Je *araci Bİr Türlü Kanala Atip Yan Çikma (ep Grand Cherokee Zj 33" Tjm Pro Locker **mud** [hd]

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erenea Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,682

Etiketler
Arkadaşlar araçlarınıza ne için vinç takarsınız bir türlü anlamış değilim
ilk denemede kaldığı yerde vinçleseniz zamandan tasarruf yakıttan tasarruf araçınız zorlanmaz kırılmaz hararete kalkmaz geçmiş olduğunuz yeri fazla bozmazsınız. ( bizler doğaya da saygılı olmalıyız )
Bazı arkadaşlarımız sırf araçları fazla arıza açıyor ve masraflı diye bir iki sene içinde bu spordan vazgeçiyor. İnanıyorum ki vinçlerini yerinde ve zamanında kullansalar akşam oldumu araçlarını yıkayıp evlerinin yolunu tutarlar.

Arkadaşlar araçlarınıza ne için vinç takarsınız bir türlü anlamış değilim
ilk denemede kaldığı yerde vinçleseniz zamandan tasarruf yakıttan tasarruf araçınız zorlanmaz kırılmaz hararete kalkmaz geçmiş olduğunuz yeri fazla bozmazsınız. ( bizler doğaya da saygılı olmalıyız )
Bazı arkadaşlarımız sırf araçları fazla arıza açıyor ve masraflı diye bir iki sene içinde bu spordan vazgeçiyor. İnanıyorum ki vinçlerini yerinde ve zamanında kullansalar akşam oldumu araçlarını yıkayıp evlerinin yolunu tutarlar.

aslında güzel bir noktaya değindiniz, ama..
insanın tamamen batmadan, 1-2cm dahi ileri-geri oynamayacak duruma gelene kadar vincin kumandasına basası gelmiyor. bu aracı boşuna mı bu kadar yükledik hesabı.. ya herro ya merro. sonuna kadar yani.

halihazırda off-road için pist vb. zemin varsa tabi.

yoksa bakir bir doğa alanını lastiklerimizle kazımamalıyız. doğa anayı üzersek o da bizi üzer elbet.

sevgiler.

videoyu izledim, bf mt extreme tip bir lastik değil ve oluklarını o tip bir çamurda boşaltamaz.
ayrıca lastikleri aracı itmeden, vince bağlamadan vs. o kanala asla atamazsınız. ve çamurlu bir rampada duran araca gaz basarsanız en fazla olduğu yeri kazar. alttan hız kazanmak gerekir.

nacizane görüşüm;
aşağıdaki görünen araca kadar inip, aracı kanala oturtup, arkaları kilitleyip, ağır devire bile almadan 4x4 modunda bu araç orayı çıkar. hatta video çekin deneyelim..

videoyu izledim, bf mt extreme tip bir lastik değil ve oluklarını o tip bir çamurda boşaltamaz.
ayrıca lastikleri aracı itmeden, vince bağlamadan vs. o kanala asla atamazsınız. ve çamurlu bir rampada duran araca gaz basarsanız en fazla olduğu yeri kazar. alttan hız kazanmak gerekir.

nacizane görüşüm;
aşağıdaki görünen araca kadar inip, aracı kanala oturtup, arkaları kilitleyip, ağır devire bile almadan 4x4 modunda bu araç orayı çıkar. hatta video çekin deneyelim..

Güzel yorum.

nacizane görüşüm;

öncelikle merhaba;

Video: https://youtu.be/BYi_JRuNfBE

bu attığım video gezinin tam halidir. Bu rampayı yıllardır gezilerimizde defalarca çıktık indik. mesele çıkamama meseleside değil Doğru veya yanlış lastik seçimide değil... Zaten farrkındamısınız bilmiyorum hareketin olmayacağını ve ekip olarak zaman kaybetmemek için devam etme kararı alıp tek denemede çıkıyorum :smiley: :smiley: Bizim ordaki amacımız tamamen eğlenmek için (doğaya zerre zarar vermeden) arabayı dik pozisyonda değil yan yan diye tabir ettiğimiz kendi aramızda yengeç pozisyonu diye isimlendirdiğimiz hareketi yapmaktı. Bunu yakın zamanda çok yaptık :smiley:

Eren Alver on Instagram: “#yengec [HASHTAG]#bizim[/HASHTAG] [HASHTAG]#isimiz[/HASHTAG] [HASHTAG]#huzur[/HASHTAG] [HASHTAG]#macera[/HASHTAG] [HASHTAG]#parsteam[/HASHTAG] [HASHTAG]#06lea66[/HASHTAG] [HASHTAG]#jeep[/HASHTAG] [HASHTAG]#jeeplife[/HASHTAG] [HASHTAG]#adventure[/HASHTAG] [HASHTAG]#mud[/HASHTAG] [HASHTAG]#mudlife[/HASHTAG] [HASHTAG]#4x4[/HASHTAG] [HASHTAG]#offroad[/HASHTAG] [HASHTAG]#cherokee[/HASHTAG] #zj…”

Saygılarımla..

öncelikle merhaba;

Video: https://youtu.be/BYi_JRuNfBE

bu attığım video gezinin tam halidir. Bu rampayı yıllardır gezilerimizde defalarca çıktık indik. mesele çıkamama meseleside değil Doğru veya yanlış lastik seçimide değil... Zaten farrkındamısınız bilmiyorum hareketin olmayacağını ve ekip olarak zaman kaybetmemek için devam etme kararı alıp tek denemede çıkıyorum :smiley: :smiley: Bizim ordaki amacımız tamamen eğlenmek için (doğaya zerre zarar vermeden) arabayı dik pozisyonda değil yan yan diye tabir ettiğimiz kendi aramızda yengeç pozisyonu diye isimlendirdiğimiz hareketi yapmaktı. Bunu yakın zamanda çok yaptık :smiley:

Eren Alver on Instagram: “#yengec [HASHTAG]#bizim[/HASHTAG] [HASHTAG]#isimiz[/HASHTAG] [HASHTAG]#huzur[/HASHTAG] [HASHTAG]#macera[/HASHTAG] [HASHTAG]#parsteam[/HASHTAG] [HASHTAG]#06lea66[/HASHTAG] [HASHTAG]#jeep[/HASHTAG] [HASHTAG]#jeeplife[/HASHTAG] [HASHTAG]#adventure[/HASHTAG] [HASHTAG]#mud[/HASHTAG] [HASHTAG]#mudlife[/HASHTAG] [HASHTAG]#4x4[/HASHTAG] [HASHTAG]#offroad[/HASHTAG] [HASHTAG]#cherokee[/HASHTAG] #zj…”

Saygılarımla..

İlk anlatımda konu tam da anlaşılmıyor. Şimdi konu anlaşıldı. İyi eğlenceler. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri