jeep cherokee mi yoksa nissan x trail mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dorukkaraca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,697
Ynt: jeep cherokee mi yoksa nissan x trail mi?

mısırdan f 16 uçaklara karşılık olarak para ve mal alındı , verecek malları yoktu işimize yarayan mecburen 650 adet jeep alndı diye biliyorum.

Etiketler

dorukkaraca' Alıntı:
frelander la ilgili pek olumlu yorumlar duymadım
genede siz freelander 2 yi deneyin bence,pişman olmazsınız,genelde olumsuz yorumlar ilk freelander içindir

bizim insanımızı anlamakta zorluk çekiyorum bazen, bizim insanımıza göre en çok tutulan araba şahindir mesela, brodwaydır, sanırım dünyayıda öyle sanıyoruz:smiley: neden çok tutuluyor, parçası ucuz, bakkalda bulunur.. :smiley: tamam anlıyorum 1985 ten sonra araba alabilen milletiz normaldir ama bunu evrenselliştirmek, mahallemizde görmediğimiz için bir arabaya tutulmuyor, iyi satamıyor, kronik arızaları var demek yanlıştır:smiley: Kanada gibi, hele hele Rusya gibi soğuğun ve çamurun en bol, ucuz yakıttan dolayı insanların arabaları dağ bayır gezdiği yerlerde Nissan X-Trail üst üste yılın aracı oluyor, inanılmaz satış rakamları kırıyor, bize sorarsan aman aman bulaşma tutmaz, neden, bizim mahallede yok, bide renocu muhittin usta dedi, o araba sıkıntılı dedi:smiley: veya Mitsubishi Pajero yıllarca paris-dakarı aldı üstüste, ama yok tutmaz:smiley: nissan ın toyotanın pikaplarını beğenmemek mümkünmü... türkiyede kimse arabadan ciddi manada anlamaz aslında bence, durumu değiştiren sadece reklamdır, bakın mesela nissan Qashqai, aman aman bir araç değil ama süper reklam yapıldı, boyalar falan havada uçtu araba inanılmaz satıyor, veya C4 araba robot falan oldu, tipi bize pek uygun olmasada çaktı piyasaya citroen... youtubeden pathfinder land cruser vidoları bakın, beğenmediğin pathfinder neler yapıyor:smiley: ha tekrar söylüyorum, iyiki dünyanın beğendiği bazı arabalar tutmuyor türkiyede, bu nedenle 2. elde fiyatının 1/3 rakamla kaliteli araçlara biniyoruz;)) saygılarımla

Merhaba önce neden 4x4 ve ne kadar offroad.Tam 4 yıl araştırdım.Umarım size bir fikir verebilirim, şöyle ki yolların kardan kapalı olduğu gün İstanbul dan Abant'a gidebileyim.Şehir içinde son derece güvenli ve trafik magandalarına pabuç bırakmasın hem sürat te hem heybette.Kamp malzemelerim için yeterli bagaj ve hatta 3.sıra koltuk nefis olur.Vergisi makul olacak.Sağlamlığı kanıtlanmış,yakıtı düşük motoru çok güçlü seyir halinde 2x4 4x4 4x4 ağır devir 4x4 kilitli diferansiyel seçenekleri olacak.Fiyatı uygun,koltuğu ısıtmalı,ses sistemi orjinal ve iyi yuh demeye başladınız değilmi ben de kendime ooohhhaaaa böyle araba varmı demiştim.Ve bu sıralar gözde araçlarım Suzuki Vitara,Nissan X trail, klasında araçlar idi.Ama 2006 Mitsubishi Pajero Dakar aldım.İlk kar yağışında 35 derece eğimli sokağımızdan en ufak patinaj olmadan low range de çıkınca japon lara hayranlığım had safha ya vardı.250.000 km de aracımın motoru fabrikadan çıktığı gün gibi maşallah.3.2 dizel 170 bg. daha ne olsun... :smiley: :smiley: :smiley:

balikadm06' Alıntı:
bizim insanımızı anlamakta zorluk çekiyorum bazen, bizim insanımıza göre en çok tutulan araba şahindir mesela, brodwaydır, sanırım dünyayıda öyle sanıyoruz:smiley: neden çok tutuluyor, parçası ucuz, bakkalda bulunur.. :smiley: tamam anlıyorum 1985 ten sonra araba alabilen milletiz normaldir ama bunu evrenselliştirmek, mahallemizde görmediğimiz için bir arabaya tutulmuyor, iyi satamıyor, kronik arızaları var demek yanlıştır:smiley: Kanada gibi, hele hele Rusya gibi soğuğun ve çamurun en bol, ucuz yakıttan dolayı insanların arabaları dağ bayır gezdiği yerlerde Nissan X-Trail üst üste yılın aracı oluyor, inanılmaz satış rakamları kırıyor, bize sorarsan aman aman bulaşma tutmaz, neden, bizim mahallede yok, bide renocu muhittin usta dedi, o araba sıkıntılı dedi:smiley: veya Mitsubishi Pajero yıllarca paris-dakarı aldı üstüste, ama yok tutmaz:smiley: nissan ın toyotanın pikaplarını beğenmemek mümkünmü... türkiyede kimse arabadan ciddi manada anlamaz aslında bence, durumu değiştiren sadece reklamdır, bakın mesela nissan Qashqai, aman aman bir araç değil ama süper reklam yapıldı, boyalar falan havada uçtu araba inanılmaz satıyor, veya C4 araba robot falan oldu, tipi bize pek uygun olmasada çaktı piyasaya citroen... youtubeden pathfinder land cruser vidoları bakın, beğenmediğin pathfinder neler yapıyor:smiley: ha tekrar söylüyorum, iyiki dünyanın beğendiği bazı arabalar tutmuyor türkiyede, bu nedenle 2. elde fiyatının 1/3 rakamla kaliteli araçlara biniyoruz;)) saygılarımla
Abicim iyi güzel diyorsunda ben bu araçları yakından tanıyorum zaten.Etkinliklerimizde hepsini deneme fırsatımız oluyor.Pajero'ya LC'ye sözümüz yok grup arkadaşlarımızda da mevcut zaten.Araçlar EFSANE.Ama X-trail dediğiniz aracın CRD Liberty'nin yanında esamesi okunmaz.Youtube'dan izlemiyorum,tecrübeyle sabit söylediklerim.Dileyen arkadaş kaale alır,dileyen almaz.
Selamlar, Deniz.

HAKDANEFE' Alıntı:
Merhaba önce neden 4x4 ve ne kadar offroad.Tam 4 yıl araştırdım.Umarım size bir fikir verebilirim, şöyle ki yolların kardan kapalı olduğu gün İstanbul dan Abant'a gidebileyim.Şehir içinde son derece güvenli ve trafik magandalarına pabuç bırakmasın hem sürat te hem heybette.Kamp malzemelerim için yeterli bagaj ve hatta 3.sıra koltuk nefis olur.Vergisi makul olacak.Sağlamlığı kanıtlanmış,yakıtı düşük motoru çok güçlü seyir halinde 2x4 4x4 4x4 ağır devir 4x4 kilitli diferansiyel seçenekleri olacak.Fiyatı uygun,koltuğu ısıtmalı,ses sistemi orjinal ve iyi yuh demeye başladınız değilmi ben de kendime ooohhhaaaa böyle araba varmı demiştim.Ve bu sıralar gözde araçlarım Suzuki Vitara,Nissan X trail, klasında araçlar idi.Ama 2006 Mitsubishi Pajero Dakar aldım.İlk kar yağışında 35 derece eğimli sokağımızdan en ufak patinaj olmadan low range de çıkınca japon lara hayranlığım had safha ya vardı.250.000 km de aracımın motoru fabrikadan çıktığı gün gibi maşallah.3.2 dizel 170 bg. daha ne olsun... :smiley: :smiley: :smiley:
Mükemmel bir seçim..Efsaneye sahipsiniz. :smiley:

jeep liberty mi nissan x trail mi derseniz evvela şu var x trail safkan nissan değil.Renault Samsung Nissan ittifakından doğmuş bir araç.Liberty ye göre teknolojik sistemlere sahip.All mode 4x4 sistemi eşsiz ama arazide biraz kibar kalıyor.Hafif arazi ve karlı,yağışlı hava ve çamur yollar da engel tanımaz.Güncel dizayn a sahip ve biraz şehirli.Liberty nin dış tasarımı ise Pajero ya sahip olmama rağmen hala aklımı alacak kadar çekici.Benim tabirim ile ERKEK araba.Sağlam araba,X trail e göre yıllar içinde daha az yıpranacak 5 yıl sonra her tarafından tıngır mıngır sesler gelmeyecek araba.Lakin kapıyı açıp da içine geçtiğinizde işte burası çok önemli çünkü her insanın güzel kavramı farklı;iç dizayn felaket.Konforsuz.Ergonomi den uzak.Arka diz mesafesi dar.Bagaj x trail e oranla küçük,Estetiğe zerre kadar önem verilmemiş ne o kapı iç kolları öyle oyuncak gibi ama kapıyı açıp şöyle bir kaç adım geriye gidip baktınızmı aklınızı alır dış dizayn.Çocuklar ile gezmek cam tavan sayesinde x trail i öne çıkarır ama liberty de sizi çamurda oynayan mutlu bir çocuk haline getirir.Tabi Güncel X trail ve Mısır üretimi liberty den bahsediyorum.Yeni kasa liberty ye hiç girmeyelim bu araç dizayn açısından ve malzeme kalitesi açısından yerlerde.Nissan Pathfinder hem kalite hem tasarım anlamında ezer geçer.Peki siz bu rakamlar dan daha ucuza Güncel kasa PAJERO ile neden ilgilenmiyorsunuz.???

pajero yu çeşitli kereler deneme şansım oldu,8 sene kadarda pinin kullandım
hala aklım kalan araçlardandır ama ülkemizdeki mtv ile altından kalkılacak gibi değil
ve şu anda güçlendirilmiş motor ile bile 3.2 lt/441 Nm tork vermekte,daha eskileri daha da düşüktür
artık 2.2 lt ler 400/430 Nm vermekte,hele 3 lt lere çıkınca 600Nm ler söz konusu,bu da motor tekniği olarak hoş değil bence,ve yüksek vergi dilimindesiniz hacimden dolayı
şu andaki fiatıda 82 000 eur,mukayesedeki araçlarla aynı para sınıfında değiller
selamlar

HAKDANEFE' Alıntı:
jeep liberty mi nissan x trail mi derseniz evvela şu var x trail safkan nissan değil.Renault Samsung Nissan ittifakından doğmuş bir araç.Liberty ye göre teknolojik sistemlere sahip.All mode 4x4 sistemi eşsiz ama arazide biraz kibar kalıyor.Hafif arazi ve karlı,yağışlı hava ve çamur yollar da engel tanımaz.Güncel dizayn a sahip ve biraz şehirli.Liberty nin dış tasarımı ise Pajero ya sahip olmama rağmen hala aklımı alacak kadar çekici.Benim tabirim ile ERKEK araba.Sağlam araba,X trail e göre yıllar içinde daha az yıpranacak 5 yıl sonra her tarafından tıngır mıngır sesler gelmeyecek araba.Lakin kapıyı açıp da içine geçtiğinizde işte burası çok önemli çünkü her insanın güzel kavramı farklı;iç dizayn felaket.Konforsuz.Ergonomi den uzak.Arka diz mesafesi dar.Bagaj x trail e oranla küçük,Estetiğe zerre kadar önem verilmemiş ne o kapı iç kolları öyle oyuncak gibi ama kapıyı açıp şöyle bir kaç adım geriye gidip baktınızmı aklınızı alır dış dizayn.Çocuklar ile gezmek cam tavan sayesinde x trail i öne çıkarır ama liberty de sizi çamurda oynayan mutlu bir çocuk haline getirir.Tabi Güncel X trail ve Mısır üretimi liberty den bahsediyorum.Yeni kasa liberty ye hiç girmeyelim bu araç dizayn açısından ve malzeme kalitesi açısından yerlerde.Nissan Pathfinder hem kalite hem tasarım anlamında ezer geçer.Peki siz bu rakamlar dan daha ucuza Güncel kasa PAJERO ile neden ilgilenmiyorsunuz. ???

açıkcası pajeroya bayılıyorum ancak o kadar para verip arabayı dağın başında bırakmak istemiyorum.ama ikinci el temiz düşük kilometrede varsa neden olmasın
saygılar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-ilk-sahibinden-cok-temiz-kacmayacak-bir-arac-78886847/detay
Bu kasa gayet hoş.Pajerolar için 500.000 motor ömrü biçilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri