GEZENBİLİR DERNEĞİ | HAKKIMIZDA | SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ | FORUM KURALLARI | YARDIM | SPONSORLUK | İLETİŞİM  

jeep cherokee mi yoksa nissan x trail mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dorukkaraca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,947

Etiketler

ahmetvargelen

Kamp II
Yer
Prag - Cek cumhuriyeti
Ynt: jeep cherokee mi yoksa nissan x trail mi?

Bende 1 aydan beri yari arazi yari yol araci almak istiyorum. Rav4 ten grand vitaraya kadar bir cok arac baktim, Benim yasadigim yere gore en uygun fiyatta alinabilecek olan araclar jeep liberty yada xtrail. Bu iki arac arasinda dusunmekteyim. Pajero yada Land cruiser tarzi araclarda baktim daha once fakat bu araclar bana cok daha buyuk ve hantal gibi geldi (hantal olmadigini biliyorum sadece goruntu itibari ile konusuyorum) Hafif arazi araci baktigim icin bir cok aractan elemelerim sonucu bu iki arac sona kaldi. Jeep daha guzel ve bana gore biraz daha arazi araci goruntusu ile gonlum bu aractan yana 2.5 motorlu olanlarindan ozellikle siyah renkli bulur isem almayi dusunuyorum. KM olarak biraz yuksekte olucak 150.000 km civarinda fakat sorun olacagini dusunmuyorum. Daha iki aracida test etme olanagim olmadi fakat bir kac hafta icinde test edip karar vermek istemekteyim.

dorukkaraca

Kamp I

ahmetvargelen' Alıntı:
Bende 1 aydan beri yari arazi yari yol araci almak istiyorum. Rav4 ten grand vitaraya kadar bir cok arac baktim, Benim yasadigim yere gore en uygun fiyatta alinabilecek olan araclar jeep liberty yada xtrail. Bu iki arac arasinda dusunmekteyim. Pajero yada Land cruiser tarzi araclarda baktim daha once fakat bu araclar bana cok daha buyuk ve hantal gibi geldi (hantal olmadigini biliyorum sadece goruntu itibari ile konusuyorum) Hafif arazi araci baktigim icin bir cok aractan elemelerim sonucu bu iki arac sona kaldi. Jeep daha guzel ve bana gore biraz daha arazi araci goruntusu ile gonlum bu aractan yana 2.5 motorlu olanlarindan ozellikle siyah renkli bulur isem almayi dusunuyorum. KM olarak biraz yuksekte olucak 150.000 km civarinda fakat sorun olacagini dusunmuyorum. Daha iki aracida test etme olanagim olmadi fakat bir kac hafta icinde test edip karar vermek istemekteyim.

mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın

ben x trail'e sonuna kadar kefilim 3000 km yol yaptım hem çok konforlu hemde çok seri bir araç.arazi kabiliyetide bence yeterli.

caarisma07

Ana Kamp
Yer
ALANYA

Arkadaşlar, son mesajın üzerinden bir kaç ay geçmiş ama bende x Trail hakkında bir bilgi paylaşmak istedim.Yaklaşık 15 gün önce 2007 model x trail araç aldım, nette yazan ve bu aracı kullanan arkadaşların fikir ve paylaşımlarına bakarak.Gerçekten sınıfına göre çok şahane bir araç.Cruse Control dışında zamanına göre her özelliği bünyesinde barındıran sessiz,geniş,rahat,kullanışlı bir araç.İyiki almışım.çok memnun kaldım şimdiye kadar.İnşaallah ta böyle gider.herkese selamlar.

dorukkaraca

Kamp I

caarisma07' Alıntı:
Arkadaşlar, son mesajın üzerinden bir kaç ay geçmiş ama bende x Trail hakkında bir bilgi paylaşmak istedim.Yaklaşık 15 gün önce 2007 model x trail araç aldım, nette yazan ve bu aracı kullanan arkadaşların fikir ve paylaşımlarına bakarak.Gerçekten sınıfına göre çok şahane bir araç.Cruse Control dışında zamanına göre her özelliği bünyesinde barındıran sessiz,geniş,rahat,kullanışlı bir araç.İyiki almışım.çok memnun kaldım şimdiye kadar.İnşaallah ta böyle gider.herkese selamlar.

bende araçtan çok memnunum iyiy almışım diyorum.

KLL

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.
Yer
Ankara
Ynt: Jeep Cherokee Mi Yoksa Nissan X Trail Mi?

ben 2003 xtraile sahipken aracın performansı hariç herşeyinden çok memnun kalmıştım. cruise control onda da ne yazıkki. yol tutuşu ve sessizliği en çok hoşuma gidenlerdi. şimdi 3 aydır, 2004 3.7 cherokee aracım var. bu araç konusundaki ön yargılarımı yıktım. son derece memnunum. ne enteresandır ki aracın sürüş konforu xtraile çok benziyor. ancak LPG ile olduğunda bagaj ölmüş oluyor malesef. her iki aracıda pek sevdiğim söyleyebilirim artık. sadece cherokee nin alt yüksekliği vearka kilitle defransiyeli ile birlikte LOW seçeneğinin olması daha sert arazi koşullarında daha üsütn kılıyor. yeni xtrailin ise dizeli çok başarılı bence. ikinci el fiyatları kopuk olmasa ilk bakacaklarımdan birisi olacaktı ama malesef uçuktu.

Mbh

Yeni Üye
aradan çok zaman geçti ama şimdi tercih edecek olsanız 80 bin tl cıvarı bütçeniz olsa wk 3.0 crd mi mantıklı yoksa x trail 2.0 mi . hafif arazi gezileri yapmak için arada yaylaya çıkmak ve bazende uzun yola gitmek için. hangisi daha mantıklı . daha az prolemli. rutin bakımlarını masraflarını kıyaslamazsak hangisi daha güvenilir gelior 2010 x xtrail mi 2007 wk mi . ikiside nerdeyse aynı fiyat . wk 3.0 karar kılmışken hala kafamı karıştıranlar var siz üstadlara sormak istedim :smiley:

mauvais

Zirve
Yer
İstanbul
WK konusunda başlıkta bir çok detaylı anlatım var, ben de kendi aracımdan boş bol örnek verdim.
bence bir bakın derim

konu ekonomi ise x trail
sağlamlık, güç ve arazi ise tartışmasız WK
WK sevgi işidir, vergi ve tüketimi yüksek, bakımları da bir tık daha pahalı
he karşılığını veriyor mu derseniz, sonuna kadar..
çok masraf çıkarır mı? o işte kısmet..

Mbh

Yeni Üye
O zaman ya nasip diyecez koyulacaz yola :smiley: ben kararimi verdimde es dost icime kurt dusuruyo. Sanayi deneyimi ve arac bilgisi de zayif olunca biraz korkuyo insan o_O

mauvais

Zirve
Yer
İstanbul
O zaman ya nasip diyecez koyulacaz yola :smiley: ben kararimi verdimde es dost icime kurt dusuruyo. Sanayi deneyimi ve arac bilgisi de zayif olunca biraz korkuyo insan o_O
araç hakkında bir çok yazı var, bence almadan hepsini bir okuyun ve öyle karar verin.
diğer yandan sanayi deneyimi için yapacak pek bişi yok, adı üstünden "deneyim" :smiley:
önüne geçmek için mümkün olduğunca araştırmak, fiyatları bilmek ve bir sorn olduğunda forumlardan da mümkünse çözümüne bakmak lazım.

mesela bu forumda 4-5 arkadaş sürekli olarak elimizden geldiğince cevap yazıyoruz.

düşündüğünüz aracın linkini paylaşın biz de fikir vermeye çalışalım.

KLL

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.
Yer
Ankara
3.7 lerde standart. 2.4 ü bilemiyorum. sınırlı kaydırmalı. içinde pullar var. sürekli devrede. özel bir şey yapmak gerekmiyor.

BENZER İÇERİKLER

Forum istatistikleri

Konular
100,255
Kullanıcılar
168,199
Son Üye
motorkaravan

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLER

KURUMSAL    BAĞLANTILAR    GİZLİLİK VE KULLANIM    BİZİ TAKİP EDİN
   Hakkımızda    Gezenbilir Dernek    Forum Kuralları    Youtube
   Yönetim    Gezenbilir Kültür    Üyelik Sözleşmesi    İnstagram
   Haberler    Gezenbilir Medya    Gizlilik Politikası    Twitter
   Logo ve Görseller    Gezenbilir Stüdyo    Çerez Politikası    Facebook Grup
   İletişim      Yardım    Facebook Sayfa
         Tüm Diğer Sosyal Medya Hesaplarımız

HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Yer Sağlayıcı: VERİTEKNİK Belge No: YS-308

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir