DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

İzmİr Dolly Karavan Rezaletİ

'GENEL KONULAR' forumunda theodor_malinovski tarafından 13 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu 4534 kişi tarafından okunmuş, 28 cevap yazılmıştır

1. omnitemporal

omnitemporal MURAT ERDOĞAN

Alınan Beğeni:
    292
    Yıllardır bu camianın içindeyim
    Yıllardır takip ederim
    Bir olumsuz görüşle bir değeri yok etmeyelim
    Bülent ustaya kefil olurum

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. DOLLY BÜLENT

DOLLY BÜLENT Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Biz uçurtma yapmıyoruz zaten onu bi zahmet kırtasiyelere bak canım kardeşim.

3. DOLLY BÜLENT

DOLLY BÜLENT Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0

4. DOLLY BÜLENT

DOLLY BÜLENT Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Tanımıyorsunuz ama yorum yapmaya kendinizce hak görüyorsunuz ,yazmaya çalıştığım metinden birşey anlayamadıysanız bu sizin sorununuz.

5. omnitemporal

omnitemporal MURAT ERDOĞAN

Alınan Beğeni:
    292
    Bize karavan yapanlar karavan mühendisi değil
    Uçak mühendisi yada elektronik mühendisi değil
    Çekirdekten yetişen ustalar
    Bülent ustayı hiç tanımam,hiç görmedim
    Ancak buradan deneyimlediğim,anladığım kadarıyla dürüst temiz bir usta
    Sayın teodor malinovsky lütfen konuya dahil olun
    Bu konuyu açıklığa kavuşturalım mümkünse tatlıya bağlayalım
    LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. emrerd

emrerd Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    15
    Hayır, bu tam da sizin sorununuz. Zira nokta, virgül hak getire... Paragraftan haberiniz yok. Hedef kitleniz için yazdığınız bir yazının bu kadar özensiz olması benim için karar vermede yeterlidir. Yoksa sizi tanımam, muhakkak kötü niyetli değilsinizdir, aranızdaki itilafta belki de haklısınız, bu da olabilir. .

bayzero ve buhari altıntaş bunu beğendi.

7. theodor_malinovski

theodor_malinovski Kamp II

Alınan Beğeni:
    12
    öncelikle merhaba,
    yazılan yazılarda her şeyin gayet açık ve anlaşılır olduğunu düşünüyorum. ayrıntılar üzerinde tekrar tekrar dönüp durmanın bir anlamı yok. bülent usta'nın yazmış olduğu cevaba söyleyeceklerim olacaktır:

verdiğim 100 tl kaporayı iade etmek istemen doğrudur. benim onu almak istememem ve bir yere bağışlamanı istemem de doğrudur. ilk yazıyı seninle aramda geçen bu telefon diyaloğundan önce yazdığım için bu ayrıntılara yazımda yer veremedim. kaldı ki sorunumuz zaten para mevzusu değil. olayı saptırmayalım. ben hiç bir zaman hiç bir ustaya verdiğim kapora ile onu satın aldığımı düşünmem. bunu hissettirecek bir davranış içine dahi girmem. aksi durum benim kişiliğime ve vicdanıma terstir. kapora istediğin gün üzerimde 100 TL nakit vardı ve o kadar verebildim. daha fazlası olsa elbette verirdim. ayrıca yazdığım yazının içinde "paramı alıp iş yapmamışsın" gibi bir ifade de yok. öncelikle bunu düzeltmen gerek. işi direkt olarak -en hafif tabiriyle- SAVSAKLADIN. konumuz bu.

karavanı 13 temmuz cuma akşamı almam konusuna gelelim: ben 15 temmuz pazar sabahı tatile çıkacağımı sana defalarca kez söyledim. sen kararlaştırdığımız bütün o işleri 14 temmuz cumartesi günü yapabilecek miydin? kesinlikle 1 günde yetiştirilecek bir iş yoktu ortada. madem iş yükün çoktu, ustam, karavanı niye 1 aya yakın bir süre atölyende yatırdın? "şu an çok yoğunum kabul edemem sonra haberleşelim" demek çok zor muydu? bana tüm bunlara rağmen "karavanı 13 temmuz akşamı getir 15 temmuz pazar sabahı teslim alabilirsin" demiş olsaydın bile ben yine sana bu karavanı bırakmazdım. çünkü yapılması gereken işler kesinlikle 1 cumartesi gününde üstesinden gelinebilecek boyutta işler değildi. sanki ben işin bitimine 1 hafta 10 gün kala karavanı çekip almışım gibi bir hava yaratman da bu durumda hoş değil.

elbette yaz sezonudur, işler yoğun olabilir. bu durumda eğer sen bana 1 ay önce karavanı bıraktığımda işimi dürüstçe son 1 günde yapabilirim 13 temmuza kadar doluyum deseydin ben sana bu karavanı bırakmaz elbette başka alternatifler bakardım. sen bu iş yoğunluğunda benim karavanı atölyene 1 ay önceden kabul edip yapılacak işi son güne -o gün de cumartesi- bırakırsan kusura bakma da gelip başımdan geçenleri burada yazarım.

sevgili omnitemporal,
    bülent usta ile aramda herhangi bir kişisel konu mevcut değildir. kendisinin dürüstlüğü ve iyi insan olması kendini ve insani ilişkiler kurduğu yakın çevresini bağlar. ben kendisiyle bir "ticari" ilişki kurdum ve bu ticari ilişkide edindiğim kötü bir tecrübeyi bu karavan forumunda paylaştım. yaşanılan sorunları dile getirmek kadar da doğal bir durum yoktur. müesseseler gelen olumsuz geri bildirimler yoluyla kendilerini geliştirip daha iyi hizmet verir hale de gelebilirler. körü körüne bir karalama amacı gütmediğim için de serzenişinizi şahsımda çok anlamlı bulmadım. iyi niyetiniz için tabii ki teşekkür ederim.

bu vesileyle karavan dostlarına da tekrar selam ederim.
    saygılar.

Son düzenleme: 1 Eylül 2018
    buhari altıntaş, bayzero ve uysalburak bunu beğendi.

8. jetcool

jetcool Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2
    Sevgili theodor_malinovski , yaşadığın bu tecrübe için üzgün olmakla birlikte bilgilendirmen için çok teşekkür ederim.
    Genellememek lazım lakin nedense benim de karşılaştığım birçok usta ile benzer mevzuularım oldu.
    İşin ilginç kısmı karavancılığa yeni başlayacak bir arkadaşım Bülent Usta'nın Dolly Karavan altında Niewiadow markasının küçük karavan benzeri bir karavanını görüp almaya karar vermişti. Buraları okuyunca derhal vazgeçecektir.
    Bununla beraber, esnaf arkadaşlar, etik ile iletişim kavramını zaman zaman acaba birbirine karıştırıyorlar mı diye düşünüyorum.
    İşinizi dürüst , elinizden geldiğince iyi ve zamanında yapmak başka bişey , tüm süreci karşıdakine anlayacağı şekilde anlatmak , müşteri ile arzu ettiği heran temas kurabilmek başka bişey sanırım. Üstelik iletişim çağını bu derece fevkınde yaşıyorken.
    Geçmiş olsun !

uysalburak ve kartalveat bunu beğendi.

9. techgeek

techgeek Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2
    Ben de Niewiadow NT 126 benzeri Weekend modeli ile ilgileniyordum ama bu yazılanları okuyunca vazgeçtim. Ustanın cevabı da boş bir savunmadan öteye gidememiş. Yazık.

buhari altıntaş ve uysalburak bunu beğendi.

10. takarow

takarow Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    2
    İki taraf içinde üzücü bir durum.

11. buhari altıntaş

buhari altıntaş Bhr74

Alınan Beğeni:
    0
    Laf ola beri gele.sizinki biraz kuru gürültü kardeşim kusura bakmayın karşındaki insan parasıyla işini yaptırmak istiyor ve büyük bir moral bozukluğu yaşıyor.sizde dalga geçer gibi yorum yapıyosunuz..yani kısaca zırvalamışsınız..(not:sizinle polemiğe girmeyeceğim)

12. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    500
    Bu konu durup durup foruma yeni kaydolmuş , farkli isimlerle canli tutulmaya calisiliyor. Binlerce konu icerisinden ilk yorum yapilacak yer burasi mi?
    Bu konunun da forumdan silinmesi gerek. Bir firma boyle kolay kolay sudan sebeplerle internette yaftalanmamali. Forum aglama duvari olmus sanki. Surekli hatirlatiliyor.
    Hadi bir kisi ilk yazisini buraya yazdi. Ikinci kisinin de ilk yazisini buraya yazmasi olasiligi cok ama cok dusuk.Yazan kisilerin IP numaralari kontrol edilmeli. @YOL

Google da Dolly Karavan diye arama yapinca hemen firmanin ardindan bu yazi cikiyor. Bu yazi ondan canli tutulmaya calisiliyor.

Son düzenleme: 8 Şubat 2019
    cirakoglu ve ince999 bunu beğendi.

13. mustafaatk

mustafaatk Kamp I

Alınan Beğeni:
    76
    Teoman Bey di galiba,
    Yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın.
    Konuyu en başından beri dikkatle okuyorum. Ortada ticari bir şikayet durumu var ve taraflar ve forum üyeleri fikirlerini iletiyor. Forumların güzel tarafı da bu.
    Merak ettim sizin ilk mesajını buraya yazıyorlar dediğiniz üyelerin profil sayfalarına baktım. Biri Ağustos 2017 de üye olmuş, biri Ocak 2019 foruma üye olmuş. Konuyu gündeme getirmek üzere üye olupta buraya yazmak için bekleme adına gayet uzun süreler.
    Ben ne olursa olsun forumdan böyle bir konunun silinmesi konusunda karşı görüşteyim. Sonuçta yaşadıklarını ileten tecrübeli bir karavancı, eski bir forum üyesi, cevap verende yıllardır üretim yapan tecrübeli bir karavan üreticisi. Birileri gündeme getirse de getirmese de yaşanmış bir sıkıntı var.

Geçmişte, şu an yaşadığım ev ile ilgili olarak satın almadan önce, emlak konusunda uzman olduğunu yazan birisine ev ve proje ilgili bir soru sormuştum O da Proje sahibi firmaya ve Genel müdürüne saydı sayıştırdı benim sorum üzerinden. Google'da O proje ile ilgili aramada ikinci sırada benim sorum ve adamın cevabı çıkıyordu (ilk o zaman meşhur olmuştum :tearsofjoy: ). Buna rağmen adamlar yaptıkları evleri de çatır çutur sattılar. Siz piyasada iyi iş yapıyorsanız, genel olarak referansınız iyi ise, bu tür tek tük konular iş hayatına çok engel olmuyor.

bayzero bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...