Jeep Cherokee Xj(kare Kasa) H.o 4.0 Önerirmisiniz Offroad/onroad Karışık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Parlıament Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,002

Parlıament

NİSSAN PATROL
S.A ARKADAŞLAR ABİLERİM BENİM NİSSAN PATROLÜM VAR GENEL OLARAK BAKILIDIGINDA ARAZİ VE SEHİR İÇİ KARIŞIK KULLANIYORUM JEEP XJ LER HER ZAMAN HOŞUMA GİDEN AMA KORKUTAN Bİ ARABADIR PATROLÜ ALIRKENDE KARARSIZLIKLA ALMIŞTIM NASİPDE BU VARMIS BU OLDU AMA ŞİMDİ DAHA ÇOK ŞEHİR İÇİ ARAZİ GEREKTİĞİNDE UZUN YOLADA RAHATLIKLA ÇIKABİLECEĞİM Bİ ARAÇ DÜŞÜNÜYORUM GÖNLÜM YİNE KARE KASADA AMA ARAZİDE SAGLAMLIK OLARAK SORUNSUZLUK OLARAK GÜÇ OLARAK NASILDIR KAFAM RAHAT BİNEBİLİRMİYİM TEMİZ Bİ ARAÇ ALDIKDAN SONRA ARAZİDE PATROLLE KIYASLARSAK SAGLAMLIK OLARAK NASILDIR İKİ ARACIDA KULLANAN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ HAYIRLI GÜNLER.

Etiketler
Ynt: Jeep Cherokee Xj(kare Kasa) H.o 4.0 Önerirmisiniz Offroad/onroad Karışık

-Uzun yolda arkası makaslı olmasından dolayı ortalama konfora sahiptir ama hız sabitleyici,klima gibi konfor ekipmanlarının olması rahat yolculuk yaparsınız yormaz kısacası. ZJ ve WJ kasa araçlar daha konforludur ama sürekli 4 çeker olduklarından yakıtı biraz fazladır. 2,5 TL LPG fiyatlarında XJ ile uzun yolda 30-35 krş yakıt tüketimini yakalayabilirsiniz hız sabitleyici ile.

-Patrol ağır offroad aracıdır, XJ onun biraz altında konumlanır. Ama uzun yolda da kullanacağınıza göre ağır offroad yapmayacaksanız XJ sizi sorunsuz idare eder.XJ kasa Amerikan araçları içinde en sorunsuz araçtır sizin aradığınız özelliklere göre.

-Uzun yolda da kullanacağınız için yaşa bağlı tüm sorunları giderilmiş bir Jeep alın derim.Amerikan araçları Patrol gibi Japon araçlaı mantığında üretilmezler.Üzerlerindeki sarf malzemelerin hepsinin ömrü vardır,belli km yaşta değiştirmeniz lazım.Bakımlı temiz araç olduğu kadar bunlarında değiştirilmiş olmasına dikkat edin.

-Sahibinden üzerinde hem offroad hem yola kullanılmaya müsati satışta şu anda hazırlanmış araçlar gördüğüm kadarı ile;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-jeep-cherokee-1996-sport-highoutput-149585326/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-4x4-jeep-cherokee-4.0-orjinal-161776155/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-offroad-yapili-kare-kasa-orjinal-jeep-4.0-lpg-li-161154625/detay

kare kasa %65 arazi %35 asfalt aracidir bence.%50-50 isterseniz zj grand cherokee 5.2 tavsiye ederim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ÇOK TEŞEKÜR EDERİM ARAZİDE KARŞILAŞTIRACAK OLURSAK ÇOK Bİ FARK OLACAGINI SANMIYORUM ARAZİDEDE SAGLAMLIGI ÖNEMLİ BİRAZDA YANİ ÇIT KIRILDIM ARAÇLAR DEĞİLDİR BENCE XJ LER

ZJ YE GELİNCE ONU DÜŞÜNMÜYORUM HEM SÜREKLİ 4 ÇEKER OLMASINDAN DOLAYI HEMDE GENEL OLARAK GÖRDUGUM KADARIYLA ARAZIDE XJ BI ADIM ONDE ARAZIDE BIRAZ OLSN IYI OLMASI BENIM ICIN ÖNEMLI

arazide iyi asfaltta degil.sen kullanim tarzina gore dusunmen gerekir.ikiside iyi araba

Sent from my iPhone using Tapatalk

XJ Kasalar ZJ lere göre motor ve otomatik şanzıman konusunda çok daha sorunsuzlar.Arazi yede çıkacaksanız XJ yi öneririm .Ayrıca konfor olarakta kötü değiller.Fakat almadan önce mutlaka genel olarak kontrollerini yaptırıp alın.

Arkadaşlar merhaba uzun bir zaman suzuki kullandım ama şuan kare kasa bakıyorum bir arkadaşımda yapılı 1994 model kare kasa var 12000 lık vinç+tampon 3,5 inç yüks.kiti 31.10,5.15 bf mt lastık var araçta fiyat olarak 27000 tl son diyor ne önerirsiniz fiyatı yuksek gibi bana göre ama araç hatasız kaszasız

Neye göre yüksek diyorsunuz bu araçlara ben anlamadım gitti.Bedava filan mı olmasını istiyor insanlar.Ben de Suzuki düşünüyorum önümüzdeki sene günlükte kullanmalık standart donanımlı düzgünü 30-35 bin TL aralığında, düşeceğini zannetmiyorum.

Kare kasa arazide gerek yürütme maliyeti daha ucuz, arazi kabiliyetinde de daha avantajlı.Sonuçta Niva,Suzuki gibi araçları biz de kullandık.Şimdi Suzukiye 35 bin TLye yakın para istenirken 27 bin eğer bildiğiniz bakımlı düzgün üstelik offroad donanımlı kare kasaya pahalı diyorsanız görüşe saygı duyar hemen aşağıdaki ilanı verir onu alın derim.Bu sahibinden ilanlarını sanırım insanlar çok farklı yorumluyor.15 bine de araç var orada ona kalırsa.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-4x4-jeep-cherokee-off-road-ozel-bir-arac-165621000/detay

Benim demek istediğim sonuçta 94 model araç 27 bin yaşına göre çok 22-23 en fazla oda yapılı olduğu için bugün 1994 model suzuki 10-14 bin arası ama arazi için pek tutmadım iki samurai iki vitara bir terios kullandım şimdiye kadar hepsi manueldi kare kasa otomatik siZin 35 bin dediğiniz araç en az 2005 modeldir tahminimce kare kasa içinde 92 model sonrasını alın diyorlar öncesi İran yapımıymış bakacağız artık

Cherokee xj lerden hiçbiri İran yapımı değiller

HASAN_5434' Alıntı:
Benim demek istediğim sonuçta 94 model araç 27 bin yaşına göre çok 22-23 en fazla oda yapılı olduğu için bugün 1994 model suzuki 10-14 bin arası ama arazi için pek tutmadım iki samurai iki vitara bir terios kullandım şimdiye kadar hepsi manueldi kare kasa otomatik siZin 35 bin dediğiniz araç en az 2005 modeldir tahminimce kare kasa içinde 92 model sonrasını alın diyorlar öncesi İran yapımıymış bakacağız artık

Çok yanlış bilgilendirilmişsiniz. 91 sonrası XJ'lerde 4.0 motorun 192 beygir üreten H.O. versiyonu var. 91 öncesi ise 177 beygir üreten renix motor mevcut. İran miran değil yani olay :smiley:.

Başlık sahibinine cevap olarak ise, önerir misiniz demişsiniz? Evet. Masrafsız, basit, güçlü ve karizmatik bir makine. Uzun yol gidiyorsanız klima, cruise kontrol vs gibi donanımları olandan alırsanız rahat edersiniz. Bir ZJ kadar konforlu değil, ama herhangi bir 2000 model üstü binek araca yine de tercih ederim uzun yolda. Bir kere ferahlık, görüş açısı, oturma pozisyonu vs gayet başarılı bir araç bence.

Mrb. Arkadslar xj de 92 model öncesi renix motorlar. İran da yapılmıştır yani abd ucuz işçilik icin burada yaptırmıştır. Daha sonra araclarda çok sıkıntı baş gösterdiginden abd üretimi gene kendi bünyesine alıp üretmeye başlamıştır. Motorunuda bıraz değişiklik yaparak higoutpt denilen motora cevirmiştir ve gayette başarılı olmuşlardır

Image

Image

Image

Suzuki 1.6 JLX dediğiniz araçların eli yüzü düzgün offroada hazırlanmışını ben 25 binden aşağı pek görmedim.Standart olanı da 20 binden aşağı zor. 1.6 JLX her ne kadar başarılı bir araç olsa da XJ kasanın muadili değil en aşağa 2.0 lt Suzukilere bakmanız lazım.Bu araçlarda 2000 model 92 den her zaman iyidir formülü işlemiyor maalesef.Örneğin Toyotanın FJ,LJ kasa araçları 80li modeller yine VX80ler 90lı yılların olduğu gibi olduğa halde güncel kasalarla arasında pek fark yok bazı yönlerden hatta yenilerine göre daha başarılıdırlarda. XJ kasa araç 92-96 model özellikle sport kasa olanı offroad kabiliyeti f/p ve kalite anlamında üst düzeydedir.Değerlendirme yaparken buna göre değerlendirin derim.

İran olayını bilmiyorum ama daha önce de dediğim gibi 92-96 model Highoutput hatta bulabilirseniz arka diferansiyeli 8 çeyrek olarak geçen sport modelini almaya çalışın derim.

BENİM İÇİN DAHA ÇOK ARAZİDEKİ PERFORMANSI ÖNEMLİ SAGLAMLIGI ÖNEMLİ KAFAMA TAKILAN KONU MANUELİ ZOR BULUNUYOR BULSAKTA PAHALI BİRAZ :smiley: OTOMATİK OLACAK İLLAKİ ARAZİDE OFFROADDA SIKINTI YAŞARMIYIM BUNLAR KAFAMA TAKILIYOR TEŞEKÜRLER BİLGİLER İÇİN

Ben 1 senedir yukarıdaki aracı kullanıyorum daha allaha şükür hic sıkıntı yaşamadım. Şiddetle tavsiye ederim.

Amerikan ve Japon araçların otomatiklerinde sorun yaşamazsınız.Gerçi XJ Amerikan ama otomatik şanzımanı Japon. Peki bu otomatik şanzımanda sorun durumu nereden geliyor, bildiğiniz gibi manuel şanzımanın baskı balata değişimi vardır kimse de bundan sorun diye bahsetmez bitince gider değiştirir.

Otomatik şanzımanın içinde de kendi balataları vardır.Yağını düzgün değiştirmek şartı ile normal kullanımda 500 binli kmlere kadar ( markadan markaya değişir tabi) gider, sonra bu balataları değiştirip türbin ve diğer parçaların bakımını yaptırmanız lazım.Arazi araçlarında veya offroad araçlarında diyelim genelde 300 bin civarlarında bu balatalar bitiyor aslında yağı daha sık değiştirilse daha uzun da dayanır ama ortalama km bu diyelim elbette bitmeyebilirde.

Sonra vatandaş alıyor 20 bine bir araç ilandaki 30 binlik araçlara sanki boşuna o fiyat yazılıyor gibi sonra çıkıyor şanzıman arızası başlıyor sağda solda vay otomatik şanzıman böyle şöyle demeye.Çıkacak tabi çıkmasın mı yani? O kadar sene dayanmış elbette bakımını yaptıracaksın.Bir de düzgün bir araç alsa bile sonsuza kadar dayanmasını bekleyenlerde var.Kullanmış aracını her türlü offroad parkurunda sonra şanzımanda sorun çıktı.Ne bekliyordun? Hiç arıza vermeden sonsuza kadar gitmesini mi?Normal şartlardan 10 kat zorlu yerlerde kullanıyorsan aracın parçaları elbette 10 kat daha erken aşınacak.

Otomatik şanzıman her zaman daha avantajlıdır özellikle offroad aracında.Almaktan korkmayın kısacası.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR