Jeep Cherokee 3.7

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan recky3535 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,069

recky3535

Yeni Üye
Geçen hafta manavgattan insan görünümlü birinden aldığım jeep 4 saat sonra yolda kalmam ile başladı
aracın kontak dağıldı bir şekilde düz kontak ile aracı 2 kablo ile çalıştırıp izmire geldim.
Sabah kalktım araçta marş yok elektrik yok akü bitti akü aldım.
Sonraki günde yolda kaldım ön difransiyel dağıttı

Başına gelen olduğunu sanmıyorum ama sormak istiyorum difransiyeli içini tamir değişimmi mantıklıdır, yoksa çıkma dif alıp takmakmı
ne yapardınız siz olsanız.
İsyan etmek üzere olup aracıda yapıp direk öldüm fiyata satmayı planlıyorum.
saygılar

Etiketler
öncelikle geçmiş olsun, şanssız bir başlangıç olmuş.
bence izmir de düzgün bir jeep servisine gidip aracı gösterin, çıkma bulmak da olur yeni parça alıp yaptırmak da.
benim için önemli olan çıkma parçanın durumu ve aradaki fiyat farkı.

izmir den arkadaşlar servis konusunda yardımcı olacaktır.
serviste de aklınıza yatmayan bir konu var ise iyice araştırmadan kesinlikle işlemlere başlamayın.

İçinin ne olduğu belli değil açıldığında masraf başlıyor demek, sonrasında masrafı diftansiyelciydi çıkma paralarına gelicek gibi söylem var o sebepten ne yapıcağımı bilemiyorum.
Desteğe ihtiyacım var bilgi abilerim ve kardeşlerim

ne yapabiliriz hocam? tam kendini ifade edememişsin sanırım :smiley: muavis çok güzel açıklamış. çıkmanın ne durumda olduğuna bakmak lazım. aradaki farka bakmak lazım. hepsinden önce tam olarak neye ihtiyacın var onu tespit etmen lazım? aks mı, ayna mahruti mi, pul mu nedir tam olarak ihtiyaç? bence bir usta görsün aracı bir liste çıkarsın. ona göre fiyat araştırması yapıp karar ver.

çıkmacı yada usta tavsiyesi istiyorsan yardımcı olurum. izmir'desin sanırım?

Geçen hafta manavgattan insan görünümlü birinden aldığım jeep 4 saat sonra yolda kalmam ile başladı
aracın kontak dağıldı bir şekilde düz kontak ile aracı 2 kablo ile çalıştırıp izmire geldim.
Sabah kalktım araçta marş yok elektrik yok akü bitti akü aldım.
Sonraki günde yolda kaldım ön difransiyel dağıttı

Başına gelen olduğunu sanmıyorum ama sormak istiyorum difransiyeli içini tamir değişimmi mantıklıdır, yoksa çıkma dif alıp takmakmı
ne yapardınız siz olsanız.
İsyan etmek üzere olup aracıda yapıp direk öldüm fiyata satmayı planlıyorum.
saygılar

isyan etmeyin.
araç kaç km de ve öldüm fiyat ne kadar olabilir? :smiley:

280bin
67 bine aldım
Toplam 6 bin masraf etttim
65 e veririm
Araç başında indirim biraz daha yaparım bittim çünkü☺️

Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun...
Diferansiyel işi gerçek bilgi gerektiren hassas bir konudur.
1976 yılında 63 Model Chevrolet Impala'nın yanına ek olarak edindiğimiz Fiat 125'in diferansiyeli bir şekilde, büyük olasılıkla benim gençlik yıllarındaki hor kullanmam sonucu ötmeye başladı. 3 kez ayna mahruti değişimi yapıldı, her seferinde 1 ay sonra ötme tekrarladı.
Her yıl Türkiye'ye av için gelen Novara'lı İtalyan arkadaşlarımız bizi 1977 yılında İtalya'ya davet ettiler, bi sene siz gelin dediler, rahmetli babam bana şu arabayla gidin de diferansiyeline orada baktır dedi. Ben de seve seve bu emri yerine getirdim.
İtalya Novara'da aracın diferansiyelin kontrol eden arkadaş az sonra yanıma geldi, elinde bir yaklaşık 4 mm kalınlığında bir pulu (ayna mahruti ayar pulu) bana göstererek sizin Türkiye'dekiler bu pulun fazladan konulduğunu düşünmüşler dedi, aracın diferansiyel arızası sona erdi.
Bu hikayeyi diferansiyel işinin hassaslığını anlatabilmek için anlattım.
Geçtiğimiz yıl modifiye ettiğim ( yasal bir şekilde 4×4 arazi aracı haline getirdiğim) Mazda E2200 minibüsüme kilitli diferansiyel takabilmek için bu konuda epey bir araştırma yaptım, en sonunda araç ile İstanbul'dan Bursa'ya Diferansiyelci Memiş Ustaya gittim.
İşinin ehli olduğunu söyleyebilirim. Bendeki telefon numarası 05326138905 şeklindedir.
Tavsiyem diferansiyelin içini yaptırmanız yönündedir.
Tekrar geçmiş olsun,
İyi günler dilerim.
Mehmet KARALAR

Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun...
Diferansiyel işi gerçek bilgi gerektiren hassas bir konudur.
1976 yılında 63 Model Chevrolet Impala'nın yanına ek olarak edindiğimiz Fiat 125'in diferansiyeli bir şekilde, büyük olasılıkla benim gençlik yıllarındaki hor kullanmam sonucu ötmeye başladı. 3 kez ayna mahruti değişimi yapıldı, her seferinde 1 ay sonra ötme tekrarladı.
Her yıl Türkiye'ye av için gelen Novara'lı İtalyan arkadaşlarımız bizi 1977 yılında İtalya'ya davet ettiler, bi sene siz gelin dediler, rahmetli babam bana şu arabayla gidin de diferansiyeline orada baktır dedi. Ben de seve seve bu emri yerine getirdim.
İtalya Novara'da aracın diferansiyelin kontrol eden arkadaş az sonra yanıma geldi, elinde bir yaklaşık 4 mm kalınlığında bir pulu (ayna mahruti ayar pulu) bana göstererek sizin Türkiye'dekiler bu pulun fazladan konulduğunu düşünmüşler dedi, aracın diferansiyel arızası sona erdi.
Bu hikayeyi diferansiyel işinin hassaslığını anlatabilmek için anlattım.
Geçtiğimiz yıl modifiye ettiğim ( yasal bir şekilde 4×4 arazi aracı haline getirdiğim) Mazda E2200 minibüsüme kilitli diferansiyel takabilmek için bu konuda epey bir araştırma yaptım, en sonunda araç ile İstanbul'dan Bursa'ya Diferansiyelci Memiş Ustaya gittim.
İşinin ehli olduğunu söyleyebilirim. Bendeki telefon numarası 05326138905 şeklindedir.
Tavsiyem diferansiyelin içini yaptırmanız yönündedir.
Tekrar geçmiş olsun,
İyi günler dilerim.
Mehmet KARALAR

Teşekkür ederim bu güzel bilgi ve paylaşımınız için.

o zaman kullanmaya devam, masraf edildiyse. zarar edersiniz yoksa.

Eski sahibini bana bu yaptığından dolayı aractan ciddi soğudum
Zararı sineye çekiceğim ve aldığım kişiyi yukarıya havale ettim.
Yalan dolan ile araç satmasından dolayı hayattan soğudum o derece.

Merhaba tekrar,
1-Aranızda bir alım/satım sözleşmesi yaparak aracın durumunu tespit edip aracı satın aldıysanız ,
2-Aracı satın almak için bir ilanda gördüyseniz ve bu ilanda bu tür arızalar saklanmış ise,
Tüketici mahkemesine dava açabilir, tazminat hak edebilirsiniz.
Yukarıdaki şartlar gerçekleşmemiş ise, bu seferlik nu durumu sineye çekip bundan sonraki yaşamınızda bu yaşadıklarınızı tecrübelerinize ekleyiniz.
İyi günler dilerim.
Mehmet KARALAR

Eski sahibini bana bu yaptığından dolayı aractan ciddi soğudum
Zararı sineye çekiceğim ve aldığım kişiyi yukarıya havale ettim.
Yalan dolan ile araç satmasından dolayı hayattan soğudum o derece.

o araçlar soğunacak araçlar değil. toplayın güle güle binin derim. herşey ateş pahası.

Her ne kadar sizi hayattan soğuttuğunu söyleseniz de aracınız @KLL'nin de belirttiği gibi soğunacak bir araç değil. Belki sıkıntı çıkartmış olabilir ama bakımları yapıldıktan sonra oldukça zevkli bir araçtır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR