JANT boya bakım kumlama öneriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertbirincioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,457

mertbirincioglu

Doğa Seni Çağırıyor
Yer
istanbul
Arkadaşlar bu ay sonu itibariyle lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum şimdiden aldı beni bir telaş. Lastikle birlikte jantları da yenilesem mi orjinalleri ile devam mı etsem karar veremedim ikizler burcunun malum özelliği. orjinal jantlarımı şeklen ve renk olarak seviyorum. Sanırım aynı şekilde 2 renk olarak bu jantları ilk günkü halinde boyayacak biri çıkmaz. Orjinalde altın sarısı desenli malum zj jantları. Şimdi aklımdan geçen tek renk olarak mat veya parlak siyah var. ayrıca tamamını altın sarısı yapsam mı diye de düşünüyorum. Ayrıca aracım siyah olduğu için 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun da diyebilirim. photoshoptan anlayan biri şu jantları renklendirse ne güzel olur. Ayrıca boyanması ne kadar sağlıklı kalıcı olur mu. kumlama yapmaya gerek var mı sadece derin çizikler varsa mı kumlama gerekir. önerilerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum. Aracım siyah ZJ lastik ebatım 265x75x16 olacak belki 285x75x16 da olabilir max. Yada ver kurtul üstüne koyup sıfırından jant takımı almak mı daha sağlıklı olur. Çünkü lastik ebatı değişince spacer takarak bu jantları kullanmak gerekecek. spacer da 400 tl civarı. Ayrıca spacer ile lastikler dışarı alınınca tüm yük bijonlara biniyor sanırım. Onun yerine offsetli jant daha mı akılcı olur?
[attachment=1]

sıfır jantın tanesi yaklaşık 500 tl. Ben açıkçası stepne taşımayı düşünmüyorum dolayısıyla 4 jant alsam yeter.
Stepne neden düşünmüyorum hemen saldırı olmasın
1. bagajım yetersiz lpg den dolayı
2.stepne taşıyıcı aparat yapmak maliyet arkada taşımak aerodinamik açıdan sıkıntı savrulma ağırlık dezavantajları var.
3. aracı aldığımdan beri 14 ay geçti çıkma lastik kullanmama rağmen hiç patlamadı
4.son 1 yıldır gördümki ağır bir araziye kayalara atlayan zıplayan biri değilim alacağım lastik mickey thompson ve düz yolda parçalama ihtimalim yok zaten sıfır alacağım
5. yedek lastik ve jant için 1000 tl verip aracın tepesinde atıl durması benim açımdan görsellikten öte önemi yok. ayrıca yanal eğimde ağırlık yaratıyor.
6. tamircilerin kullandığı lastik tamir kiti aracımda var,ayrıca 2 kutu lastik tamir spreyim var ayrıca yedek jant ve lastiğe vereceğim 1000 tl para ile kompresör takmayı düşünüyorum daha faydalı.
7.araziye tek başıma çıkmıyorum zaten grup olarak gidiyoruz olaki lastiği boydan boya yardım tamir edip şişirecek pozisyon yok o durumda konvoydaki birinden stepnesini istesem sanırım kimse hayır demez.

şimdi jantları boyatsam kafadan 300-400 arası birşey isterler sanırım. 400 de spacer desen etti 800. bende 5 adet orjinal jant var bunları 2.el olarak en azından 1500 tl ye satabilirsem 2300 tl ile sanırım 4 tane sıfır kaliteli offsetli jant alabilirim. ama yeni jant alsam hangi markayı tavsiye edersiniz.procomp mickey thompson bilinen markalar. Ama herkesin kullandığı jantı kullanıp tüm zj ler aynı torna tezgahından çıkmış gibi de olsun istemiyorum o yüzden de boyatmayı düşünüyorum....çok kararsızım çooooooooooooooookkkk

DSC07522

Etiketler
Ynt: JANT boya bakım kumlama öneriler

kolay gelsin diyim öncelikle.şunu belirteyim önce sizin jantların gri kısımları boya değil.machıne yada dıamond diye geçiyor,vernikten kalın özel bi kplama yapılıyo.krom gibi parlayıp beğişik renklerde yansımalar yapıyo.çizildiğinde eya sürttüğünde tamiri yok diye biliyorum.boyatırsanız eskiye oranla çok mat görüneneceği için memnun kalmazsınız gibi gibi geliyo bana.satabilirseniz satmanızı ofsetli jant takmanızı tavsiye edrim.flanş gibi aparata da gerek kalmaz ozaman.sahibindende güzel jantlar var

http://www.herkosasmaz.sahibinden.com/51537578
http://www.herkosasmaz.sahibinden.com/50856653
50856653 ilan no
50773176
50773176
#48866000 bu seninkinin grisi boyatsa heralde böyle olur
46929784
4432815206
419859
sahibindende buldum bikaçtane ilan no larını yazdım bi bakarsın

Sn mertbirincioglu yalap şap ;D ;D ;D bu kadar oldu umarım seçiminizde yardımcı olur.

Red

Grey

Black

Eline sağlık ya çok güzel olmuş....neymiş asla ve asla kırmızı yapmamak gerekiyormuş....parlak siyah çok daha iyi duruyor...tşkler tekrar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.