Iveco M29 Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan firatcoskun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,040
:smiley: Evet, meşakkatli bir yol ancak ben keyif alıyorum. Aslında işi çok daha basite indirgeyip devam edebilirdim ancak hem yaptığım işin kaliteli olması hem de keyif aldığım için bu yolu seçtim. Destekleriniz için çok teşekkür ederim 🙏🙏

Son durum;

Maalesef ki zemin döşemelerinin sökümü sonrasında acı gerçeklerle yüzleşmek durumunda kaldım 😊 Ana şase sağlam olsa da taşıyıcı profillerin bir kısmında çürükler mevcut ve bunlar beni aşan işler. Bu nedenle ani bir karar değişikliği ile aracı karosere sokmaya karar verdim. Aksini yapmak pek de akıllıca ve güvenli olmazdı. Karoser yenileme ve güçlendirmesi sonrasında ve de muhtemelen boya işlemi sonrasında kaldığım yerden devam edicem. Karoser ve boya aşamaları hakkında sizlere olabildiğince görsel ve bilgi aktarmaya çalışıcam.

Son durum;

Maalesef ki zemin döşemelerinin sökümü sonrasında acı gerçeklerle yüzleşmek durumunda kaldım 😊 Ana şase sağlam olsa da taşıyıcı profillerin bir kısmında çürükler mevcut ve bunlar beni aşan işler. Bu nedenle ani bir karar değişikliği ile aracı karosere sokmaya karar verdim. Aksini yapmak pek de akıllıca ve güvenli olmazdı. Karoser yenileme ve güçlendirmesi sonrasında ve de muhtemelen boya işlemi sonrasında kaldığım yerden devam edicem. Karoser ve boya aşamaları hakkında sizlere olabildiğince görsel ve bilgi aktarmaya çalışıcam.
Hayırlısı olsun, Takipteyiz.

Neyse ki karoserci arkadaşlar işe hızlıca başladılar...
D1482f8e5516bbe2f2d1169c3ade107a

M2103K19G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cf8ec488b9042e0956122cb8ef8121f2

Karoser işlemi devam ederken diğer yandan karavan camları için bir araştırmaya girdim. Belki de bir çoğunuzun YouTube'dan tanıdığı Bursa Doğuş Oto Cam Yücel abi ile görüştüm. Kendisi karavan fuarı için istanbul'daydı gidip bizzat tanışmak istedim. Tam da ekranlarda gördüğünüz gibi iyi niyetli ve temiz bir esnaf kendisi. Birlikte ölçülerimizi belirledik, hesabımızı yapıp anlaştık.

50x65 Acil çıkışlı heki - 1 Adet
40x60 Sürgülü kavisli kenarlı pencere - 2 Adet
140x50 Sürgülü kavisli kenarlı pencere - 1 Adet
40x20 Sürgülü kavisli kenarlı pencere - 1 Adet
87430adebcc01947e6eb18605ffe38b0

İlaveten Doğuş Oto Cam - Yücel abi saolsun daha ben fuardan çıkmadan ürünleri kargoya teslim ettirdi. Sanırım bugün elimde olurlar. Detayları gün içinde geçmeye çalışıcam...

Çok teşekkürler Hakan bey, hepimizin yardımcısı olsun inşallah... Siz hangi aşamadasınız acaba? Takip edebileceğimiz bir mecra varsa takip etmek isterim bende.

Selam,

Konuyu açtım sonunda :smiley:

Selam,

Konuyu açtım sonunda :smiley:

👍 Hayırlı olsun, hemen takip ediyorum... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR