Jeep Cherokee 2.8 Crd Hangisini Tercih Etmeliyim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gdumrul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,499
Lastik ve jant olculerini onemli derecede buyutecekseniz yukseltme yapmak gerekir. Bence hic oynamayin. Yakit tuketimi artiyor. Motoru sanzimani gereksiz yormayin.
Fakat şöyle bir durum var, ben aracı bir kaç ay gündelik kullandıktan sonra off road ve gezi amaçlı kullanacağım ve bu durumda da yükseklik yetersiz gelecek

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Km. kontrolunu TÜV raporlarını takiple yaparsınız. Gerekli mekanik ve kaporta kontrollerini de yaptırırsanız bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bu arada, ön tekerlekte olmayan jant göbeklerini bulmak zor oluyor diye biliyorum, sıkıntı olursa internetten getirirsiniz.
Hocam , bu "Tüv raporlarının takibi" nasıl oluyor ?

araç temiz duruyor ama 2002 model araç için bence fiyat çok yüksek..

yükseltme işleri için kitten önce bir servis bulmanızı öneririm, çok basit gözüken ama çok da çetrefilli işler..
ağır off road olmayacak ise 2" en başta yeterli gelecektir, sonrasında kullandıkça masraf yapın bence.
çeken bilir :smiley:
hangi şehirdesiniz?

araç temiz duruyor ama 2002 model araç için bence fiyat çok yüksek..

yükseltme işleri için kitten önce bir servis bulmanızı öneririm, çok basit gözüken ama çok da çetrefilli işler..
ağır off road olmayacak ise 2" en başta yeterli gelecektir, sonrasında kullandıkça masraf yapın bence.
çeken bilir :smiley:
hangi şehirdesiniz?
Fiyatta henüz pazarlık yapmadım57. 000 gibi bir rakam düşünüyorum. Isparta da servis bulabilirsem göstereceğim. Yükseltme evet 2,5" düşünüyorum max. Ama bulamıyorum :smiley:

Fiyatta henüz pazarlık yapmadım57. 000 gibi bir rakam düşünüyorum. Isparta da servis bulabilirsem göstereceğim. Yükseltme evet 2,5" düşünüyorum max. Ama bulamıyorum :smiley:

57 de yüksek..
araç gerçekten çok iyi olabilir ama orada bu aracın ustası zor gibi.
en başta get / takoz ile 2" ya da 1,5" yükseltin, duruma bakın, daha sonra araca alıştıkça pro bişiler isterseniz sonra devam edin ve kit alın.
siz hangi şehirdesiniz?

57 de yüksek..
araç gerçekten çok iyi olabilir ama orada bu aracın ustası zor gibi.
en başta get / takoz ile 2" ya da 1,5" yükseltin, duruma bakın, daha sonra araca alıştıkça pro bişiler isterseniz sonra devam edin ve kit alın.
siz hangi şehirdesiniz?
Gaziantepteyim, nasıl bir fiyat vermeliyim?, takozu nerden alabilirim

LPG nin ne zaman takıldığına bakmak lazım LPG li aarçlarda. LPG ile motor ömrü aşağı yukarı 100 bin km dir. Aluminyum üst kapak çok zayıf. Özellikle de şöför tarafı ortadaki silindirin soğutma kanalının olduğu bölüm. Bunun haricinde taş gibi arabadır 3.7.

LPG nin ne zaman takıldığına bakmak lazım LPG li aarçlarda. LPG ile motor ömrü aşağı yukarı 100 bin km dir. Aluminyum üst kapak çok zayıf. Özellikle de şöför tarafı ortadaki silindirin soğutma kanalının olduğu bölüm. Bunun haricinde taş gibi arabadır 3.7.
Özelden telefonunuzu yollar mısınız? Araç başına gittiğimde sakıncası yoksa orada yardımınız gerekirse diye

2003 ün ilk yarısından önce olması lazım. 2003.5 ların şanzımanı farklı. bunu motoru açınca ortada duran V6 3.7 yazan kıtıdan anlarsınız. 2003.5 dna sonra o ortadaki rezonatör yok. sadece filtre kutusu var.

2004 model askeriyeden çıkma olanlardan. 2018 TEMMUZ ayında aldım çok
memnunum LPG taktırmadım şimdi sizin 2003 tercihiyle kafam karıştı yani bizim motor şanzıman abd yapımı değilim bilgi verirseniz sevinirim iyi günler

hepsi amerikan üretimi benzinlilerin. 2002 ve 2003 de RF545 şanzıman var ve motorun ortasında rezonatör var plastikten. 2004 te bunlar değişiyor. 42RLE diye ekonomi odaklı bir şanzıman geliyor.

dizlelerde ise 2.8 motor 2005 te revize olup 163 hp oluyor ve tamamen farklı karakteri. iki dizel de italyan malı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri