Iveco M29 Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan firatcoskun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,035

Covid ve işlerin yoğunluğu sonrasında imkan buldukça kaldığımız yerden devam ediyoruz... Yalıtımı karbon takviyeli 5 cm lik eps ile yapıyorum. Geçtiğimiz pazar günü rezistans teli ve küçük bir akü vasıtasıyla düzenek kurarak eps straforları gerekli boyutlarda keserek tavan yalıtımını bitirdim.
Fb561b76e5bb4061331df2d343af3a54
043d7f06abf415c2038b6748d465f0c8

M2103K19G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karkas keresteleri için İkitelli Keresteciler sitesine gittim. 3x2 ve 4x2 cm ölçülerinde keresteye ihtiyacım vardı. Birkaç farklı esnaftan fiyat aldım. Sonrasında tüm ürünleri Ustaoğlu kereste adında bir firmadan aldım. Hem esnaflıkları gerçekten çok iyiydi ve çok sıcaklardı hem de fiyatları gayet uygundu. Sağ olsunlar istediğim ölçülerde hazırladılar ürünleri.
WhatsApp Image 2022 01 22 at 121510
WhatsApp Image 2022 01 22 at 121505
WhatsApp Image 2022 01 22 at 125134 1
WhatsApp Image 2022 01 22 at 125134

Merhaba

Son halini ve bugüne kadar yaptığınız harcama ortalama ne kadar tuttu bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Benimde İveco için düşüncem var da.

Merhaba

Son halini ve bugüne kadar yaptığınız harcama ortalama ne kadar tuttu bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Benimde İveco için düşüncem var da.
Merhaba Kenan Bey,

Araca en son tavan sepeti yaptırdım, görsellerini ekliyorum. Yoğun çalışmam nedeniyle hızlı ilerleyemiyorum maalesef. Şu aralar iç kısımla ilgileniyorum. Daha önce ki yazılarımda belirttiğim gibi araç karosere girdi ve iç platformları yarıya kadar zeminle eşitlendi ancak zeminin tamamını eşitlenmemesine pişman oldum ve işe koyuldum. Karoser işini yapan usta karşılıklı 1 mt lik yükseltileri düşürmek için 5000 TL isteyince kendim yapmaya karar verdim.

Elektrik, su ve mobilya işini eş zamanlı yapmak istiyorum çünkü tesisatı mobilya içerisinden geçirmeye niyetliyim. Elektrik ve su arızalarında tesisat ulaşılabilir noktalarda olsun istiyorum.

Maliyet konusuna gelince; aracımı pandemi ortalarında aldım ve fiyatlar çıldırmaya henüz başlamıştı.
Araç ve tüm elektrik aksam, su tesisatı vb. (depolar, hidrafor, maceratör) ürünler dahil (Yalnızca mobilya yok diyebiliriz) şuana kadar ki toplam maliyetim 100-120 bin civarıdır. Ancak aracı ve tüm bu ürünleri fiyatlar makulken aldım. Üzgünüm ancak şuan x2 ve hatta x3 diyebiliriz maalesef.

Tabii ki aklınızdaki bütçeyi bilmiyorum ancak şahsi kanaatim yeniden bir araç yapıcak olsam. Bmc Probus düşünürdüm çünkü daha yere yakın ve bir tık daha uzun bir araç.
Eğer niyetiniz varsa ve istanbul'da iseniz elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Bu işe giriştiğimde çok kez moralim bozuldu vazgeçmeyi düşündüm ancak 200-300 bin TL ile artık ne doğru düzgün bir binek araç ne de araba alabilirsiniz. En azından hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ben böyle bakıyorum duruma.

Saygılar, selamlar

WhatsApp Image 2022 08 09 at 115352

WhatsApp Image 2022 08 09 at 115353

WhatsApp Image 2022 08 09 at 115354

WhatsApp Image 2022 08 09 at 115355

WhatsApp Image 2022 08 09 at 115500

WhatsApp Image 2022 08 09 at 115501

Merhaba Kenan Bey,

Araca en son tavan sepeti yaptırdım, görsellerini ekliyorum. Yoğun çalışmam nedeniyle hızlı ilerleyemiyorum maalesef. Şu aralar iç kısımla ilgileniyorum. Daha önce ki yazılarımda belirttiğim gibi araç karosere girdi ve iç platformları yarıya kadar zeminle eşitlendi ancak zeminin tamamını eşitlenmemesine pişman oldum ve işe koyuldum. Karoser işini yapan usta karşılıklı 1 mt lik yükseltileri düşürmek için 5000 TL isteyince kendim yapmaya karar verdim.

Elektrik, su ve mobilya işini eş zamanlı yapmak istiyorum çünkü tesisatı mobilya içerisinden geçirmeye niyetliyim. Elektrik ve su arızalarında tesisat ulaşılabilir noktalarda olsun istiyorum.

Maliyet konusuna gelince; aracımı pandemi ortalarında aldım ve fiyatlar çıldırmaya henüz başlamıştı.
Araç ve tüm elektrik aksam, su tesisatı vb. (depolar, hidrafor, maceratör) ürünler dahil (Yalnızca mobilya yok diyebiliriz) şuana kadar ki toplam maliyetim 100-120 bin civarıdır. Ancak aracı ve tüm bu ürünleri fiyatlar makulken aldım. Üzgünüm ancak şuan x2 ve hatta x3 diyebiliriz maalesef.

Tabii ki aklınızdaki bütçeyi bilmiyorum ancak şahsi kanaatim yeniden bir araç yapıcak olsam. Bmc Probus düşünürdüm çünkü daha yere yakın ve bir tık daha uzun bir araç.
Eğer niyetiniz varsa ve istanbul'da iseniz elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Bu işe giriştiğimde çok kez moralim bozuldu vazgeçmeyi düşündüm ancak 200-300 bin TL ile artık ne doğru düzgün bir binek araç ne de araba alabilirsiniz. En azından hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ben böyle bakıyorum duruma.

Saygılar, selamlar
Fırat Bey Merhaba,

Çok çok teşekkür ederim dönüşünüz için. Tahminim de tam bu yöndeydi pandemiden sonraki fiyatların çıldırmasına kaldınız mı onu çok merak etmiştim. Bütçe konusu henüz bende tam net değil ancak bu tür bir aracı çevirmek için şu ortamda belirttiğiniz miktarı çok rahat bulacağımı düşünüyorum. Zaten artık 100.000 den aşağı yarı minibüs yarı camper bile yok. Emeğinize sağlık çok ama çok harika olmuş.

Merhaba Kenan Bey,

Saygılar, selamlar
Maşallah, Güzel görünüyor dışarıdan...

Fırat Bey Merhaba,

Çok çok teşekkür ederim dönüşünüz için. Tahminim de tam bu yöndeydi pandemiden sonraki fiyatların çıldırmasına kaldınız mı onu çok merak etmiştim. Bütçe konusu henüz bende tam net değil ancak bu tür bir aracı çevirmek için şu ortamda belirttiğiniz miktarı çok rahat bulacağımı düşünüyorum. Zaten artık 100.000 den aşağı yarı minibüs yarı camper bile yok. Emeğinize sağlık çok ama çok harika olmuş.
Rica ederim Kenan bey, umarım gönlünüzden geçene sahip olursunuz. Dediğim gibi konuyla ilgili elimden gelen birşey olursa seve seve...

Uzun bir aradan sonra tekrardan herkese selamlar. İşler güçler vb. durumlar sebebiyle uzun bir süre ara vermek zorunda kaldım.
Bu ara dönemde aracı evin önünden, çalıştığım işyerinin bulunduğu siteye getirdim. Evin önünde maalesef birileri aracı boydan boya komple çizmiş. Neyse ki çizik derin değil ve pasta ile kapanabilecek gibi. Şuan çalıştığım firmaya ait depo önünde kameralar altında :smiley:

Araçta yaptırdığım karoser çalışmasında ustanın önerisi üzerine koltuk platformlarını ortaya kadar indirmiştik. Ancak şoför arkası ve yolcu koltuğu arkasına koltuk yapacağım için sonradan bunun hata olduğunu fark ettim. Karoser ustası ile görüştüğümde karşılıklı bu alanı zeminle sıfırlamak için 5000 TL gibi bir rakam istedi. Bende bunun üzerine bu işi kendim yapmaya karar verdim. Öncesi ve sonrası ile görselleri paylaşıyorum. Becerip beceremediğime sizler karar verin isterim :smiley:

Öncesi;

Son düzenleme:

Uzun bir aradan sonra tekrardan herkese selamlar. İşler güçler vb. durumlar sebebiyle uzun bir süre ara vermek zorunda kaldım.
Bu ara dönemde aracı evin önünden, çalıştığım işyerinin bulunduğu siteye getirdim. Evin önünde maalesef birileri aracı boydan boya komple çizmiş. Neyse ki çizik derin değil ve pasta ile kapanabilecek gibi. Şuan çalıştığım firmaya ait depo önünde kameralar altında :smiley:

Araçta yaptırdığım karoser çalışmasında ustanın önerisi üzerine koltuk platformlarını ortaya kadar indirmiştik. Ancak şoför arkası ve yolcu koltuğu arkasına koltuk yapacağım için sonradan bunun hata olduğunu fark ettim. Karoser ustası ile görüştüğümde karşılıklı bu alanı zeminle sıfırlamak için 5000 TL gibi bir rakam istedi. Bende bunun üzerine bu işi kendim yapmaya karar verdim. Öncesi ve sonrası ile görselleri paylaşıyorum. Becerip beceremediğime sizler karar verin isterim :smiley:

Öncesi;

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.