Jeep Cherokee Liberty Alt koruma -Skid Plates- için YARDIM lütfen.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Barışş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,376

Barışş

Hayat güzel
Yer
İskenderun
Yaklaşık 2 aydır kullanmakta olduğum 2002 model 3,7 limited KJ aracıma renegade modellerinde standart sunulan motor, şanzuman ve arize vitesini koruyan 3 farklı alt muhafazayı aracıma taktırmak istiyorum.
1- Bir örneğini bulabilsem sanayide yaptırma şansım var.
2- İnternette ayrıntılı resim ve ölçüleri bulamadım, bulabilsem yaptırma şansım var.
3- Orjinalini Türkiye'de bulabileceğim bir yer biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim. (İstanbul'da birkaç meşhur mağazaya sordum bulamadım.)

Özellikle İskenderun, Antakya, Adana'da benzinli renegade kullanan arkadaşlar bana yardımcı olabilirse sevinirim, örnek almak için.
Telefonum 0 505 557 11 71

Etiketler
Ynt: Jeep Cherokee Liberty Alt koruma -Skid Plates- için YARDIM lütfen.

http://www.jeep4x4center.com/jeep-skid-plates/liberty-skidplates.htm

mopardan bir örnek ama 2002 modele uygun mu aceba?

http://jeepinbyal.com/cat-Skid_Plates-23.aspx

2002 modele uygun olduğunu bu ilanda belirtmişler.

Kartondan bir tasarım yapılıp, metal üzerinde uygulama yapılabilir. İstediğniz ebatta ve şekilde plazma ile kesilip, bukum yapıldıkdan sonra montajı yapılır.

İlginiz için teşekkürler. Galiba dediğiniz gibi internetteki birkaç resimi ustalara gösterip, yağ değişimi için birşey sökmemizi gerektirmeyecek dizaynda birşeyleri biz tasarlıyacağız.

Yakınlarda bir renegade olsada direk ondan kopya çeksek işimiz çok kolaylaşacak. Yardımm lütfen!!

Aracıma alt korumaları kendi çabamla yaptırdım. Kartondan kesip 3mm saçdan deldik büktük vidaladık yaptık..
Kaportacı Mustafa Usta ile eksozcu Bilal ustaya buradan sevgi, selam ve teşekkürler.

IMG 20121207 01368

IMG 20121207 01376

IMG 20121211 01382

IMG 20121211 01394

IMG 20121211 01394

toplam 100 dolara mal oldu.
40 tl 18 kg sac için
2.75 tl pul,rondela vida için
15 tl delik ve bükme için
50 tl Eksozcu Bilal Ustaya
70 tlkaportacı mustafa ustaya

IMG 20121212 01408

IMG 20121212 01409

IMG 20121212 01410

IMG 20121212 01413

Müdür naber nasılsın?
Bu olay önemlimi? Yani gerçekten koruyormu? sonuçta çarptığımız zaman araç 1500 kg lik kendi ağırlığı ve ivmesi ile çarpıyor.
Eğer işe yarar bişeyse bende yaptırayım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.