Iveco M23 Aracımın Motokaravana Dönüşümü için Görüşleriniz Önerileriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okanmartin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,057

okanmartin

Ana Kamp
Yer
çanakkale gelibolu
öncelikle herkeze selamlar. yeni üyeyim ilk mesajım hatam varsa uyarın. bir adet ıveco M23 aldım motokaravan yapmak istiyorum. forumları okudum kafam iyice karıştı yardımcı olan olursa sevinirim.

Etiketler
Ynt: Iveco M23 Aracımın Motokaravana Dönüşümü için Görüşleriniz Önerileriniz?

Sayın Okanmartin aramıza hoş geldiniz arabanızda hayırlı olsun,şimdi kafanızı karıştıran nedir siz nasıl birşey düşünüyorsunuz bizden nasıl bir yardım istiyorsunuz bunları yazarsanız daha kolay fikir verebiliriz.

Hayırlı olsun şimdiden bende düşünmüştüm m23 ü iyi araç.

Aracınız hayırlı olsun.Aşamalarını yazarsanız bizde yararlanırız,kolay gelsin.

Okan bey; hayırlı olsun inşallah istediğiniz gibi bir karavana sahip olursunuz.

okan bey hos geldınız.
aracınız hayırlı olsun . o aractan ıyı bır karavan yapabılecegınıze ınanıyorum. tam yerındesınız. bu yonde sızı yonlendırıcek ve deneyınlerını aktarabılecek cok sayıda arkadaslarımız var .
basarı dıleklerımle , selamlar gonderıyorum.
mehmet.

yaybek' Alıntı:
Okanmartin bey tek mesaj yazmış ve bir daha uğramamış sanırım buraya acaba ne aşamada karavanı tamamlayabilmişmi.
öncelikle merhaba ...aracı aldım ama korkular oluşmaya başladı.ya tamamlayamazsam diye...umarım yenerim. ilk olarak koltukları ve tabanı söküp ne durumda olduğunu görmek istedim. sadece hafta sonları üzerinde çalışabildiğim için biraz ağır seyrediyorum.3 hafta sonunda ancak taban döşemelerini söküp alttaki çürükleri kontrol ettim. sadece arka çamurluk profillerinde çürük çıktı. tabanın üst profillerini söküp zemini 20cm daha düşürmüş oldum. yakında fotolarıda sizlerle paylaşıcam.

Okan bey başlamak bitirmenin yarısıdır derler sizin yaşadığınız korkuların aynısını bende yaşadım,zarar etmese idim arabayı satmayı bile düşündüm fakat Mevla bir kuvvet ve fırsat verdi ve ben şimdi kendi karavanıma biniyorum.Umarım sizde en kısa zamanda hayalinize kavuşursunuz yaz'a daha çok var acele etmeden iyice sindire sindire araştırıp uygulama yapınız.

yaybek' Alıntı:
Okan bey başlamak bitirmenin yarısıdır derler sizin yaşadığınız korkuların aynısını bende yaşadım,zarar etmese idim arabayı satmayı bile düşündüm fakat Mevla bir kuvvet ve fırsat verdi ve ben şimdi kendi karavanıma biniyorum.Umarım sizde en kısa zamanda hayalinize kavuşursunuz yaz'a daha çok var acele etmeden iyice sindire sindire araştırıp uygulama yapınız.
sağolun yusuf bey. umarım istediğim gibi olur. planlarımı uygulayabilirsem mayıs ayında bitirmeyi istiyorum.

Okan bey imkan varsa ve istiyorsanız hiç düşünmeyin biter.

Kafanıza takılan her konuyu burada yazabilirsiniz size yardımcı olmak için can atan bir forum burası.

kodalmmm' Alıntı:
merhaba okan bey,ben de toyota coaster( 25 kişilik) otobüs aldım karavan yaptırıyorum, gayet kullanışlı olacak gibi görünüyor,
hayırlı olsun aracınız. bende toyoto almak istiyordum fakat şartlar dahilinde ancak M23 alabildim .umarım istediğiniz gibi olur. kolay gelsin.

kodalmmm' Alıntı:
aslında şu an yapımına başladım,ostim de(DEMİRAY KAROSERİ-ANKARA) iç tadilatı yapılıyor,koltuklar söküldü,tavan,taban ve yan döşemeler söküldü,vs,yatak ve oturma grubu yapıldı diğer bölümler ise 1 yıllığına yurt dışı görevim nedeniyle gelince yapılacak,
eh kolay gelsin.

yaybek' Alıntı:
Okan bey imkan varsa ve istiyorsanız hiç düşünmeyin biter.

Kafanıza takılan her konuyu burada yazabilirsiniz size yardımcı olmak için can atan bir forum burası.
yusuf bey tekrar merhaba.kafamı kurcalayan bir şey var. aracımın arka camını ve sol cepheden 3 camını kapatmayı düşünüyorum. camlar sökülüp yerine saç yaptırmak istiyorum fakat çevremdeki tanıdığım ustalar aracı bozarsın diyorlar sizcede görüntü çirkinliği oluşurmu ?

Okan bey aracın bozulmasındaki kasıt görsellik ise diyeceğim yok ama teknik olarak olmazsa olmaz değil eğer orjinal görünümü bozulmasın istiyorsanız camlara film yaptırıp içeridende döşeme ile kapatılabilir,yok olmadı daha önce bir araçta görmüştüm cam yerine sac uygulanmıştı cam lastikleri orjinal duruyordu benzer bir uygulama yapılabilir.
Bu araç zaten motokaravan olarak kullanılacaksa bundan sonra o kısımlar uygun bir şekilde kaportacıda kapatılıp boyanabilir işin ehli bir usta çokda estetik bir şekilde çözer bu işi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri