Jeep Cherokee 2.8 Crd Hk. (lİberty Kk)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seramana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,386

seramana

Yeni Üye
Merhaba,
Konu başlığında ilettiğim araç hakkında bilgisi olan, kullanan arkadaşlar varsa deneyimleri ve araç hakkında bilgilerini paylaşabilirler mi? Yeni bir araç alma düşüncem var ve 2011 model 2.8, 200 hp olan bir araç bakıyorum. Bütçem 110.000 -125.000 tl civarında. Bu rakamlara tavsiye edebileceğiniz başka araçlar olabilir mi? 6 yaşındaki araca bu paraları vermek yerine en dolusundan tucson, kia sportage 2.0 crdi, ford kuga mı bakmak lazım? (2. el, yedek parça servis konusu, aile ile seyahatlerdeki konfor güvenlik vs. ) çok fazla soru somuş olabilirim kusura bakmayın. Binek bir araçtan bu şekilde bir araca geçerken bir hata yapmak istemiyorum. Peşinen ecvap verecek arkadaşlara çok teşekkürler.

100.000-150.000 km civarındaki araçlar alınabilir mi?
Amerikada liberty kk olarak geçen bu araçların motor , şansıman vs. konularında nelere dikkat etmemiz lazım alırken.
İstanbulda oturuyorum servis konusunda sorun yaşanır mı? Ekspertizi nerede yaptırmak gerekir.

Etiketler
nitro ya bakın bence. iki araç temelde aynı. daha ucuza benzer kaabiliyette araba almış olursunuz. nitro 190 hp. aynı motor ise cherokee de öyle olmalı.

tavsiyem ne nitroya ne 2.8 cherokee bulaşmamanız . araç motorları bir şekilde karöser ve şanzımanla uyumsuz . 2 yıl 2.8 cherokee kullandım başka kullanan arkadaşlarımda var , bir şekilde problem çıkarıyor , belki bizim araçlarımız 10 yaşında diye problem yaşıyorduk ama yine de yaşıyorduk . hatta ustam bu motorların bmc megastar kamyonetlerdeki motorlarla aynı olduğunu söylemişti biz motor yaptırırken . o paralara o arabalar alınır evet ihtişam prestij güç hepsi var fakat ; vergisi yakıtı işletme maliyeti bakımı vs türkiye şartlarında 2.elinin zayıf olması düşündürüyor . dediğiniz gibi sorento tuscon vs gibi ustası servisi yaygın olan yedek parçaları kısmen daha uygun olan 2.eli hızlı olan araçlar tercih edilebilir . 50'ye aldığım 2.8crd'yi 39'a zor sattım , motora şanzımana yürürüne 27 bin lira harcanmış saat gibi bir araçtı ama satılmıyor işte .

dizel araç şüphe yaratıyor. çünkü motor vs yenilemesi çok pahalı. yine de iyi araba satılır. satılmayacak araba yoktur sadece yetersiz vakit vardır bence.

dizel araç şüphe yaratıyor. çünkü motor vs yenilemesi çok pahalı. yine de iyi araba satılır. satılmayacak araba yoktur sadece yetersiz vakit vardır bence.
satılmayacak araba yoktur eğer acilse . acil olarak satarsan bendeki gibi 10 20 bin zararla satarsın , aylarca bekledim 45bine vereyim diye en sonunda galericiye verdim aracımı . arabanın sadece motoruna 22bin lira harcadık yürürüne 10bin gitmiştir akslar bilyalar vs . yani arabanın motoru şanzımanı 10 numaraydı ama dediğim gibi artık uğraşmamak için ya birşey daha çıkarsa korkusuyla verdim . kısmetden öteye yol yok . ama dediğim gibi 2.8 crd araca bir daha bulaşmam asla . çeken bilir .

Merhaba,
Konu başlığında ilettiğim araç hakkında bilgisi olan, kullanan arkadaşlar varsa deneyimleri ve araç hakkında bilgilerini paylaşabilirler mi? Yeni bir araç alma düşüncem var ve 2011 model 2.8, 200 hp olan bir araç bakıyorum. Bütçem 110.000 -125.000 tl civarında. Bu rakamlara tavsiye edebileceğiniz başka araçlar olabilir mi? 6 yaşındaki araca bu paraları vermek yerine en dolusundan tucson, kia sportage 2.0 crdi, ford kuga mı bakmak lazım? (2. el, yedek parça servis konusu, aile ile seyahatlerdeki konfor güvenlik vs. ) çok fazla soru somuş olabilirim kusura bakmayın. Binek bir araçtan bu şekilde bir araca geçerken bir hata yapmak istemiyorum. Peşinen ecvap verecek arkadaşlara çok teşekkürler.

100.000-150.000 km civarındaki araçlar alınabilir mi?
Amerikada liberty kk olarak geçen bu araçların motor , şansıman vs. konularında nelere dikkat etmemiz lazım alırken.
İstanbulda oturuyorum servis konusunda sorun yaşanır mı? Ekspertizi nerede yaptırmak gerekir.
bende 2011 model 95.000km 2,8 200 beygir olanı var.Bence bu motora göre yakıt ekonomik. şehir dışı 9,6lt yakıyor, şehir içi 10,6-11lt'yi buluyor.(bf goodrich at tip lastik'ler ile).Araçtan son derece memnunum.tavsiye ederim.85bin km'de ilken vites geçişleri esnasında hafif bayılma yapıyordu ilk önce önemsememiştim sonra sürüşlerde rahatsız etmeye başladı.Tamirciye götürdüm şanzıman beyni vs. arızalanmaya başladı gibi bir yorum yaptı.Sonrasında Şanzıman yağını değiştirdim o problemde ortadan kalktı.Hem şehir içi hemde arazide kullanabileceğin bir araç.5-6 yaşında araç alıyorum diye düşünmeyin kaliteli mlz'den üretilmiş hor kullanılmamış ise araç eskimiyor.Sıkıntı çıkaran bir araç değil tavsiye ederim.

Hocam her zaman ikinci elden yana olmuşumdur.

İyi bir ustanız var ise, doğru aracı bulur ve gerekli bakımlarını yaptırırsanız, araç kaportası temiz ise, güzel de pazarlık yaparsanız ikinci el araçta kar edersiniz.

Bugüne kadar araçlarımda hep kar ettim, obsesiflik düzeyinde detaycı ve pazarlık konusunda çirkefimdir. İstediğim fiyata düşülmezse, araçta az şüphe uyandırdıysa başka şehire gitmiş olsam bile arkamı dönüp gitmişliğim vardır.

İkinci el de doğru araç kazandırır...

Merhaba ,

Tatilde olduğum için mesajlara yeni bakabiliyorum. Cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler. Malesef ülkedeki vergi / yakıt gibi sebeplerden ötürü bu kadar detaycı olmak durumunda kalıyoruz. Bu bahsettiğim aracın USA versiyonlarında 2.8 motor yok bile, araçlar min. 3.7 motorla satılıyor ve hepsi canavar gibi. Fiyatlarıda oraya göre gayet uygun. Biraz daha bakmaya araştırmaya devam edeceğim. Kısmet bir yerden gelip bulur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR