İzmir Dikili Deliktaş Köyü Şehit Cengiz Topel İlköğretim Okulu Yardım Çağrısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,868

SEVAL

www.sevalduban.com
Web
www.sevalduban.com
Merhabalar,
Ben, İzmir'in Dikili ilçesinde Deliktaş Köyü'nde Şehit Cengiz Topel İlköğretim okulunda sınıf öğretmenliği yapmaktayım.
Size okulumuzun durumundan bahsetmek istiyorum.
Eğer yardımcı olabilirseniz,inanın çok büyük bir iylik yapmış olacaksınız...
Okulumuz bu yıl bir hayır sever abi tafarından boyatıldı,bazı tamirleri de yapıldı.
Çok sevimli,güzel bir köy okulu...
Fakat çok fazla eksiği var.
Aslında aklınıza gelebilecek her türlü şeye ihtiyaç var...
En basitinden lavabolarda kullanılan temizlik malzemelerine ihtiyaç varç.
Projeksiyon, bilgisayar..
Bulunan bir kaç eski bilgisayarlarımızla bırakın net' e girip çoçuklara faydalı biri iki etkinlik izletmeyi, açıp kapatırken bile dakikalarca bekliyoruz. Bazen bir ders saatimiz bile bilgisayarda bir işlemi açmayı beklemekle geçiyor.
Kütüphanemizde kitaplarımız yok...
Aklınıza gelebilecek birçok şey...
Kullanılmayan DVD veya VCD oynatıcısı olabilir,hoperlör olabilr...
Aklınıza gelemiyecek ,işe yaramaz dediğiniz şeyler bizde nimet olabiliyor..
Örneğin en basitinden benim sınıfın menteşesi bozuldu. Onu yaptıracak bütçemiz yok. Bu kadar küçük, komik detaylar bizim acil ve büyük ihtiyaçlarımız...
Bilmiyorum size kendimi ifade edebildim mi?
Yani bir çok şeye ihtiyacı olan bir köy okuluyuz...

Şimdiden teşekkürler....

1

2

3

Etiketler
Ynt: İzmir Dikili Deliktaş Köyü Şehit Cengiz Topel İlköğretim Okulu Yardım Çağrısı

Bir tarafta milyar dolarlık akıllı tahta-tablet ihaleleri, diğer yanda açılıp kapanması bile törenle gerçekleşen pc.. Eminim buraya yazana kadar ilgili mercilere sıkıntılarınızı iletmişsinizdir, anlaşılan bir çözüm sağlayamamışsınız.

Menteşe vb. ufak tefek şeylerde de, köyün ahalisi, muhtarı el atıversin artık. Sonuçta çocukları o okuldan yararlanıyor.

PC işini çevrede kullanmayan varsa bir sorarım. Okuldaki fi tarihinden kalma herhalde, işlemcisi nedir bilir misiniz?

Ynt: İzmir Dikili Deliktaş Köyü Şehit Cengiz Topel İlköğretim Okulu Yardım Çağrısı

Önümüzdeki hafta içi, İzmirdeki okulumuza bir DVD oynatıcı göndermek istiyorum.
Hocamızın ismini, telefonunu ve açık adresini buraya ekler misiniz?

Merhaba Gültekin Bey,
Size mesaj attım.
İlginize teşekkürler.

Seval Hanım, pc'nin monitörü kullanılabilir durumda mı?

SEVAL' Alıntı:
Merhaba Gültekin Bey,
Size mesaj attım.
İlginize teşekkürler.

Merhaba Seval Hanım.
E-posta gönderdim, cevap bekliyorum.
Teşekkürler.

Seval Hanım, bilgisayarınız tamamen çöktü de internete mi giremiyorsunuz yoksa? Sizden bir dönüş olmadı mesajıma, umarım başka bir terslik yoktur.

iyi günler,

Enis

düzeltme: imla

waffle' Alıntı:
Seval Hanım, bilgisayarınız tamamen çöktü de internete mi giremiyorsunuz yoksa? Sizden bir dönüş olmadı mesajıma, umarım başka bir terslik yoktur.

iyi günler,

Enis

düzeltme: imla

Merhaba Enis Bey,
yardım çağrısı yapan öğretmen arkadaşa sordum, cevap gelince paylaşıyor olacağım.

Seval Hanım, ben başından beri çağrıyı yapan kişi olarak sizi biliyordum ki, ilk ağızdan aktarmışsınız zaten en başta.

Sizi tanıyanlar biliyordur, ama benim gibi forumda yeni olanlar aynı yanılgıya düşmüştür büyük ihtimal. Öğretmen arkadaşımız mail ya da tel kullanma imkanı yok mu? Bu şekilde, kulaktan kulağa iş biraz uzuyor.

Okulumuzun DVD'si yola çıkmıştır.
Güzel günlerde kullansınlar. ;)

Buraya okul adını yazmışız, tel yazmakta da sorun yoktur snırım. Bugün okuldan İbrahim Bey ile görüştüm, 1 adet kasayı bilgisayarcı bir arkadaşım ayarlamaya çalışacak. İsteyenler aşağıdaki telden ulaşabilir.

0 232 6725348

waffle' Alıntı:
Seval Hanım, ben başından beri çağrıyı yapan kişi olarak sizi biliyordum ki, ilk ağızdan aktarmışsınız zaten en başta.

Sizi tanıyanlar biliyordur, ama benim gibi forumda yeni olanlar aynı yanılgıya düşmüştür büyük ihtimal. Öğretmen arkadaşımız mail ya da tel kullanma imkanı yok mu? Bu şekilde, kulaktan kulağa iş biraz uzuyor.

Çok haklısınız Enis Bey, kusuruma bakmayın.
Bu aralar iş yoğunluğundan pek ilgilenemedim.
Ben de yardım ricası yapan öğretmen arkadaşın mail adresi vardı sadece.
Siz telefon numarasını da yazmışsınız.
Çok teşekkür ederim ilgi ve alakanıza.

Rica ederim, duyurmuş olmanız yeter.

Bilgisayar firması sahibi arkadaşım bir adet pc kasası ayarlamış bu arada, pazartesi okulla irtibata geçip nakil işini görüşeceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri