapabilinirken artık bundan böyle yetkili ve kayıtlı şirketlere yaptırabilirsiniz. Kendiniz yapamazsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Her araçdan ihtiyaç ve talebinize uygun karavan yapabilinirken artık bundan böyle yetkili ve kayıtlı şirketlere yaptırabilirsiniz. Kendiniz yapamazsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

.
Bu bilginizin kaynağı olarak, hangi yasada, ne zaman değişiklik olduğunu lütfen yazabilir misiniz ?

.
Bu bilginizin kaynağı olarak, hangi yasada, ne zaman değişiklik olduğunu lütfen yazabilir misiniz ?
Ekim 2017 ye kadar süre var , bu tarihten sonra kişiler kendi yapamayacak , yetkili firmalar yapacak diyorlar . Hangi yasa veya yönetmeliğe göre diye sorunca cevap yok .
Ama ben dikkate alacağım , neme lazım , ateş yanmayan yerde duman çıkmaz derler !

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasan bey öncelikle hayırlı olsun mükemmel bir iş çıkarmışsınız,merak ettiğim ruhsat işini nasıl yaptınız fatura proje tse vs.,forma yeni katıldım ve önceki konularda araştırım fakat bir cevap bulamadım 2009 da yapılan yorumlarda panelvandan motokaravan olmaz minibüs olmalı gibi, artık kimse kendi karavanını yapamicak bu işin ehli olan firmalar yapabilir gibi paylaşımları gördüm....acıkcası sizin gerçekleştirdiğiniz projenin neredeyse aynısını düşünen biri olarak umudumu kaybetmiş iken sizin projenizi gördüm ve tarih 2017 yeniden heyecanlanmaya başladım kanunlarda son durum nedir bunu sanırım en iyi siz bileceksinizdir çünkü daha yeni ruhsat çıkarmışsınız,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi akşamlar gezen bilir üyesi arkadaşlar ben bugün sitenize üye oldum iveco daily 2006 model bir araç aldım bunu karavana çevirmek istiyorum ben Adana’da ikamet ediyorum bana yakın iveco daily karavan projesi çizen varsa biliyorsanız adresini telefonunu verirseniz çok memnun olurum çok teşekkür ederim hepinizin yeni yılını kutlarım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri