jeep cherokee (liberty) tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yusufkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,023

yusufkaya

Yeni Üye
Yer
ısparta
Uzunca bir süredir suv tarzı bir araç almak için araştırıyorum ama bir türlü karar veremiyorum. Buradaki deneyimli arkadaşların fikirlerini tavsiyelerini almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler...

Alacağım aracı genellikle uzun yolda ve yol dışında kullanacağım fakat öğle ağır arazide değil. Yani %60-70 uzun yolda geri kalanıda yol dışında dağda bayırda. Beklentilerim araç uzun yolda beni yormasın konforlu olsun araçtaki herkes rahat etsin arazidede beni üzmesin yarı yolda bırakmasın.

Şimdi size sorum 0 km bir jeep liberty benim beklentilerimi karşılarmı ? Bu aracın kullanımı nasıldır ? Rahatmıdır, sessizmidir, sorunlu bir araçmıdır, motoru nasıldır (bu arada 2.8 dizel düşünüyorum) ağır olmayan arazide beni üzermi ?
kısacası bu araç hakkında bilgilerinize ihtiyacım var ?

Bu arada daha önce bu tarz bir aracım olmadı hep otomobil kullandım..

saygılar..

Etiketler
Ynt: jeep cherokee (liberty) tavsiye

merhaba
bende 2010 liberty benzinli var 3.7 v6
otomobil ile farkli ve ayni olan seyi su ki otomobilleler ile uzun yolda rahatlikla ralli yapiyorum.
kotu tarafi ise bir suv olmasindan mi yoksa baska bir sebebden mi buluamadim cozumunu cukurlarda cok rahatsiz etmesede bir sarsinti geciriyor olmaniz. ben aracim serviste iken 2009 corolla kiralamis idim onunla ayni cukura girdigimde o kadar sarsinti hismetmemis idim. bir de aracin on takimi daha ilk kilometrelerde daji cukurdan gecerken cikardugu ses beni rahatsiz etmis idi ama kime sordum ise bunda bir sey yok dedi, tabi benim tek rahatsizligim budur.

benim bacanak ile uzun yola gittik O kullandi ve uzun yolda hic yormuyor diye onun suruc izlenimi var idi.

ben rahatlikla 180 km hiza cikar ir araci kullandigim icin mutluluyum zaten benzinliside dizelide son surati 180

180 km son hiz beni kesmez derseniz 200 kmhiz yapan grand chorekee alin derim.

arazi kullani icin ise hafifi agiri fark etmez her yere girer cikarim.

cogu zaman 4 cekere almadan kullandigim da olmus benide `hic bir zaman uzmemistir.

size son tavsiyem de sakin ha sakin bu araci olmayan kullanmayan oyle agzi olan konusur hesabi konusanlara itibar etmeyin.
http://www.lostjeeps.com/forum/phpBB3/
bu adreste yurt disindan bir form.

insaallah guzel gullerde kullanmaniz dilegiyle.

benim liberty konu basligi altin ve jeep genel sayfalarinda
ilk aslanim
diye yol izlenimler var bulup inceleye bilirsiniz.

İsmail Bey size teşekkür ediyorum sizin izlenimlerinizi birkaç kez okudum. Yabancı forumlarıda inceleyeceğim ve inşallah da en kısa zamanda aracı incelemeye gideceğim. Tip olarak acayip hoşuma gidiyor bu araç, umarım yanına gelip inceledeğimde ve kullandığımdada beni hayal kırıklığına uğratmaz. Birde bu dizel motor nasıldır ? performansı yeterlimidir ? sorun çıkartırmı ?
yine bu araçla ilgili düşünceleri olan arkadaşlar varsa görüşlerini almak isterim.

bende de 2003 3.7 var. yakıt problemi dışında gerek asfaltta gerek arazide mükemmel diyebilirim.. 2.5" yükseltme ve 31 lastikle kullanıyorum 140-150 rahat gidiyor..

jeep' Alıntı:
bende de 2003 3.7 var. yakıt problemi dışında gerek asfaltta gerek arazide mükemmel diyebilirim.. 2.5" yükseltme ve 31 lastikle kullanıyorum 140-150 rahat gidiyor..

fotoğrafı varmı? yeni nesil araçlara kocaman jantlar ve incecik tekerlekler takıyorlar. bu nedenle bile araç olduğundan konforsuz hissediliyor.

olasiliksiz' Alıntı:
Hızlı yaşa genç öl 200 yapan cherokee içindeki cesedin yakışıklı olsun felsefesine benziyor..

doğru söze ne denir. WH 3.0 crd ile yokuş yukarı kamyondan kaçmak için mecburen bir depar yapıp sonrada dur bakalım daha ne kadar gidecek diyerek 180 yapmıştım hala gidecek nefesi vardı motorun ama bende böbrek üstü bezleri fazla çalışınca dedim yavaş bu işin sonu iyi değil. yani güncel SUV araçların hiçbirisi 130 140 km den hızlı sürülmemeli bence. kamyonet ve eski suv ların ise bence 120 km gibi süratleri geçmesi çok tehlikeli oluyor.

KLL' Alıntı:
fotoğrafı varmı? yeni nesil araçlara kocaman jantlar ve incecik tekerlekler takıyorlar. bu nedenle bile araç olduğundan konforsuz hissediliyor.

jantlar procomp viraj demirine sürtmemesi için..

01122010355
15122010419 1
10122010396

çok sevimli bu arabalar :smiley: ben bir tarihte bagajı çok ufak olduğu için almaktan vaz geçmiştim.

Zaten arkadaşlar hangi aracı alırsam alıyım sürat yapma gibi bir düşüncem yok olsada zaten basacak yol yok olsada radar var... Modifiye yapmak istemiyorum aracı. Bagajı libertynin yeterli sanırım. Zaten bir evladım var bide eşim bize gayet yeter diyorum. Söylediklerinize görede uzun yoldada konforlu sanırım. Yakıt konusunda da benzinli otomatik bir otomobille aşağı yukarı aynı yakar gibime geliyor.

Umarım sorunlu bir araç değildir. Bu arada resimdeki jeepte çok tatlı olmuş.....

Bir tek cam açma kapama düğmeleri alışık olunan kapı içinde değil el freninin orada olması alışlanlık gerektiriyormuş duyduğuma göre.

Sitedeki resimlerinde kapılarda gözüküyor gerçi olmasada pek sorun olmaz benim için. Ama bir iki yerde çok hoplayıp zıpladığı viraj kabiliyetinin iyi olmadığını savrulma felan yaptığını okudum. Ismqil bey yanıtlarsanız sevinirim bunu. Bir kullanıcı olarak sizin görüşleriniz gerçekten önemli benim için..

GezenGen' Alıntı:
Bir tek cam açma kapama düğmeleri alışık olunan kapı içinde değil el freninin orada olması alışlanlık gerektiriyormuş duyduğuma göre.

duydugunuz sey 2008 modelden onceki kasa icin gecerli yani kasa yani 2008 den bu yana kapi icinde grand chorekee dekin aynisi kumandalar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri