Jeep 4.7 Yükseltme Maliyeti Ne Olur ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doganyenigül Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,071

doganyenigül

amele.....
Yer
kahramanmaraş
mrb arkadaşlar Grand Cherokee 4.7 araç almayı düşünüyorum bu aracı gezi amaçlı av amaçlı kullanacagım off road la işim yok ama yükseltme ve geniş taban lastik kullanıp görselliği artırmak isityorum yardımcı olur sanız sevinirim

1. 4 veya 5 inç yükseltme maliyeti ne olur yükseltme kitleri yeterlimidir yani ekstra olarak fren hortumları gibi akisler şaftlar gibi
ilave veya revizyon, ara parça gibi malzemelere ihtiyac olurmu ?

2. LPG yakıt 0.55 kuruş u gecermi

3. alırken nelere dikkat etmeliyim bütce 30 ila 35 bin arasında bu fiyatlara makul araç bulabilirmiyim

resimdeki görüntü donanımları işimi görür :=)

yardımcı olursanız sevirim herkese hayırlı ramazanlar....

av sezonuna 1 ay kaldı buarada :smiley:

Aa

Etiketler
Ynt: Jeep 4.7 Yükseltme Maliyeti Ne Olur ?

doganyenigül' Alıntı:
mrb arkadaşlar Grand Cherokee 4.7 araç almayı düşünüyorum bu aracı gezi amaçlı av amaçlı kullanacagım off road la işim yok ama yükseltme ve geniş taban lastik kullanıp görselliği artırmak isityorum yardımcı olur sanız sevinirim

1. 4 veya 5 inç yükseltme maliyeti ne olur yükseltme kitleri yeterlimidir yani ekstra olarak fren hortumları gibi akisler şaftlar gibi
ilave veya revizyon, ara parça gibi malzemelere ihtiyac olurmu ?

2. LPG yakıt 0.55 kuruş u gecermi

3. alırken nelere dikkat etmeliyim bütce 30 ila 35 bin arasında bu fiyatlara makul araç bulabilirmiyim

resimdeki görüntü donanımları işimi görür :=)

yardımcı olursanız sevirim herkese hayırlı ramazanlar....

av sezonuna 1 ay kaldı buarada :smiley:
Merhaba 4" yükseltme yaklaşık 3000-4000Tl arası olur gibi..
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-jeep-grand-cherokee-4-yukseltme-kiti-1999-2004-163299548/detay
Revizyon bana kalırsa o kadar yükseltmede gereklı olabılır çünkü aracın şaft,diff vs.. gibi açıları yükseltmeden dolayı değişecektir..
Standart araçta 0,55 krş geçmez ama donanımlı araçta geçip geçmeyecegını böyle araca sahip arkadaşlar cevaplarsa daha sağlıklı olur..
Alırken dikkat edilecek yerlerle ilgili de http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=92981.0

doganyenigül' Alıntı:
siz yükseltme yaptınızmı sizin araç yakıt durumu nedir acaba tşk ederim
Ben yükseltme yapmadım orjınal halde..
Yakıtım şehiriçi bu ara klıma açık vaziyette 18-20lt arası lpg yakıyorum.Amma biraz sert kullanırım.Gaz pedalına bıraz daha az abansam yakıtta düşer :smiley:

11350403 10153173263923355 9146761962558342211 n

4 inç yükseltme+MT lastik+offroadla işi olmayan adam+hemde sadece görsel amaçlı => gereksiz bir kombinasyon.
ayrıca özellikle kış aylarında tehlikeli de olur.
böyle bir aracı kullanma alışkanlığınız, sağdan sağdan yavaş yavaş gitme sabrınız vs yoksa, yaz aylarında da tehlikeli olur.

sakyuz' Alıntı:
4 inç yükseltme+MT lastik+offroadla işi olmayan adam+hemde sadece görsel amaçlı => gereksiz bir kombinasyon.
ayrıca özellikle kış aylarında tehlikeli de olur.
böyle bir aracı kullanma alışkanlığınız, sağdan sağdan yavaş yavaş gitme sabrınız vs yoksa, yaz aylarında da tehlikeli olur.

off road dan kastım ava gidecem yani çamur kar orman yolu olacak altı degsin istemiyorum çokmu lüks olur acaba kararsız kaldım öneriniz olabilirmi acaba ? hızı sevmem zaten amacıma uygun olsun yeter birazda görsel :=)

erolkan' Alıntı:
Ben yükseltme yapmadım orjınal halde..
Yakıtım şehiriçi bu ara klıma açık vaziyette 18-20lt arası lpg yakıyorum.Amma biraz sert kullanırım.Gaz pedalına bıraz daha az abansam yakıtta düşer :smiley:

yükseltme yapmadan en geniş hangi lastik uyar acaba flanşla dışarı alsak sürtme yaparmı ?

doganyenigül' Alıntı:
yükseltme yapmadan en geniş hangi lastik uyar acaba flanşla dışarı alsak sürtme yaparmı ?
bendeki 245*70*16 herhalde maxımum böyle olur.Çünkü artıkulasyon yaptınızda bu halıyle çamurluğun içine doğru rahat giriyor lastik ama boyut büyüdümü sıkıntılı olur orjınal halıyle..

10845763 10152702322328355 9107557831673274550 o

off road dan kastım ava gidecem yani çamur kar orman yolu olacak altı degsin istemiyorum çokmu lüks olur acaba kararsız kaldım öneriniz olabilirmi acaba ? hızı sevmem zaten amacıma uygun olsun yeter birazda görsel :=)

Çamurda çamur lastiği duruma göre lazım olabiir tabi, ama yükseltme lazım olmaz bence. Biraz dikkatli kullanırsınız olur biter. Dik taşlar tekerlek altına alınacak vs... zamanla alışılıyor bunlara. Ben ne çamur lastiği takıyorum ne de yükseltme. Hiç te lazım olmadı, bizim burda çamurun altı genelde taş oluyor, yok değilse de zaten o yoldan gitmekten vazgeçip geri dönecek kadar tutunuyor lastikler.

Ben ilk etapta ilerleyen zamanlarda get ile 5 cm civarı bi yükseltme düşünüyorum..Ama tabiki bu arada virajlarda yol tutuştanda ödün vermek gerekıyor.O ikilem beni düşündürüyor sadece ...

sakyuz' Alıntı:
Çamurda çamur lastiği duruma göre lazım olabiir tabi, ama yükseltme lazım olmaz bence. Biraz dikkatli kullanırsınız olur biter. Dik taşlar tekerlek altına alınacak vs... zamanla alışılıyor bunlara. Ben ne çamur lastiği takıyorum ne de yükseltme. Hiç te lazım olmadı, bizim burda çamurun altı genelde taş oluyor, yok değilse de zaten o yoldan gitmekten vazgeçip geri dönecek kadar tutunuyor lastikler.

cvp için tşk ederim farklı araç öneriniz olabilrimi ?

bır kac onerım olsun sana kardesım
yukseltme kıtı takarsan degı laracın lpglı osturuk gazı ıle bıle calıssa cok yakarsın
yukseltırken aracını dogru yapmalısın
alacakların ekıpmanlar sunlar olmalı
yukseltme ekıpman lıstesı
takoz ıle yapacaksan 2" takoz yaklasık 1"x2.54cm dır
takozla cozersen durumunu en gergı demırlerı degısecek boru tıp olacaklar u demırden kurtulacaksın
pıtman kolu degısecek (dıreksıyon kolu)
dıreksıyon gergı demırı ayarlanabılır olacak
dodık alacaksın
ofsetlı offroad jantları ve 31" lastık alacaksın
takozla kullanmayacak ıse yukseltme kıtlerını alman lazım ıcınde yukarıda yadıklarım olanlarına yukseltme kıtının sonunda flex olanıdır yanı full kıt dıyebılırsın buna
ıcınde yukarıdakılerın harıcınde celık fren hortumları
rekorları
u demırler
takozlar
on ve arka amortısorler
yaylar
aracına gorede yaprak yaylar bulunur
yukseltme kıtlerını aracına gore su adreslerden bakabılırsın
Off Road Aksesuar, Istanbul
offroadaksesuar.com - AVC 4X4 | Arazi taşıt aksesuarları

tavsıyem ıron rock olanından al cunku sadece bunlarda n2.0 amortısor kullanılıyor dıger amortısorler taktıktan 50km sonra patlarlar :smiley:

kıt secımınde x flex olanlarına bak dıgerlerı bılgın yoksa cevrende yoksa senı cok yorar ve yukseltme kıtını aldıktan sonrada dıreksıyorn amortısorunude taktırman lazım yoksa dıreksıyornunu arazıde cevıremezsın yada bır tasa denk gelırsen bırden dıreksıyonunu terse cevırırı ve elınde dıreksıyondaysa kolunu kırarsın

tuop konusuna gelırsekte arazıde tup olmaz ucuz olsun ben sadece ac ıcın kullanacam dıyorsan lada yada duster al bu kadar masrafa gırme tuopte aracı oldureceksın

bır kac onerım olsun sana kardesım
yukseltme kıtı takarsan degı laracın lpglı osturuk gazı ıle bıle calıssa cok yakarsın
yukseltırken aracını dogru yapmalısın
alacakların ekıpmanlar sunlar olmalı
yukseltme ekıpman lıstesı
takoz ıle yapacaksan 2" takoz yaklasık 1"x2.54cm dır
takozla cozersen durumunu en gergı demırlerı degısecek boru tıp olacaklar u demırden kurtulacaksın
pıtman kolu degısecek (dıreksıyon kolu)
dıreksıyon gergı demırı ayarlanabılır olacak
dodık alacaksın
ofsetlı offroad jantları ve 31" lastık alacaksın
takozla kullanmayacak ıse yukseltme kıtlerını alman lazım ıcınde yukarıda yadıklarım olanlarına yukseltme kıtının sonunda flex olanıdır yanı full kıt dıyebılırsın buna
ıcınde yukarıdakılerın harıcınde celık fren hortumları
rekorları
u demırler
takozlar
on ve arka amortısorler
yaylar
aracına gorede yaprak yaylar bulunur
yukseltme kıtlerını aracına gore su adreslerden bakabılırsın
Off Road Aksesuar, Istanbul
offroadaksesuar.com - AVC 4X4 | Arazi taşıt aksesuarları

tavsıyem ıron rock olanından al cunku sadece bunlarda n2.0 amortısor kullanılıyor dıger amortısorler taktıktan 50km sonra patlarlar :smiley:

kıt secımınde x flex olanlarına bak dıgerlerı bılgın yoksa cevrende yoksa senı cok yorar ve yukseltme kıtını aldıktan sonrada dıreksıyorn amortısorunude taktırman lazım yoksa dıreksıyornunu arazıde cevıremezsın yada bır tasa denk gelırsen bırden dıreksıyonunu terse cevırırı ve elınde dıreksıyondaysa kolunu kırarsın

tuop konusuna gelırsekte arazıde tup olmaz ucuz olsun ben sadece ac ıcın kullanacam dıyorsan lada yada duster al bu kadar masrafa gırme tuopte aracı oldureceksın
bilgi ve yarıdm için tşk ederim çok sağolun faydalı oldu dikkate alacagım inşallah

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR