İzmir - Gaziemir - Kavacık - Güzelbahçe Arası Yürüyüş Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan churchward Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,984

churchward

Fatih
google earth hesabına göre gaziemir kavacık arası 15 kavacık güzelbahçe arası da 10 km civarı. sabah 7de gaziemirden başlayıp 2 ya da 2.5 litre suyla kavacıka varmayı hedefliyorum. kavacıktan payamlı yoluna girip 2. vadinin bittiği yerde sağdan ayrılıp sırtı aşarak güzelbahçe deresinin vadisine girmeyi ve vadiden güzelbahçeye inmeyi düşünüyorum yürüyüş tempom ve kondisyonum fena sayılmaz ama emin olamıyorum yaz oldugu için.

sizce yürünür mü ne dersiniz

Etiketler

Ynt: İzmir - Gaziemir - Kavacık - Güzelbahçe Arası Yürüyüş Hk.

bir kere Gaziemir Balçova arası yürümüştük yaklaşık 26 km.falandı toplamı.hedefimiz 30 km yürümekti ama olmadı :(
bu havada yürünür mü neden olmasın
ama tavsiyem doğada tek başınıza olmamanızdır.yanınıza alacağınız en az iki kişi ile sabah biraz daha erken saatte yola çıkarsanız,
kısa molalarla dediğiniz saatlerde bitirebilirsiniz baktınız olmayacak yolu kısaltır balçovaya yada tırazlıya kadar gider oradan otobüsle de dönebilirsiniz.
mutlaka yanınızda biri olmasını tekrar hatırlatırım..

Gaziemir Kavacık arası 15 km ama o mesafe de kaç adet tepe var biliyor musunuz.?

Yan geçişler ile aşmakta pek kolay olmayacak ayrıca.

Gaziemir Meydan - Trazlı Köy - Balçova Baraj Vadisi - Beyoğlu Çeşmesi - Halkapınar Çeşmesi - Behzat Zirve - Behzat düzlükleri ve Termal Otel Parkurunu yapmıştım 2 kez.

Toplam mesafe 24-28 km arasında oynuyor.

Gaziemir Güzelbahçe için önce Trazlıya ulaşmalı. Kavacıka gelmeden Narlıdere sırtlarının (Radar üssü altından) arkasından Güzelbahçeye bağlantı sağlamak gerek.

Tercihen etap etap parkuru öğrenmeli.

Adaşımın dediği gibi tek başınıza girmemelisiniz doğa ortamına.

Fatih Selam ,

E-postan sağolsun :smiley:

Ekim sonunda denemek istersen haberleşelim seninle.

Bu mevismde 2-2,5 lt su ile bahsi geçen parkuru ben ancak bilgisayar üzerinden yürüyerbilirim.
;D

Gaziemirden tırazlı sırtına çıkıp ondan sonra yoldan gitmeyi düşünüyorum kavacık'a kadar. Yaz ve ramazan ayı olduğu için yoldaş bulamadım malesef ve doğayı özledim=)

2. 2,5 litre suyla sadece kavacık'a ulaşmak istiyorum. oradan suyumu yenilerim elbet. yetmez mi sizce?. Eğer ekimde izmirde olursam ve fırsatım olursa zevkle yaparım

churchward, ekim ayını bekle hep beraber yürürüz.
ama doğayı çok özledim illa yürüyeyim diyorsan,
balçova termal otel arkasındaki yürüyüş yolunu kullan yanlızda olmazsın mutlaka yürüyün birileri olur.
zorlanmadan 16/17 km de yürümüş olursun..

havaların sıcaklığı derken bayram girdi bir de tek başıma olduğum için yapmadım. bugün öğleden sonra 3 bucukta çıktım gaziemirden 14 km yürümüşüm. ben şöyle uzun mesafede denemek istiyorum kendimi. ansızca kanyonundan - atalanı - spil zirve - odunlu kanyonundan - manisa gibi bişi de düşünüyorum=)

Oduncu Vadisi Kanyonun'da teknik iniş gerekiyor Fatih.
Hemde epey bir yükseklik var.

Adaş oduncuya gideli ben seni patikadan indiririm merak etme :D
kayaların arasında teknik malzeme kullanmadan geçilecek parkur var.
o parkurun rehberliğini ben yaptığım için daha önce sorunsuz gideriz,
tabi bir kez gidip bakmakta fayda var aradan 2 yıl geçti.

ben oduncuya girmedim hiç fakat ordan geçtiğini söyleyen vardı. tabi öyle bi tehlike varsa girmem elbette tek başıma

legolas' Alıntı:
Adaş oduncuya gideli ben seni patikadan indiririm merak etme :D
kayaların arasında teknik malzeme kullanmadan geçilecek parkur var.
o parkurun rehberliğini ben yaptığım için daha önce sorunsuz gideriz,
tabi bir kez gidip bakmakta fayda var aradan 2 yıl geçti.

Ahh Adaşım ahh.
Kayaların arasından geçen patikayı biliyorum.

İşitme Engelli olmasam o kayanın adını da bilirim ya.
Oduncu Vadisinin tam ortasında kalan düzlük bir alan var. Dere yatağının olduğu bölüm.
Şimdi;
Atalanından iniyoruz. Kayalık aalanı geçtikten sonra bir yan geçişli yamaç var.
Sonra Dere yatağını takiben devam ederken dere yatağı Sola patika ise sağa doğru devam ediyor.
Patika Sağ tarafta kalan dik kayalıkların altından ormana doğru giriyor sonrası klasik araç yoluna ulaşma.

Lakin dere yatağını takip edersen dere yatağında ki patika seni bir kanyona sokuyor. Ardında ne var diye devam edersen yol seni 25-30 metrelik (bombeli olduğundan dibi görmememiştik kanka ile) bir dik iniş başına götürüyor.

1997 de Zirve Dağcılık ile dönüş yaparken kanka ile dere yatağını takip etmiştik nereye gidiyor diyerek. O noktadan geriye dönmüştük. Bu git geri gel olayı bize 25 dakikaya patlamıştı.

25 Dakika da alabileceğimiz mesafede bizim hızımıza göre epey bir mesafe ediyor.

Google Earthta biraz inceleyeyim de o kanyonu sana göstereyim

hadi çalış o zaman :D
haritaları bekliyorum..

Buyrun

[attachment=1]

[attachment=2]

Oduncu Vadisi   ayba Kanyonu

Oduncu Vadisi   Kanyonu

Google Earth üzerinde görülen fotolar Panaromio diye bir site üzerinde yüklü.
Flash tarzı bir yazılım kopyalama yapamıyoruz. :smiley:

Bende ekran görüntüsünü aldım.

teşekkürler murat bey. tabi yola indikten sonra manisaya yoldan gitmemek lazım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR