Jeep Cj 2018 Bakım, Yedek Parça Ve Aksesuar Maliyetleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nztekin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,365

nztekin

Ana Kamp
Selamlar,

Kısmetse yarın ustaya gösterip mekanik bir sorunu yoksa 1980 model bir CJ6 ile aranıza katılacağım. Aracı aldıktan sonra bütçeye göre aklımda bazı çalışmalar var. 2018 güncel maliyetleri ve tavsiyeleri için buradan bilgi almak istedim. Öncelikli aklımda olanları aşağıda yazdım. Hangi marka ürünler nereden bulunur, ne kadara mal olur, uygulama örnekleri, işçilik vb. için desteğinizi rica ederim. Bilgi edindikçe listeyi genişleteceğim.

1- Hidrolik direksiyon
2- Disk frenler için Westinghouse
3- 4.2 L motor için LPG dönüşümü (ruhsata işleme vs. dahil)
4- Motoru da elden geçirmek istiyorum ki yolda kalmayalım :smiley: Ancak neler gerekeceğini ustanın yorumu sonrasında bileceğiz.
5- Yazlık yarım kapı.
6- Araçta hardtop var. Bahar ayları vs için uygun fiyatlı bulursam SuperTop Komple Tente
7- Besttop bez tente (Bikini Tops)

Sağolsun Ayazağa diye bir arkadaş var onun yüzünden düştük CJ sevdasına :smiley: Yoksa 15 bin'e alıyorduk vosvos'u

Selamlar tekrar,

İlk ihtiyaç ve maliyet bilgileri gelmeye başladı:
Kalem Malzeme+ İşçilik= Toplam
Debriyaj seti 700 TL+ 500 TL = 1.200 TL
Eksantrik seti 325 TL+ 300 TL = 625 TL
Power Direksiyon 1.250 TL+ 200 TL = 1.450 TL

*Power (Hidrolik) Direksiyon'da üst pompa yeni, alt pompa çıkma,keçeleri yenilenip verilecek.
* 2 yere daha soruyorum şimdi özellikle işçilik için.
* Westinghouse'dan vazgeçtim, olası stop etmelerde fren kaybı nedeniyle.

Son düzenleme:

Selamlar,

Son durumda parçalar ve işçilikleri aşağıdaki gibi. Bazıları henüz net değil. Tüm liste belli olunca tekrar güncelleyeceğim. Bir yandan da LPG arayışına başladım. Şu bakım bitsin biraz gezeyim de :smiley:
Volan'ı da kendim torna ettim en azından 200 TL'den kar ettim:smiley:

Kalem /Malzeme / İşçilik / Toplam
Debriyaj / 700 TL / 500 TL / 1.200 TL
Eksantrik zinciri / 300 TL / 250 TL / 550 TL
Power Direksiyon / 1.250 TL / 250 TL / 1.500 TL
Devir Daim pompası / 300 TL / 0 TL / 300 TL
Volan Dişlisi / 200 TL / - TL / 200 TL
Küçük hava filtresi / 45 TL / - TL / 45 TL
Motor Yağı / 200 TL / 0 TL / 150 TL
Yağ Filtresi / 40 TL / - TL /35 TL

Son düzenleme:

Selamlar,

Son durumda değişen parçalar aşağıdaki gibi. İşçilik toplam 1.000 TL tuttu.

Malzeme:
Debriyaj Baskı Balata 700 TL
Eksantrik zinciri ve dişlileri 350 TL
Power (Hidrolik) Direksiyon üst pompa alt pompa ve bağlantı hortumları 1.280 TL
Devir Daim pompası 300 TL (Eskisinde hidrolik direksiyonun bağlanacağı yer olmadığından değişti)
Volan Dişlisi 200 TL
Küçük hava filtresi 45 TL
Motor Yağı ve filtresi 180 TL
Şaft ön - arka kelepçeler - 160 TL

Hidrolik direksiyon malzemesinden çok sıkıntı çektim. Malzemeyi temin ettiğim yerin hataları nedeniyle üst pompa 3 defa alt hidrolik 2 kez değişti. Araç 10 gün yattı. Hidrolik direksiyon yapmayı düşünen arkadaşlar Ankara'dan malzeme alırken 5 kez düşünsün derim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Geri