jeep cherokee mi yoksa nissan x trail mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dorukkaraca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,696
Ynt: jeep cherokee mi yoksa nissan x trail mi?

unc' Alıntı:
benim ikisindende aldığım izlenim nitro aynı sınıf liberty den daha gürültülü,camlar nerdeyse bankaların para arabaları gibi kısa /dar
sadece ikisi arasında seçimse gözü kapalı liberty derim

bencede çok teşekkürler

Etiketler

marka aşkı, işin hastalık kısmını bir tarafa bırakırsak, her ne kadar ingilizler ve amerikalılar daha önce başlasada, bu işin babası şu an japonlar... siz hiç nikaraguada, yemende, afganistanda, peruda, pakistanda, afrikada orman çamur dağ kaya gezen saklanan ayrılıkçı gerillaların altında, nissandan, toyotadan başka araç gördünüzmü... nissanın, x-trailide, navarasıda, pathfinderide, toyotanın land-cruseri, mitsubishinin pajerosu ki bu araç paris-dakarı kimseye kaptırmaz... hakikaten zor şartlarda üzmeyen küsmeyen yormayan dişini tırnağına takan araçlardır.. cherokee, land rover nazlı araçlar bunlara göre.. tabiki ben discovery gibi hatta defender gibi araçlara kötü demem.. ama bu işin kabullenmesi, pratiği bu.. sevsekte sevmesekte... :smiley: bana sorarsanız defenderi hiçbişeye değişmem ama onunla ailenizi alıp şehirde gezemezsiniz, tatile gidemezsiniz, ama bir x-trail restoranın, otelin otoparkında lüx araba karşılaması sağlarken, karda çamurdada bırakmaz.. efendim oda 1 metre çamurdan geçemez:smiley:))) e geçmesin zaten, ağır offroadsa, nissan petrol al modifiye et.. eski kasa cruser al... cj5 al:smiley: uzun lafın kısası, erkek erkeğe konuşurken, eşimizi, oto koltuğundaki yavruyuda düşünmeliyiz, herşeyin orta yolu var...
saygılar

İyi güzel de sonuçta X-trail'den bahsediyoruz.Ben hiç bir orduda X-trail kullanıldığına rastlamadım ama Liberty TSK'da kullanılıyor.Mısır ordusunda da kullanılıyor..

herkesin görüş ve düşüncelerine saygımız var,ve alınmalı,sorulmalı
ama ben bu araçların hepsini denerim ki imkan var,isteklerime ve izlenimlerime göre karar veririm,
ayrıca araçlardaki teknik gelişme ve sunulan uygulamalar ve test sürüşünde aracın verdiği tepkiler dikkatlice incelenmeli,ayrıntılar önemli ve fiatını belirliyor

Assasin' Alıntı:
İyi güzel de sonuçta X-trail'den bahsediyoruz.Ben hiç bir orduda X-trail kullanıldığına rastlamadım ama Liberty TSK'da kullanılıyor.Mısır ordusunda da kullanılıyor..

Ben sadece nissan, toyota gibi markaların bu işi bildiğini kastettim.. adamlar 4x4 mantığını iyi biliyor, her duruma göre yapabiliyor... demek istediğim jip adını jeep ten almıştır en iyiside odur mantığı yanlış... yoksa 75 model cj5, ve hatta 10 liralık lada niva yukarıdakilerin gitmediği yelerden gider.. ama başkada bişey isteme, ava gidersin

Assasin' Alıntı:
arkadaşım sanırım biraz bilgi eksiğin var kusuruma bakma alütfen.
1-biz o araçları mısırdan alacak karşılığı aldık ve elli adet
2-o araçlar sadece komutanların altında binek aracı vazifesi görüyor
öyle çamur falan gördüğü de yok zaten ve kullanılmıyor bile desek yeri var.saygılarımla

ben sizin yazınızı okumadım, nerden ve kaç araç aldığınızıda bilmiyorum, aldıysanda hayırlı olsun, tabiki iyi araçlar... ben sadece cherokee mi yoksa nissan x trail mi başlığı için yazıyorum...

şimdi gördüm, 2.8 crd lere bişey demem, hem yakıt hem performans iyidir.. ben büyük motorlar için yorucu olduğunu söylemiştim.. araçlar kaç model ve kaç kmde.. düşük km varmı ve fiyatlar aşağı yukarı nedir

balikadm06' Alıntı:
marka aşkı, işin hastalık kısmını bir tarafa bırakırsak, her ne kadar ingilizler ve amerikalılar daha önce başlasada, bu işin babası şu an japonlar... siz hiç nikaraguada, yemende, afganistanda, peruda, pakistanda, afrikada orman çamur dağ kaya gezen saklanan ayrılıkçı gerillaların altında, nissandan, toyotadan başka araç gördünüzmü... nissanın, x-trailide, navarasıda, pathfinderide, toyotanın land-cruseri, mitsubishinin pajerosu ki bu araç paris-dakarı kimseye kaptırmaz... hakikaten zor şartlarda üzmeyen küsmeyen yormayan dişini tırnağına takan araçlardır.. cherokee, land rover nazlı araçlar bunlara göre.. tabiki ben discovery gibi hatta defender gibi araçlara kötü demem.. ama bu işin kabullenmesi, pratiği bu.. sevsekte sevmesekte... :smiley: bana sorarsanız defenderi hiçbişeye değişmem ama onunla ailenizi alıp şehirde gezemezsiniz, tatile gidemezsiniz, ama bir x-trail restoranın, otelin otoparkında lüx araba karşılaması sağlarken, karda çamurdada bırakmaz.. efendim oda 1 metre çamurdan geçemez:smiley:))) e geçmesin zaten, ağır offroadsa, nissan petrol al modifiye et.. eski kasa cruser al... cj5 al:smiley: uzun lafın kısası, erkek erkeğe konuşurken, eşimizi, oto koltuğundaki yavruyuda düşünmeliyiz, herşeyin orta yolu var...
saygılar

çok teşekkürler

balikadm06' Alıntı:
şimdi gördüm, 2.8 crd lere bişey demem, hem yakıt hem performans iyidir.. ben büyük motorlar için yorucu olduğunu söylemiştim.. araçlar kaç model ve kaç kmde.. düşük km varmı ve fiyatlar aşağı yukarı nedir

araçları sıfır almayı düşünüyorum ancak çok temiz 2. el bulursam,2.elde alabilirim.

nissan xtaril:120 bin tl

jeep liberty:65 bin euro

benim aracımada ortalama 35 bin civarı veriyorlar

saygılar

dorukkaraca' Alıntı:
araçları sıfır almayı düşünüyorum ancak çok temiz 2. el bulursam,2.elde alabilirim.

nissan xtaril:120 bin tl

jeep liberty:65 bin euro

benim aracımada ortalama 35 bin civarı veriyorlar

[SIZE=78%] saygılar[/SIZE]

bir veya ikinci el freelander 2 yi de göz ardı etmeyin bence

yasakşehir07' Alıntı:
arkadaşım sanırım biraz bilgi eksiğin var kusuruma bakma alütfen.
1-biz o araçları mısırdan alacak karşılığı aldık ve elli adet
2-o araçlar sadece komutanların altında binek aracı vazifesi görüyor
öyle çamur falan gördüğü de yok zaten ve kullanılmıyor bile desek yeri var.saygılarımla
Mısır kendi ordusuna ürettiği ürünleri kullanmadan F-16 karşılığında TSK'ya devretti,Şu an İzmit'te yaşıyorum,Cengiz Topel'de (Deniz hava) faal olarak kullanılıyor.Yol çalışması olduğu için yarıklardan girip çıkıyorlar.50 tane yoktur,Mısırdan alınanlar yeşil,Amerika'dan alınanlar gridir. Mısır ordusu kurulduğundan bu yana Jeep kullanır.J8 dediğimiz kasa Mısır'da üretilir.J8 (JK kasa) = Rubicon'dur. Bilgi eksiği yok yani. ;)

balikadm06' Alıntı:
Ben sadece nissan, toyota gibi markaların bu işi bildiğini kastettim.. adamlar 4x4 mantığını iyi biliyor, her duruma göre yapabiliyor... demek istediğim jip adını jeep ten almıştır en iyiside odur mantığı yanlış... yoksa 75 model cj5, ve hatta 10 liralık lada niva yukarıdakilerin gitmediği yelerden gider.. ama başkada bişey isteme, ava gidersin
Tamamen katılıyorum söylediklerinize.Ben bugüne kadar Jeep'e sahip olmadım.Defenderım vardı.Bence Defender Jeep'ten çok daha işlevsel ve hesaplı.Toyota'nın Rav4 hariç her modeli takdire şayandır.Ama Nissan'ın sadece Patrol modeli takdire şayandır bence.X-traildense KJ (liberty) çok daha işlevseldir,üzerinde Alman motor vardır.Üzmeyeek araçtır.Ama X-trail,Pathfinder ve özellikle Terrano II'ler hakkında iyi duyumlar almıyoruz..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri