Jeep CJ Serisinin Periyodik Bakımı ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasanfb Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,582

hasanfb

JEEP ˙·٠•★
Yer
TÜRKİYE--İSTANBUL
Web
www.offroadtr.com
Bir CJ ci olarak sorularım olacak.. ;)

CJ lerin defransiyel yağları hangi numara olmalıdır.Kaç lt ortalama alıyor...Katkı gibi kimyasallar kullanmak gerekirmi.. ;)

Ön def. amc 30

Arka def. amc 20

Motor tam olarak kaç lt yağ alıyor ve onunda numarası kaç olması gerekli... (Ne koysan yarıyor zaten :D )

CJde Kış bakımında önemli olarak yapılması gerekenler nelerdir....

CJ bakımı ile bilgileri ve tecrübeleri paylaşırsanız sevinirim.. ;)

Saygılarımla...

Hasan....

Etiketler

Ynt: Jeep CJ Serisinin Periyodik Bakımı ?..

hasan defransiyel şanzımana 80/90 yakşalık 2 sinin toplamıda 6 LT kadar yağ alır motorda normal 20/50 alır kışa girmeden marş ve şarz dinamolarını söktürüp kömürler yastıklar gibi bakımını yaptırmak yeterlidir ama şanzımanı ve d efransiyeli boşaltıp değil yağları ekleme yapma eklersen bi anlam taşımaz hatta açmışken keceleride değiş derim

var tabi niye olmasın bunları üretenler zaten ihtiyaç olduğunu gördükleri için ürettiler hasan her üretilen ürün emin olki bir talep doğrultusunda üretilmişdir zaten fazla pahalı şeyler değil farzetki çok su camur aldı defransiyelin yağın koruyucu tabaka lazım o anda motora bile atmakda fayda var katkı ama motora bor falan değil

ne güzel bir konu, benim arazi şanzımanı yaklaşık 6 önce suya battığım bir gezide su almıştı. Değiştirmeyi unuttum. 2 aydan beri bütün bilyalarının bozulmuş olduğunu bile bile devam ettim. Ses o kadar kötü bir hal aldı ki bayram ertesi sökmeye karar verdik. Aracın gidişinde hiç bir sorun yoktu ama ses dayanılmazdı. Usta bunu yapmaktansa yenisin takalım dedi. 200 TL ye çıkma toplanmış yarın geliyor. Yurki abinin dediği gibi bakım ya kırınca ya bitince oluyor.

Ciddi bakım devamlı ve aralıksız devam etmeli cj de.. Zamanı ve km si yoktur.

Arazi araçları herzaman bakımlı olması lazım...
Ama özellikle dikkalt edilecek noktalar her araçta vardır kesinlikle...

Bu arada göktuğ abi şu şanzumandan banada bulsan.. :smiley:

Ben km.si gelince yetkili servise manueline göre bakımını yaptırıyorum. ;D Tabiiki şaka :D Adamı döverler.
Hiç bir problem yoksa bile motor yağının inceliğine ve rengine bakıyorum. Uzun yol yapmışsam ve eksilen yağı bir kaç kez tamamlamışsam ilk fırsatta değiştiriyorum.
Diferansiyelde LSD ve kilit kullandığım için yağına LSD katkısı kesin katıyorum.
Radyatörüm yeni ama yinede 4 mevsim antifirizi sürekli katarım. Korozyona iyi gelir. Diğer araçlarım senede 1, CJ ise her ay evlat gibi bakım ister. :D

Ben bakımı arazide boş kaldığımda bile yaparım. Hemen altına girip şaftları filan kontrol ederim. Bu arada zor bela LSD katkısı bulduk koyduk. Yağ bayisi korkut arkadaşımız bize kıyak yaptı. LSD kilit yağı getirdi değiştirdik . Şimdi ön kilit yine çalışmaz oldu. ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR